Já, kocour

Nine Lives

Deväť životov pána Fúzika

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Čína / Kanada, 2016, 87 min

Patrím medzi milovníkov kočiek a kočičákov, takže ma komediálny rodinný snímok "Deväť životov pána Fúzika" zaujal a potešil. Dobre som pri ňom pobavil. Jednoduchý mysteriózny príbeh o workoholickom multimilionarovi, ktorý sa jedného dňa premenil na kocúra mi prišiel vhod. Obzvlášť keď to bolo kvalitne natočené, malo to štedrý rozpočet a hlavnú úlohu stvárnil charizmatický Kevin Spacey. Nevidím dôvod prečo by som tomu nedal aspoň tri hviezdičky. Bolo to fajn. ***(5.2.2019)

Je to klišovité, přímočaré, digitální, neherecké, ale je to prostě super zábava pro každého milovníka chlupáčů s vytříbeným charakterem! Takový ten nenáročný nedělní film na dobrou náladu, který je hned po 'Simon's cat' a Garfieldovi jasná trojka! vůbec se nenechte zmást hodnocením sucharů tady na ČSFD, proti kterým dávám hvězdičku navíc ;)(10.1.2017)

Pro majitele koček je tohle povinnost neboť vám budou všechny ty hovadinky co Kevin z Pejsy předvádí povědomý. Tvůrci filmu si občas vypomáhaj digitálníma efektama aby trochu zvedli zábavnost ale jinak je zde to kočičí chování vystižený úplně přesně. Sibiřskou kočku náhodou taky doma máme takže o to víc to pro mě bylo úsměvný. Samozřejmě že zápletka i děj jsou dětinský ale co jste od filmu s takovým námětem čekali? Naprosto pohodovej film kde jsem se hodněkrát upřímně zasmál a lituju lidí co si zde stěžujou, musíte bejt vážně smutný a zahořklý.(21.10.2016)

Průměrná rodinná komedie, u které se podle mě moc nepovedl děj. Prodej firmy asi není téma, co děti nějak osloví, ale pro dospělé je zase příliš jednoduše zpracovaný. Zůstávají tak samotné scény s kocourem, které jsou občas úsměvné, ale jsou zaměřené spíše na dětské publikum. Ve výsledku z toho nebude ohromená ani jedna skupina diváků.(25.2.2017)

V zásade neškodný rodinný film, ktorý poteší všetkých mačičkárov. Scenár je na žánrové pomery ešte celkom normálny, ale jeho cieľom bolo pochopiteľne hlavne splniť kvóty na morálne poučenia. Spaceyho kocúr nemusel byť tak protivný, ale inak neviem za čo stŕhať body. Na druhej strane ani nevidím veľa dôvodov, za čo ich pripisovať, tak ostaneme pri neurážajúcej 6/10.(19.1.2019)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Natáčelo se od 4. května do 24. července 2015 v New Yorku (USA) a Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)