Já, kocour

• Česko Devět životů (více)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec. Snaze postavit nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, je sebestředný miliardář připraven obětovat cokoliv. I lásku své rodiny. Chystaná stavba je skoro stejně monumentální jako jeho ego. Tomův pracovní život ho od jeho rodiny odcizil. Neváží si oddané manželky Lary (Jennifer Garner), zanedbává dospělého syna Davida a ignoruje žadonění o pozornost dcerky Rebeccy. Ta má k 11. narozeninám jediné přání: chce kočku. Tom se náhodou ocitá ve zverimexu podivínského Felixe Perkinse (Christopher Walken). Svérázný majitel přesně ví, co Tom potřebuje: velkého kocoura jménem pan Fuzzypants. Po cestě na dceřinu párty má Tom fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. Tajemný pan Perkins mu dává jasné ultimátum: má týden na to, aby své rodině dokázal, že je miluje a záleží mu na nich. Jinak navždy zůstane chlupatým kocourem. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. (Bioscop)

005

Milovníci koček budou zvracet. Minimálně z poloviny se kočka nechová jak má. Ti co to točily o kočkách nic neví. Děs. ()

pierrek22

film mě začal bavit až na konci. Sebestředných egoistů co myslí jen na sebe je v realu víc než dost. Nemusím na ně koukat ještě ve filmu. ()

Kaylar

Jako milovnice koček jsem film nemohla minout. Nicméně musím konstatovat, že předvídatelný děj dosti ubíjí celý námět filmu. Bála jsem se také digitálních efektů, ale ještě to jakžtakž šlo. Hvězdou filmu je pro mě - kromě úžasného kocoura samozřejmě - tajemný našeptavač koček Christopher Walken. ()

LEFTFLANK

Good Lord! a toto malo zaplniť ktorú dieru v kinematografii? keďže podobných titulov o reinkarnácii a znovuzískavania dôvery vlastných najbližších je na mraky... ani si nespomínam uvedenie do kín takže je to fakt jednohubka po ktorej zhliadnutí na ňu okamžite so šťastným pocitom zabúdate, čo ste práve videli viac ako 2* nedám skôr je to ľahký podpiemer 45% ()

stret

Keby mačky takto bežne škriekali ako to bolo v tomto filme, dávno by z evolučných dôvodov zanikli. To správanie mačky skôr pripomínalo správanie bežného čokla. Zábavu som v tom filme nezaznamenal žiadnu. ()

Keywee

No dobra, na Oscara to vážně není, ale já se celou dobu celkem slušně bavila...a to nejsem kočičí člověk. S klidem dávám téhle kočičárně 4* a až budu mít zase náladu na pohodovou komedii se zvířátky, klíďo si to dám znovu! ()

Jirkacek

Snímek Já, kocour jsme si jednoho večera vybrali z nabídky HBO na základě doporučení uživatele CommanderCZ, jemuž se tento kočičí film líbil a ocenil jej třemi hvězdami. Ne vždy jsem sdílel jeho nadšení a už několikrát jsem po shlédnutí nějakého filmu měl jiný názor, ale tentokrát jsme se shodli. Oba jsme totiž vždy měli rádi zvířata a kočky obzvláště ba dokonce se v době shlédnutí tohoto filmu v naší domácnosti pohybovali, ale spíše polehávali chlupatí mazlíčci plemene Ragdoll. A jeden takový exemplář se objevil právě v netradiční hlavní roli filmu Já, kocour. Příběh ovšem začal přestavením Toma Branda (Kevin Spacey), který byl jedním z nejbohatších newyorských obchodníků, který si pro svou pracovní zaneprázdněnost jen málokdy udělal čas na svou rodinu. Workoholismus mu zničil první manželství s Madison (Cheryl Hines) a stejná situace už nebavila druhou manželku Laru (Jennifer Garner), syna Davida (Robbie Amell), který pro svého otce pracoval a ani malou dceru Rebeccu (Malina Weissman). Tomova společnost se právě chystala na Manhattanu otevřít nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, čímž měl porazit své obchodní rivaly z Chicaga. Rebecca slavila jedenácté narozeniny a Tom nevěděl, jaký dárek jí má koupit. Nakonec se přes vlastní odpor rozhodl splnit jí přání a koupit kočku. Náhoda ho zavedla do obchodu Felixe Perkinse (Christopher Walken), který mu jednoho kocoura prodal. Zároveň jeden z Tomových podřízených Ian Cox (Mark Consuelos) během projektu mrakodrapu udělal chybu a bylo jasné, že Tomův mrakodrap bude až druhý nejvyšší. Oba muži se na střeše budovy během bouřky pohádali a do Toma uhodil blesk a byl převezen do nemocnice. Když se probudil, zjistil, že jeho tělo leží v kómatu na nemocniční posteli, zatímco jeho mysl zůstala zakletá v těle kocoura. Nikdo to ovšem netušil kromě Perkinse, který mu naznačil, že aby mohl získat zpět lidskou podobu, musí změnit přístup ke své rodině. Tom tedy jako kocour Chlupáč začal trávit se svými blízkými svůj čas a uvědomil si, co všechno zanedbal. Ian mezitím za jeho zády a zády Davida plánoval prodej firmy. Tom to zjistil a snažil se různými způsoby své rodině naznačit, co Ian chystá, což způsobilo mnoho komických situací, které mne pobavily. V kůži kocoura se dozvěděl, že jeho manželka Lara měla poměr s modelem Joshem Myersem (Teddy Sears ) a to Toma motivovalo, aby se pokusil udělat manželku šťastnou. Také se dozvěděl, že se Ian snaží prodat firmu, přestože se ho David snažil zastavit. Ian pak Davida vyhodil ze společnosti a na slavnostním otevření věže plánoval oznámit, že společnost bude prodána. Zanedlouho si Rebecca uvědomila, že v těle kocoura opravdu žije její otec. Mezitím bylo Tomovo tělo v nemocnici a Lara, David a Rebecca tam chodily. Když tam jednoho dne přišla Rebecca, měla kočku ukrytou v batohu a během této návštěvy David otci řekl, že je mu líto, že se mu nepodařilo zachránit společnost a rozhodl se skočit z věže. Sebral otcovu identifikační služební kartu a odjel k věži. Mezitím v nemocnici plánovala Lara a Dr. Coleová (Jewelle Blackman) odpojit Tomův dýchací přístroj a nechat ho zemřít. Zoufalá Rebecca volala na kočku, aby předvedla své taneční umění, čímž by dokázala, že je to opravdu Tom. Jenže Tom si pamatoval, co řekl pan Perkins o lásce k oběti, a místo toho se rozhodl jít za Davidem, přestože věděl, že jeho lidské tělo zemře a bude navždy uvězněn jako kočka. Později David skočil z budovy dolů a kočka hned za ním se záchranným lanem v tlamě. Jenže David měl na zádech padák, který posléze otevřel, zatímco kočka dopadla až na zem a ...Když David přistál u řečnického stolku, přerušil slavností proslov zrádce Iana a oznámil, že nyní ovládá 51% akcií svého otce. Řekl, že společnost zůstane rodinnou firmou a propustil Iana. Vzápětí se Tom probudil z kómatu právě včas, aby viděl Davidovo oznámení v televizi. Vzápětí propuštěný Ian s někým telefonoval ohledně nové práce a potkal pana Perkinse, který mu řekl, aby vypnul svůj mobilní telefon. Ian ho ignoroval, ale ihned poté byl přejet autem a jeho vědomí se přeneslo do kočky, kterou pan Perkins vzal do svého obchodu. V závěrečné scéně Tom a Rebecca přišli do obchodu pana Perkinse, jehož se Tom zeptal, jestli nemá nějaké psy. Perkins odpověděl, že nikoliv a pak mu dal kocoura Chlupáče a byl konec. Jako milovníkovi koček se mi tedy film líbil a kromě toho mne několikrát rozesmála kočičí chytrost, které jsem byl osobně doma několikrát svědkem. Samozřejmě digitální kočka uměla ve filmu mnoho věcí, které ty naše živé doma nedokázaly zvládnout, ale mnoho situací bylo podobných těm, co tři ragdollové s modrýma očima u nás doma předváděly. Trochu nechápu nízké hodnocení zde na ČSFD, které si mohu vysvětlit jedině tím, že většina lidí má raději psy. Nicméně mně se film líbil a můj názor na něj se shodoval s ohodnocením uživatele CommanderCZ. Suma sumárum, snímek Já, kocour ode mne získal tři ragdollové hvězdy ***. () (méně) (více)

trotlicek odpad!

Mně se ten Walken líbí! Jeho xicht je prostě předzvěstí toho, že bude hrát zas pičovskou roli a hle - on hraje opět megapičovskou roli. Já kocour se snaží vypadat jako vzdělávací publikace o tom, jak se nechovat ke své rodině a rovněž funguje i jako encyklopedie kočkovství - snaží se! Ve skutečnosti je to však jen 90minutovka plná koček, trapně hrajícího Keva a pičovského Walkena. 1 hvězda je moc. ()

ReMusiCZ

Mohlo to být zajímavější, kdyby film cílil na dospělé publikum a šlo to ve šlépějích např.  plyšáka Médi. Tím, že je to však rodinný žánr, tak je děj hodně zjednodušený, aby to pobraly děti, a potenciál nápadu není využit rozsáhleji... ()