Já, kocour

• Česko Devět životů (více)
Trailer 2

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec. Snaze postavit nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, je sebestředný miliardář připraven obětovat cokoliv. I lásku své rodiny. Chystaná stavba je skoro stejně monumentální jako jeho ego. Tomův pracovní život ho od jeho rodiny odcizil. Neváží si oddané manželky Lary (Jennifer Garner), zanedbává dospělého syna Davida a ignoruje žadonění o pozornost dcerky Rebeccy. Ta má k 11. narozeninám jediné přání: chce kočku. Tom se náhodou ocitá ve zverimexu podivínského Felixe Perkinse (Christopher Walken). Svérázný majitel přesně ví, co Tom potřebuje: velkého kocoura jménem pan Fuzzypants. Po cestě na dceřinu párty má Tom fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. Tajemný pan Perkins mu dává jasné ultimátum: má týden na to, aby své rodině dokázal, že je miluje a záleží mu na nich. Jinak navždy zůstane chlupatým kocourem. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. (Bioscop)

Trailer 2

tom88

Pre niekoho zhovadilosť najhrubšieho zrna. Pre mňa veľmi príjemná a zábavná fantazijná rodinná komédia, pri ktorej som mal taký ten neustály priblbý úsmev na xsichte. Možno aj vďaka krásnemu kocúrovi v hlavnej úlohe. Digitálne príliš nevynikal, ale reálny je okúzlujúci. Menší rozpočet nevadí, aj napriek tomu si tu zahrali známe hollywoodske hviezdy a po technickej stránke nie je moc čo vytknúť, teda až na nie príliš vydareného digitálneho kocúra. Zopár scén bolo moc aj na mňa, no celkový dojem je fajn. 65% ()

riza-do

Je to klišovité, přímočaré, digitální, neherecké, ale je to prostě super zábava pro každého milovníka chlupáčů s vytříbeným charakterem! Takový ten nenáročný nedělní film na dobrou náladu, který je hned po 'Simon's cat' a Garfieldovi jasná trojka! vůbec se nenechte zmást hodnocením sucharů tady na ČSFD, proti kterým dávám hvězdičku navíc ;) ()

malylada

Tak miluji filmy typu Kdopak to mluví, Ahoj kámoši a čekal jsem něco podobného s kočičím miláčkem. První půl hodinka je především představení Kevina Spacyho, kterému arogantní role hajzlíku moc sedí. Docela jsem se bavil do té doby, než došlo k přeměně do mazlíčka. Bohužel pak začínají otřesné, trapné scénky, které nejsou vtipné a na přeháňky není nouze. Celé je to doprovázené přehlídkou příšerných digitálních triků a neustálým nepřirozeným vřískáním kocoura. Je to škoda, protože je to námět na pěkný rodinný film. Místo toho je to spíše na kopřivku z koček.......3/10 ()

VanTom

Samolibý Kevin Spacey plus relativně dospělejší vtípky (tedy až na ty vyměšovací) prvních pár desítek minut snad i dávali naději na povedenou rodinnou taškařici (s přepracovaným manželem / otcem v těle kocoura trefně glosujícím prekérní situaci). Jenže to by rychlé "uvědomění&polepšení" nesmělo těžce zajet do kýčovité, 100x viděné, bezradné schematičnosti a komedie do trapné absurdnosti přeplněné záhy se zajídajícím kočičím vřeštěním. ()

honajz2

Jsem čekal příjemnou kravinu a on to byl nakonec film čistě pro děcka a možná tak ještě milovníky koček. Myslím, že i pro ně to bude spíš film na jedno zhlédnutí (tzv. "jednohubka", ale já tenhle termín nemám moc rád), navíc předvídatelný jak sviňa i v tomhle subžánru, ale když na to přistoupíte, tak to není tak špatné. Pár cynických hlášek mě aspoň k pousmání donutily a dívat se na to dá bez větších problémů, ale jinak fakt žádná sláva. Navíc jsem se u toho dost nudil. Slabé 2* ()

• Natáčelo se od 4. května do 24. července 2015 v New Yorku (USA) a Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)
  • Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)
  • Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)