Já, kocour

Nine Lives

Deväť životov pána Fúzika

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Čína / Kanada, 2016, 87 min

Výborný Kevin Spacey a ešte lepší Christopher Walken v nadpriemernej, ale dosť podceňovanej rodinnej rozprávke. Je síce pravda, že ako rodinný film sa to nedá doslovne zaradiť, keďže vzhľadom na príbeh a jeho zasadenie to nebude pre každú generáciu divákov, stále je to však zábavná a sympatická komédia. Trochu ma sklamal dosť odbitý a neuspokojivý záver, no nemôžem povedať, že by som sa nebavil, bolo to vtipné, milé, miestami dokonca celkom napínavé. Nedeľná jednorázovka ako má byť.(7.10.2018)

• chaotic

Vše co potřebujete vědět je v traileru. Nemyslím tím jen příběh, ale stačí vám pár měsíců předem vidět trailer a po celou dobu filmu si budete říkat "ten film jsem už viděl/a". Mrzí mne, že film klopýtá na přepálených CGI s kočkou, kdy reálnou naučili jen kousek "hop do krabice" a taky, že Jennifer Garner nehraje. Nevím jestli hrát umí, nevzpomínám se z předešlých filmů, ale tady nehraje :( Na nedělní odpoledne gut, ale jinak je to velmi těžká ztráta času. Hvězdu za plakát.(27.5.2017)

• Lacike

Nie je to uplny odpad, ale mna to vôbec nebavilo a akonahle z filmu zmizol Spacey, tak som to uz dlho nevydrzal a pretocil na koniec. Proste klasicky rodinny film s moralnym ponaucenim o tom, ze rodina je najdôlezitejsia a aby to hlavny hrdina pochopil, tak sa musi stat kocurom. Nemam nic proti rodinnym filmom a tie z 80tych rokov stale zboznujem, ale tento mi pripadal strasne nezazivny a postavy priblble. Milovnici maciek si to asi uziju. Ale ja som psickar.(4.11.2016)

• BeYou

I přes docela špatné hodnocení tomuto filmu připadla šance a říkala jsem si, že by to mohla být sice blbost, ale blbost, u které se člověk nasměje, ovšem počet momentů, kdy jsem se zasmála by se dal spočítat asi tak na prstech jedné ruky. Vyvstává otázka: Kdo se proboha podepíše pod takhle mizerný film? Člověk by čekal, že s rostoucími roky budou filmy nabývat na kvalitě a na slátaniny tohoto typu už se nikdo nebude muset dívat, protože nebudou vycházet, no ale tak nic. A navíc, když už chci ve filmu animaci, tak si raději zaplatím peníze za někoho, kdo odvede svou práci pořádně, než tam dát to, co bylo ve filmu. Nepůsobilo to na mě. To "poselství", které to neslo, nešlo cítit. Jedna hvězda za humorné momenty napočítané na prstech jedné ruky.(12.1.2017)

Pro majitele koček je tohle povinnost neboť vám budou všechny ty hovadinky co Kevin z Pejsy předvádí povědomý. Tvůrci filmu si občas vypomáhaj digitálníma efektama aby trochu zvedli zábavnost ale jinak je zde to kočičí chování vystižený úplně přesně. Sibiřskou kočku náhodou taky doma máme takže o to víc to pro mě bylo úsměvný. Samozřejmě že zápletka i děj jsou dětinský ale co jste od filmu s takovým námětem čekali? Naprosto pohodovej film kde jsem se hodněkrát upřímně zasmál a lituju lidí co si zde stěžujou, musíte bejt vážně smutný a zahořklý.(21.10.2016)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)