Já, kocour

Deväť životov pána Fúzika

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Čína / Kanada, 2016, 87 min

• PamPero 1

Mám doma dvě kočky, proto se pro mne film stává automaticky snesitelnější než ve skutečnosti je. Scénář nepřekvapí a je dementní, animace kočky spolu s vizuální stránkou filmu mnohokrát odfláknutá. Možná jen pro ty nejmenší z nás to bude alespoň zábavné. Proč do toho sakra ten Spacey s Walkenem lezou? 30%(6.11.2016)

• silentname

Myslím si, že ten film mohol asi vypáliť ešte oveľa horšie... no aj tak to nie je žiadna sláva. "Nine Lives" je podľa mňa proste hlúpa komédia s hlúpymi postavami a absolútne desnými efektami, ktoré asi neberie nikto. Sem tam som sa zasmial, no podľa mňa je aj príbeh postavený na hlavu a ambícia Toma Branda mať najvyšší mrakodrap je skutočne divná. Neviem čo by som povedal ako pozitívum okrem faktu, že som sa zopár rázy zasmial. Herci nie sú zlí, ale ich výkony pôsobia ako keby sme sa pozerali na film a nedávajú tomu moc ducha. Režijne je to podľa mňa veľká bieda a neviem na filme nájsť nič inovatívne alebo neobohraté a staré. Neviem čo by na tom ktokoľvek nejako výrazne pochválil. Už v začiatku som mal pocit, že hlava Kevina Spaceyho bola veľmi zle prilepená na niekoho telo. Celý film popravde vyzerá nejako divne. Súboj o kľúče pobavil a aj snaha Toma komunikovať nie je najhoršia. Takže dám filmu toto. Dokázal som to dopozerať bez toho, aby som sa nejako výrazne vytočil, no často som mal pocit, že niektoré scénky sú veľmi veľmi divné. Zvážte si to, ale osobne by som asi doporučoval pozrieť si niečo iné. Hodnotenie: D+(20.10.2016)

• Lacike

Nie je to uplny odpad, ale mna to vôbec nebavilo a akonahle z filmu zmizol Spacey, tak som to uz dlho nevydrzal a pretocil na koniec. Proste klasicky rodinny film s moralnym ponaucenim o tom, ze rodina je najdôlezitejsia a aby to hlavny hrdina pochopil, tak sa musi stat kocurom. Nemam nic proti rodinnym filmom a tie z 80tych rokov stale zboznujem, ale tento mi pripadal strasne nezazivny a postavy priblble. Milovnici maciek si to asi uziju. Ale ja som psickar.(4.11.2016)

Čakal som nejakú hroznú zlátaninu, no nebolo to až tak zlé. Film samozrejme kopíruje osvedčenú šablónu o tom, ako nakoniec hlavný hrdina cez nejaký scifi alebo fantasy rozprávkový motív príde na to, čo je v živote najdôležitejšie - rodina. To sme už videli napr. v Živote na diaľkové ovládanie s Adamom Sandlerom. Dobre sa však na to pozeralo a Ch. Walkena v póze tajomného obchodníka, ktorý ponúka zázračný tovar mám celkom rád. Bavil som sa hlavne na prvej polovici, kde sa pán Tom Brand ešte len zoznamoval a vyrovnával s mačacím životom. Potom síce zábava trocha upadla, no to už moc nevadilo, pretože to bolo krátke a snímok ubehol ako voda. Lepší priemer, na oddych ako stvorené. 65/100(7.9.2017)

• Streeper

Tak tohle byla šílená blbost. Těšila jsem se na něco ve stylu "Kdopak to mluví" nebo "Klik: Život na dálkové ovládání", ale tohle se nepřiblížilo ani k jednomu z míněných filmů. Je to slátanina na druhou, plná efektů ve stylu filmu o Garfieldovi, ty kočičí zvuky, mňoukání a řvaní mi šlo děsně na nervy. Naprosto podprůměrný film bez špetky rozumu či vtipu.(13.10.2016)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)