Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stárnoucí prostitutka Egle nesedí ve vězení poprvé, premiéra je to naopak pro ustrašenou služku Linu, která byla nespravedlivě odsouzena za krádež a se svou novou životní situací se vyrovnává jen těžko. Dvě ženy zcela rozdílných povah k sobě postupně hledají cestu a Egle se snaží Linu zaučit, jak ve vězení nejlépe přežít… Film Peklo ve městě (Nell citta l′inferno) natočil proslulý italský režisér Renato Castellani, který stejně jako u jiných svých prací kladl důraz na příběh podpořený hereckými výkony. V tomto případě v dramatu z prostředí ženské věznice převládají herečky, v hlavních rolích to byla Anna Magnani a Giulietta Masina. Anna Magnani ostatně zabodovala v udílení Davidových cen v Itálii a trofej si za svou roli přivezla i ze Španělska, Stříbrnou stuhu od Italského syndikátu filmových novinářů získala představitelka jedné z vedlejších rolí, začínající Cristina Gaioni. V Itálii měl film premiéru v lednu 1959 a krátce nato byl uveden ve většině západoevropských zemí. (argenson)

(více)

Recenze (2)

Huguette 

všechny recenze uživatele

Neskutečná Anna Magnani! Její energie je ohromná a ohromující. Zastiňuje všechny přítomné a jen můžu potvrdit, že výše zmíněné ceny si opravdu zasloužila. Film doporučují, zvláště máte-li rádi impulzivní a hlučnou Itálii...považte - ITALSKÝ film z prostředí ŽENSKÉ VĚZNICE. Hluk a zmatek na druhou, což nemyslím špatně - naopak. ()

pipapa 

všechny recenze uživatele

Prostředí ženské věznice mě vůbec nepřitahuje a film, který se komplet celý odehrává jen zde, jakbysmet. Ale vsadila jsem na záruku kvality = režisér a obě hlavní představitelky, donutila jsem se to zkouknout a vyšlo to. Dvě úplně odlišné herecké extratřídy se tu pod unikátním vedením skvělého režiséra dokonale doplńují. "Šílená" Magnani srší opět nadpřirozenou energií a je kouzelná a strhující, Masina dovede bravurně zahrát nejen ušlápnuté děvenky nebo "klauny", ale dokáže to i jak se patří rozpálit. Ke všemu jsou i všechny ostatní "vězeńkyně" herecky vynikající. Malý "štěk"(minirole) Alberta Sordiho je zahraný neuvěřitelným a nenapodobitelným způsobem...Vedle úchvatné adaptace "Romeo a Julie"(1954) další filmový skvost Renata Castellaniho. ()

Reklama

Galerie (12)

Reklama

Reklama