Já, kocour

Nine Lives

Deväť životov pána Fúzika

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Čína / Kanada, 2016, 87 min

Tu sa asi veľa čakať nedalo a nízke očakávania boli aj do bodky splnené. Nezaujímavý a predvídateľný dej by človek ešte pri tomto formáte prežul, ale tie príšerné počítačové efekty... To sa nedá už dnes fakt spraviť trochu lepšie?? Obsadenie však fajn, ale využiť vačšinu filmu Kevina len na mačací hlas je ozaj škoda. Aspoň že Walken bol ako vždy vynikoš a krásna Garnerka tiež výrazne pomohla (a z malej dcérky bude raz nádherná žena). Akurát ten Robbie Arnell hral ozaj velice nedobre. Drukýkrát už toto asi nie, no na druhú stranu, zvádla som už aj horšie veci... 2,5 *(6.3.2017)

• venison

I když je lépe se podobně zpracovaný tématům obloukem vyhnout, čekala jsem od filmu obsazeném Kevinem Spaceyem a Christopherem Walkenem přeci jenom něco krapet sofistikovanějšího.. Jedna věc je lidská duše proměněná v kočku a druhá věc je lidská duše proměněná v kočku, která se chová jako podivín.. Myšlenka není příliš špatná, ale celkově pojaté téma mě nepřesvědčilo, že film je vhodný pro děti a mladistvé.. Klasický nízkopodlažní fekální humor aj.(15.4.2017)

• -bad-mad-wolf-

Aby bylo jasno, miniaturní kočkovité šelmy mám rád. Ne tolik, jako přešlechtěné potomky vlků, ale mám. Láska ke kočkám v tomhle případě ovšem nepomůže, jelikož se na plátně hodinu a čtvrt promenáduje cosi, co je často ohavně digitální a v jednom kuse to nesnesitelně vřeští (ne, nejsem cíťa, mrouskající kočku jsem doma měl). Příběh? Moralistická limonádka podle té nejběžnější a nejpředvídatelnější šablony - arogantní milionář, zanedbávající rodinu a zahleděný do svého megaprojektu, je vržen do nedobrovolného pokání a očištěn vrácen zpět (tipněte si, co se ve finále stane ústřednímu záporákovi, na 99% se trefíte). S výše zmíněným tragická kombinace; jako bonus minimálně dvě hrůzostrašně sestříhané scény, jež mě donutily pustit si je znovu (jelikož co že se to WTF právě stalo?). Hvězda za Walkena a Spaceyho.(15.4.2017)

neškodná rodinná blbina a ve výsledku mnohem menší průser než sem čekal.Samozřejmě je dopředu jasné,že všechno dospěje k nezbytnému prozření,kdy si hlavní (anti)hrdina lecos uvědomí,ale na druhou stranu jsem se zasmál víckrát než u většiny komedií poslední doby.Celkem škoda,že ta kočka vypadá až moc počítačově...60%(6.1.2017)

Podivně banální a fádní "kocourovina". Vědomí magnáta Toma Birda skončí po jeho fatálním pádu z mrakodrapu v těle kocoura, kterého právě pořídil své malé dcerce k narozeninám. O to hůř, že Tom kočky nesnáší. Nedá se svítit, sebestředný boháč urazil osud a ten mu zvedl varovný kočičí dráp. Sice hrozí, že Tom zůstane v kočičím těle navždy, jeho tělo už z kómatu možná nikdy neprocitne, jenže tenhle film je natolik scenáristicky průhledný, až je téměř nemožné pohrávat si s pesimistickou variantou příběhu. Než se příběh uzavře, užijeme si s kocourem nějakou tu legraci. Zde je namístě přiznat si, že film kombinuje živé zvíře s digitálním. A pan Chlupáč je v CGI podobě iritující mazlíček. Bezpečně lze poznat, kdy bylo na scéně živé zvíře a kdy nepovedená digitální chlupatice. Efekty jsou katastrofální, hodně kazily dojem, je ale fakt, že některé bláznivé eskapády by nezvládla ani sebelépe vycvičenější kočka. Z herců hraje dobře jen Kevin Spacey, ten ale zmizí po první třetině filmu ze scény. Nahradit ho nikdo nedokázal. Jennifer Garner komediální polohu nezvládá, Christopher Walken coby tajemný prodavač koček má podivínskou auru, jenže se kolem jeho postavy a jejího konání nic nevysvětlí, dětské role nemají výrazné ztvárnění, boháčův syn působí nadbytečně, záporák, usilující o vedení firmy po umírajícím šéfovi, není natolik zlověstně sympatický, aby se mu dalo fandit. Veškeré dění tedy spočívalo na kočičím hřbetě. Nechybělo mnoho a komentující kocour se mohl postavit do stejné řady s (nepovedeným) Garfieldem. Určitě se nedá napsat, že jde o film naprosto nepovedený. Jsou zde příjemně zábavná čísla, nechybí kvalitní kamera osvědčeného Karla Waltera Lindenlauba a hravý Kevin Spacey, jenže příliš inovací se příběh nedočkal, nejednou to celé vyznění mělo banální rozměr a Barry Sonnenfeld se spíše režijně hledal. Milovníci koček přehlédnou průměrné vyznění filmu. 5/10(5.1.2018)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)