Prožít si své peklo

• Francie À chacun son enfer (více)

André Cayatte natočil tento film s vědomím, že hlavní role, postava matky, které unesou dítě, je hratelná. Ale jen jednou herečkou. Nikdo, zdá se, neumí beze slov zahrát pohled plný poznání, žalu a hrůzy tak, jak to předvádí Annie Girardot ve své vrcholné formě. (moudnik)

karlee

Psychologický portrét pachatele mi sice úplně neseděl, ovšem vše vynahrazuje sevřenost příběhu, pevně se držící názvu filmu. Odhadnutelný konec nepovažuju za slabinu, takhle je to čistý... žádná překvapivá odhalení á la Poirot. ()

MirkaP

Kolik mi bylo, když jsem tento film jednou jedinkrát viděla, patnáct let? Je to prostě už dávno, přesto si ho pamatuju strašně moc, ta hrůza, která z výkonu AG čiší, se nedá zapomenout. Pouze název jsem zapomněla, film jako takový se mi vybavil při diskuzích nad případem Anička (2010). V Reflexu po smrti AG vyšel článek, kde se mimo jiné říká (dovolím si citovat): "..... postava matky z filmu Prožít si své peklo (1977): „Chtěla jsem ukázat, jak může vypadat tragédie současnosti. Velmi rychle mi ale došlo, že jsem přecenila svoje síly. Ten film mě ničil psychicky i tělesně.“ Hraje tu matku, jíž je unesena a zabita dcerka, ukáže se, že vrahem je ...... . Výsledek byl nesmírně drásavý, drsný a skličující: „Ten darebák (režisér) mě využil, aby zdeptal diváka. Celý život jsem si vyčítala, že jsem s jeho rozhodnutím souhlasila.“ ()

Zoltar78

Můj nejoblíbenější film s Annie Girardot. Ačkoliv je to již (bohužel) řada let co tento film proběhl naší televizí, dodnes si pamatuji tu beznaděj a zoufalství hlavní hrdinky zoufale pátrající po své dceři, resp. jejím únosci. Naprosto strhující A. Girardot a silný závěr dělají z tohoto filmu nezapomenutelný divácký zážitek... ()

kokofek

Drama ze kterého nemůžete večer spát.Navíc excelentní herecký výkon hlavní představitelky.Ještě více působivé když už sami máte děti. ()

Salvator

Strhující drama s nezapomenutelnou scénou, kdy Annie Girardot tmou přijíždí k pytli, který skrývá děsivou pravdu. ()

Kontryhelka

I přes svoji krutost a syrovost je to krásný film. Úžasný výkon mé oblíbené francouzské paní herečky Girardotové. Více nemá cenu psát, vše bylo napsáno ostatními uživateli. Film který jistě stojí za vidění. ()

nanamarak1

Tak dabovaná kopie, co koluje po internetu, dostala zvukem i obrazem pěkně přes prdel, místy není dabérům skoro rozumět a naopak někdy zase není nic vidět, jak jsou ty barvy vyblitý. I přes tento rušivý fakt jsem ten film dokoukal a musím říct, že jsem příjemně překvapen. Jedná se o slušné drama s dobrými hereckými výkony a kvalitním dabingem. Trávníčkova životní role. Škoda jen toho, že vraha zjistíte po první hodině. 75%. PS: Francouzi vymysleli nový způsob zadní projekce. Zatímco normálně herec sedí v modelu auta a za ním je promítána krajina, tak v tomto filmu řídí auto normálně člověk a do zrcátka je promítán obličej Girardotové. ()

baron156

Tísnivý, místy až depresivní film se silnými momenty. Neskutečná Annie Girardot přednesla jeden z nejlepších hereckých výkonů v historii francouzského filmu. Scéna kdy matka hledá své dítě a pod mostem najde igelitový pytel a v něm byla její mrtvola byla síla. A super český dabing! ()

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger