Já, kocour

Nine Lives

Komedie / Rodinný

USA, 2016, 87 min

• -bad-mad-wolf-

Aby bylo jasno, miniaturní kočkovité šelmy mám rád. Ne tolik, jako přešlechtěné potomky vlků, ale mám. Láska ke kočkám v tomhle případě ovšem nepomůže, jelikož se na plátně hodinu a čtvrt promenáduje cosi, co je často ohavně digitální a v jednom kuse to nesnesitelně vřeští (ne, nejsem cíťa, mrouskající kočku jsem doma měl). Příběh? Moralistická limonádka podle té nejběžnější a nejpředvídatelnější šablony - arogantní milionář, zanedbávající rodinu a zahleděný do svého megaprojektu, je vržen do nedobrovolného pokání a očištěn vrácen zpět (tipněte si, co se ve finále stane ústřednímu záporákovi, na 99% se trefíte). S výše zmíněným tragická kombinace; jako bonus minimálně dvě hrůzostrašně sestříhané scény, jež mě donutily pustit si je znovu (jelikož co že se to WTF právě stalo?). Hvězda za Walkena a Spaceyho.(15.4.2017)

• venison

I když je lépe se podobně zpracovaný tématům obloukem vyhnout, čekala jsem od filmu obsazeném Kevinem Spaceyem a Christopherem Walkenem přeci jenom něco krapet sofistikovanějšího.. Jedna věc je lidská duše proměněná v kočku a druhá věc je lidská duše proměněná v kočku, která se chová jako podivín.. Myšlenka není příliš špatná, ale celkově pojaté téma mě nepřesvědčilo, že film je vhodný pro děti a mladistvé.. Klasický nízkopodlažní fekální humor aj.(15.4.2017)

"Jestli je to třeba, abych se stal člověkem, budu tím nejlepším kocourem, jaký kdy žil." To zní tak vzletně a přitom jde jen o to, že pan Chlupáč nechce být vykastrován. V tom mu rozumím. Jenže těch filmů, kde se musí polepšit bohatý táta zanedbávající rodinu, rozhodně není málo. Ale žádný z nich, tedy pokud mi paměť slouží, se ještě neproměnil v kocoura. Takže to trošku zavání originalitou, ale zase taková sláva to není. Nicméně mě ty kočičí finty celkem bavily, jednoho zmateného kočičáka taky doma mám a zrovna se mi tře o nohy, takže nemám nejmenší chuť být při hodnocení objektivní.(23.6.2017)

• RajAthen

Vážně má aktuální prezident USA Frank tohle zapotřebí? Kevin Spacey prakticky nevyklouzl z role bezohledného politika a střihl si jednu moralitku pro celou rodinu. Ta se trochu těžko soudí. Vlastně není na jedno shlédnutí špatná, ale jednak od úplného začátku víme, jak to dopadne, řada fórků vychází naprázdno, všichni jsou patřičně klišovití a CGI je opravdu hodně vidět. I pokud máte rádi kočky, ještě jednou promyslete. Nebudete asi zklamáni, ale nějak jsem si z filmu nic neodnesl.(5.7.2017)

• kratajirka

Mně se ten Walken líbí! Jeho xicht je prostě předzvěstí toho, že bude hrát zas pičovskou roli a hle - on hraje opět megapičovskou roli. Já kocour se snaží vypadat jako vzdělávací publikace o tom, jak se nechovat ke své rodině a rovněž funguje i jako encyklopedie kočkovství - snaží se! Ve skutečnosti je to však jen 90minutovka plná koček, trapně hrajícího Keva a pičovského Walkena. 1 hvězda je moc.(13.5.2017)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)