V Římě fašistické éry se mladičká modelka Adriana po nešťastné romanci propadne do morálního bahna prostituce. Jedním z jejích klientů je také student a odbojář Mino, do něhož se dívka zamiluje. Od mladíka nevyžaduje projevy náklonosti, ale úplně jí stačí jeho občasná přítomnost. V neutěšené době se tak Adriana oddává vizi nového začátku a snům o společném životě s Minem. Předlohou byl román Alberta Moravii, jenž se také podílel na scénáři. (oficiální text distributora)

sulimo

Výborný film podle ještě lepší předlohy, která je pro mě snad nejlepší knihou vůbec.....mimochodem, pánové, jestli někdy budete chtít pochopit opačné pohlaví, nekoukejte na Sex ve městě, ale přečtěte si Římanku. ()

HonzaBez

"Zlodějkou či děvkou se ženská nestane, když nechce" Neskonale půvabná Gina Lollobrigida v příběhu z Mussolliniho Italie o mladičké Adrianě, kterou její naivita nakonec přivedla až na šikmou plochu prostituce. Asi nepřekvapí, že ani muži, kteří se kolem ní točí, si s morálkou zrovna moc hlavu nelámou. Jen  student Mino je jiný, překvapivě hodně jiný. A přesto to nakonec pro Adrianu není zrovna moc výhra. Nezbývá tedy než doufat, že její dcera Leticia bude jednou žít šťastnější život, než jaký žila ona sama. Ale to už by byl jiný příběh.... PS: Shlédnuto jako připomínka na nedávný skon Giny Lollobrigidy. ()

lucascus

K dokonalosti mi sice něco chybělo, ale Gina Lollobrigida je nádherná ženská, holt, takové už se nerodí - kráska s grácií.... Mimichodem pokud se na tento film chcete koukat, tak si ho pusťte v původním znění s titulkami, zaprvé - jé krásné slyšet lahodnou italštinu a za druhé - český dabing je zde tak odporný, že to trhá uši. :) ()

IdentityS73

Filmovou adaptaci jsem čekala lepší. Od začátku do konce to bylo celý pochmurný a po filmu jsem neměla vůbec dobrou náladu....ne jenom kvůli tomu ději, ale ta celková atmosféra...film se mi prostě moc nelíbil, víckrát se na něj asi nepodívám. ()

Kovaja

Není moc co dodat.Výkon překrásné Lollobrigidi je famoozní.Její krása je okouzlující ale měla v téhle roli v sobě i jiskru "mrchy". a to se cení:-)) ()

Radim

Důstojné filmové zpracování knižní předlohy Alberta Moravii. Gina Lollobrigida je právem považovaná za jednu z nejkrásnějších žen evropského filmu - a v tomto snímku podala svůj nejuznávanější herecký výkon. Sice mě místy rušily dnes už překonané (hysterické) herecké výrazové prostředky, ale celkově je film stále živý. ()

Mikino00

Čekal jsem více, ne od filmu ten je zfilmován velmi dobře, ale od předlohy. Je to sice silný příběh, ale nezaujal mě. Gina je krásná a pro mě překvapivě hraje velmi dobře. ()

Kvítek

V Itálii zřejmě důsledně hrají na lásku na první pohled. Jinak se pobláznění a neustále skloňovaná "láska" vznikající z ničeho, nedají pochopit. Horkokrevní Italové se nám v Římě osudově zamilovávají jak na běžícím pásu, aniž by divák vlastně věděl, co je k tomu vede. Adriana zřejmě bere na muže, kteří jí neustále neběhají za zadkem a nevzdychají nad její dokonalostí, a tak sama vzdychá nejdříve nad svou první nešťastnou láskou Ginem, aby se později mohla rozplývat nad netečným odbojářem Minem. Nekonečný koloběh bezdůvodného pobláznění, odmítání, využívání nápadníků kdejaké pověsti a sociálního postavení coby hlavní dějová linie nějak nestačí. Chybí tam ty rozhovory, ty společně strávené chvíle, ty detaily. Chybí tam to proč?! ()

Woyczek

Kvalitní herecké výkony, vyvážená dějová linie. Obzvláště se mi líbila ta část na konci, kdy se Adriana baví s Minou po jeho zradě a snaží se jej uchlácholit, byv ona sama v podobné situaci na začátku. ()