Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný byznysmen, kterému ale nezbývá čas na rodinu. Při cestě na oslavu jedenáctých narozenin dcery Rebeccy se však všechno změní. Tom má šílenou nehodu a po probuzení se probouzí v těle kočky, kterou vezl Rebecce jako dárek! Má týden na to, aby své rodině dokázal, že je miluje a záleží mu na nich. Jinak navždy zůstane chlupatým kocourem. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. (Magic Box)

Trailer 3

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $19,700,032Tržby Celosvetovo $57,814,445Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,850,462Tržby za predaj DVD v USA $3,063,863║ pohodová komédia, ktorá našťastie neotrávi, aj keď sa tu naráža až moc dejovo dosť do obohranej schémy, hlavne že sa tu nájdu roztomilé a zábavno úderné scény, Kevin Spacey a Christopher Walken v takomto úlete nemôžu sklamať /60%/ ()

Malarkey

Je to teda hrozná kravina, co Vám budu povídat, ale ten kocour je tak pěknej, že je škoda mít z toho pitomýho scénáře špatnou náladu. Barry Sonnenfeld jistě není žádnej nováček, ten moc dobře ví, jak natočit rodinný film. A musím říct, že se mu to opravdu povedlo. Tady nehledejte filmařské kvality, ale milovníci koček budou určitě spokojení. Christopher Walken se řadí mezi ně. Jen škoda, že Kevin Spacey si tu zrovna střihnul zrovna tak protivnou roli. To mu na osobnosti po nesmyslném metoo moc nepřidá... ()

Spiker01

Úplná ptákovina to není, například různé záběry kamery působí poměrně velkolepě, hlavně když se otáčí kolem komplet renderovaného mrakodrapu. Kočka v pohybu už vypadá o něco hůře, ale občas je to vtipné, Kevin Spacey zachraňuje co může a Robbie Amell překvapivě také není k zahození. Nečekal jsem nic extra, proto zklamán rozhodně nejsem, ale lépe může být vždy...6/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli je to třeba, abych se stal člověkem, budu tím nejlepším kocourem, jaký kdy žil." To zní tak vzletně a přitom jde jen o to, že pan Chlupáč nechce být vykastrován. V tom mu rozumím. Jenže těch filmů, kde se musí polepšit bohatý táta zanedbávající rodinu, rozhodně není málo. Ale žádný z nich, tedy pokud mi paměť slouží, se ještě neproměnil v kocoura. Takže to trošku zavání originalitou, ale zase taková sláva to není. Nicméně mě ty kočičí finty celkem bavily, jednoho zmateného kočičáka taky doma mám a zrovna se mi tře o nohy, takže nemám nejmenší chuť být při hodnocení objektivní. ()

MM_Ramone

Patrím medzi milovníkov kočiek a kočičákov, takže ma komediálny rodinný snímok "Deväť životov pána Fúzika" zaujal a potešil. Dobre som pri ňom pobavil. Jednoduchý mysteriózny príbeh o workoholickom multimilionarovi, ktorý sa jedného dňa premenil na kocúra mi prišiel vhod. Obzvlášť keď to bolo kvalitne natočené, malo to štedrý rozpočet a hlavnú úlohu stvárnil charizmatický Kevin Spacey. Nevidím dôvod prečo by som tomu nedal aspoň tri hviezdičky. Bolo to fajn. *** ()

• Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)
  • Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj Bioscop)
  • Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj Bioscop)