Americká bláznivá komedie o studentech, kteří se rozhodnou ztratit panictví nebo získat více sexuálních zkušeností za hranicemi USA v mexickém Tijuanu. Jejich cesta "za poznáním" je přivádí do různých komických, ale i nebezpečných situací. Po 24 hodinách se vrací domů "poučeni" a z chlapců se stávají opravdoví muži. (Golden Crown)

TheSpearCZ

Losin' It je zábavná osmdesátková oddechovka, která je tady v tuzemsku neuvěřitelně opomíjená nebo ji vzhledem k roku vydání málo lidí zná, ale já musím říct, že jeden z prvních filmů Curtise Hansona s ještě absolutně neznalým Tomem Cruisem se náramně povedl. Hlavní postavy jsou dobře vybrány, každá má něco do sebe a ty vedlejší zase dostávají po celou dobu filmu dostatek prostoru, takže je to všechno krásně vyvážené a opravdu to celý film nenudí. Část "v baru" absolutně dokonalá ! A na konec taky ty hlášky. No mělo to všechno, co jsem od toho očekával. Lepší 3* ()

Olík

Osmedesátkový American Pie s nevýrazným Tomem Cruisem a až příliš výrazným Jackie E. Haleylem. Ztráta panictví po mexicku, bílé slípky, španělské mušky a princ aka sexuální predátor Pavel Trávníček dabující snad všechny vedlejší postavy…..prostě naivní teenage bláznivá komedie, jaké se v té době točily. Jestli mermomocí trváte na zlatých osmdesátých, tak bych doporučil spíš mnou oblíbený snímek Porky (r. 1981). ()

Razzor_82

"Poprvé je to jen jednou." Podprůměrná osmdesátková road movie za účelem zasunutí. Něco mě pobavilo ale většinou je to nuda. Herecky nemastná a neslaná prvotinka Toma Cruise. Především druhá půlka je trochu zábavnější. 4/10 ()

Duke90

Losin' It vypadalo zpočátku daleko hůř, než jak posléze pokračovalo. Především přehrávající Jakcie Earle Haley mi docela dlouho přišel pěkně otravný a scénář se taky nerýsoval nic moc. Zhruba někdy od půlky filmu, kdy se všichni kluci začali zaplétat do všelijakých podivností a nástrah Tijuany vše začalo nabírat daleko lepší obrátky a já se najednou příjemně bavil. Abych to shrnul - jedná se o průměrný osmdesátkový "odvaz", který občas dokázal i překvapit. ()

hrumsrt

Pro všechny to byl start, Tom Cruise poprvé v titulní roli, pro Curtise Hansona konečně film, který má ambici být víc než jen žánrové béčko.. To byly časy! Panictví po americku, které český distributor překladem ještě opepřil, by byl naprosto zaměnitelný film, kdyby se později z těchhle dvou nastali ti nejlepší přispěvatelé svého řemesla.. O Tomíkovi asi netřeba diskutovat, za něj mluví minimálně deset naprosto ikonických bijáků, které zvládl natočit, i přestože se herectví začal věnovat až po dvacítce. Ale Curtis Hanson taky není jen tak někdo, ale na svoji šanci si musel počkat a vykřesat si cestičku přeš mnoho béčkových kousků, mezi něž nakonec patří i tenhle, než se konečně dostal do první ligy. A i přesto, že jeho jméno v diváckých pamětech nejspíše nezůstalo, filmy jako L.A. Přísně tajné, nebo 8. míle určitě ano.. V Americe je normální jezdit do Mexika za zábavou, je tam všechno levnější, platí na vás jiné zákony a co se stane v Mexiku, tam i zůstane. I proto v téhle teen komedii skupinka studentů přejedou hranice do Tijuany, aby si v Mexiku okusili trošku vášnivějších zkušeností a vrátili se domů jako sexuálně zkušení muži.. Nervózní americký ucha v čele s hodně přehlédnutelným Tomem Cruisem tak mají jedinečnou příležitost si na mexických ženách vypracovat svoje pověsti... Jde o nesmírně naivní kousek, který nějak neví, co dát hercům za úkol, a tak je v jejich hodně slabých výkonech téměř topí.. Skutečnou podívanou jsou dialogy, které postrádají špetku kreativity, až jsou svojí všedností nakonec celkem roztomilé.. Ovšem snímek nezapomíná na svoje sprostší, ale jinak vtipné tematické zasazení, které staví půdu všem těm Prcičkám, nebo dokonce Pařbám, kde se řada scén bude v lepším provedení opakovat.. Vysoce doporučuji originální znění, které nejen uchrání před příšerným tuzemským dabingem, ale navíc jedinečně uslyšíte nesmělého začínajícího Cruise, pro něhož je ztráta zdejšího panictví odhozením zábran a nástup k lepším filmovým zítřkům.. A třeba to za oceánem je i kult, já bych se nedivil. 55% ()

Manas50

Předchůdce dnešních typických teeanagerovských komedií. Nejsou zde ještě různé fekální a trapné vtipy, které tento žánr většinou sráží hodně dolů. Z filmu dýchá příjemná uvolněná atmosféra osmdesátých let. Mladý Tom Cruise se tady teprve rozehráva, ale působí docela dobrým dojmem. 60% ()

zigy

Trávníček se Soukupem si střihli víc než půlku postav, ufff....Jinak je to odsýpající teenagerská komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. V závěru však už silně dochází humor i příběh jde celkově do kytek. ()

PeteBuck

Občas si pozriem staršie filmy slávnych filmových hviezd, tentokrát som siahol pomto kúsku z počiatku kariéry Toma Cruisa. Bol to v podstate nepozerateľný film. Banda tínedžrov ide na aute to Tijuany, aby tam s nejakými miestnymi devami stratili panictvo. Po ceste vykradnú obchod (zlatá americká mládež) a pridá sa k nim predavačova manželka, ktorá si povie, že sa dá rovno v Tijuane rozviesť. Návšteva bordelu nedopadne, ako chalani plánovali, Tom Cruise sa potom vychrápe so ženskou a ostatní robia iba problémy. Zapletú sa s miestnou políciou, zároveň s americkými vojakmi a podobne. Keď si to človek takto premietne, tak si povie, že to môže byť celkom ujetá hovadina. Ale nebola. Bola to nuda k posraniu a pod pojmom impotentný scenár si predstavím aj tento film. Žiadny vtip, proste nič. Pozeral som to s príšerným dabingom, ktorý bol od spoločnosti Golden Crown, o ktorej si pamätám, že vydávali kde-aké braky a mali naozaj iba pár priemerných filmov. Tak to aj znelo. Tínedžrov dabovali chlapi, čo vtedy mali 30-40, myslím, že tam bol Trávniček a Cruisa daboval týpek, čo ho daboval aj v Top Gune. Katastrofa. ()