Gimme Danger

(festivalový název)

Klasik nezávislého filmu Jarmusch vytváří kroniku agresivního rock'nʼrollu The Stooges, kapely v čele s Iggym Popem. Stopuje kulturní, politické i historické okolnosti jejich vzniku. Sleduje dobrodružství a pády během jejich kariéry. Ptá se, co po nich zůstane. Fanoušek a analýza. (MFDF Ji.hlava)

Slasher

Spolu s loňským úmrtím hned několika legend současníků a renesanční deskou "Post Pop Depression" je teď Iggy nebývale v kursu a tento dokument o The Stooges stojí taky za pozornost. Mapuje všechen ten underground, dekadenci, šílenství, neopakovatelnost, tvůrčí odvázanost i sebedestrukci "zakladatelů punku". Natočené je to pěkně, tak "rozházeně" ruku v ruce s muzikou i zběsilým svíjením se a tanečky. Často pobaví různé ilustrační záběry vytažené někde všude možně z archivu. Přes náročnější látku a dojem jisté zmatečnosti je to jeden z lepších hudebních dokumentů. P.S. další na téma Iggy račte třeba k AMERICAN VALHALLA. ()

spacylemon

Jako sorry, ale několikrát během filmu pustit titulní song a pokaždé ho utnout ještě před vygradováním s Iggyho řevem..?? Jakože cože? Jarmuschi, seš sadista nebo proč mi to děláš? .... Solidní, profesionální dokument o dobré (a především vlivné) kapele. Na to, aby šlo o "something special", chybí zkrátka ňáká objevnější informace, emocepudící scéna nebo aspoň ten celý titulní song. ()

ProfiDivak

Spomienky na časy s obojkom na krku keď bola úžasná psina. Po chvíli otravný beatnicky verbálny rokenrol doplnený po rovnakej chvíli rovnako otravnými kreslenými gagmi. Viaceré novšie Jarmuschoviny mi smrdia. Hviezdička za zanietenie. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes