Nella città l'inferno

...and the Wild Wild Women

Itálie, 1958, 106 min

Neskutečná Anna Magnani! Její energie je ohromná a ohromující. Zastiňuje všechny přítomné a jen můžu potvrdit, že výše zmíněné ceny si opravdu zasloužila. Film doporučují, zvláště máte-li rádi impulzivní a hlučnou Itálii...považte - ITALSKÝ film z prostředí ŽENSKÉ VĚZNICE. Hluk a zmatek na druhou, což nemyslím špatně - naopak.(30.7.2012)

Prostředí ženské věznice mě vůbec nepřitahuje a film, který se komplet celý odehrává jen zde, jakbysmet. Ale vsadila jsem na záruku kvality = režisér a obě hlavní představitelky, donutila jsem se to zkouknout a vyšlo to. Dvě úplně odlišné herecké extratřídy se tu pod unikátním vedením skvělého režiséra dokonale doplńují. "Šílená" Magnani srší opět nadpřirozenou energií a je kouzelná a strhující, Masina dovede bravurně zahrát nejen ušlápnuté děvenky nebo "klauny", ale dokáže to i jak se patří rozpálit. Ke všemu jsou i všechny ostatní "vězeńkyně" herecky vynikající. Malý "štěk"(minirole) Alberta Sordiho je zahraný neuvěřitelným a nenapodobitelným způsobem...Vedle úchvatné adaptace "Romeo a Julie"(1954) další filmový skvost Renata Castellaniho.(29.1.2018)