Já, kocour

Deväť životov pána Fúzika

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Čína / Kanada, 2016, 87 min

• malylada

Tak miluji filmy typu Kdopak to mluví, Ahoj kámoši a čekal jsem něco podobného s kočičím miláčkem. První půl hodinka je především představení Kevina Spacyho, kterému arogantní role hajzlíku moc sedí. Docela jsem se bavil do té doby, než došlo k přeměně do mazlíčka. Bohužel pak začínají otřesné, trapné scénky, které nejsou vtipné a na přeháňky není nouze. Celé je to doprovázené přehlídkou příšerných digitálních triků a neustálým nepřirozeným vřískáním kocoura. Je to škoda, protože je to námět na pěkný rodinný film. Místo toho je to spíše na kopřivku z koček.......3/10(8.10.2016)

Patrím medzi milovníkov kočiek a kočičákov, takže ma komediálny rodinný snímok "Deväť životov pána Fúzika" zaujal a potešil. Dobre som pri ňom pobavil. Jednoduchý mysteriózny príbeh o workoholickom multimilionarovi, ktorý sa jedného dňa premenil na kocúra mi prišiel vhod. Obzvlášť keď to bolo kvalitne natočené, malo to štedrý rozpočet a hlavnú úlohu stvárnil charizmatický Kevin Spacey. Nevidím dôvod prečo by som tomu nedal aspoň tri hviezdičky. Bolo to fajn. ***(5.2.2019)

Tu sa asi veľa čakať nedalo a nízke očakávania boli aj do bodky splnené. Nezaujímavý a predvídateľný dej by človek ešte pri tomto formáte prežul, ale tie príšerné počítačové efekty... To sa nedá už dnes fakt spraviť trochu lepšie?? Obsadenie však fajn, ale využiť vačšinu filmu Kevina len na mačací hlas je ozaj škoda. Aspoň že Walken bol ako vždy vynikoš a krásna Garnerka tiež výrazne pomohla (a z malej dcérky bude raz nádherná žena). Akurát ten Robbie Arnell hral ozaj velice nedobre. Drukýkrát už toto asi nie, no na druhú stranu, zvádla som už aj horšie veci... 2,5 *(6.3.2017)

• luka4615

Příšerné CGI efekty, přehrávající herci, otravná kočka a stupidní děj, který je rámován nepochopitelnou účastí Kevina Spaceyho. To je celkový výčet všech "trademarků" tohoto filmu, který není ani vtipný a ani nijak zvlášť zajímavý. Jednu hvězdu dávám paradoxně za Kevina Spaceyho, který v momentech, kdy hraje bohatého obchodníka, vypadá téměř jako jeho postava ze seriálu House of Cards. Nic víc, nic míň.(3.11.2016)

Čakal som nejakú hroznú zlátaninu, no nebolo to až tak zlé. Film samozrejme kopíruje osvedčenú šablónu o tom, ako nakoniec hlavný hrdina cez nejaký scifi alebo fantasy rozprávkový motív príde na to, čo je v živote najdôležitejšie - rodina. To sme už videli napr. v Živote na diaľkové ovládanie s Adamom Sandlerom. Dobre sa však na to pozeralo a Ch. Walkena v póze tajomného obchodníka, ktorý ponúka zázračný tovar mám celkom rád. Bavil som sa hlavne na prvej polovici, kde sa pán Tom Brand ešte len zoznamoval a vyrovnával s mačacím životom. Potom síce zábava trocha upadla, no to už moc nevadilo, pretože to bolo krátke a snímok ubehol ako voda. Lepší priemer, na oddych ako stvorené. 65/100(7.9.2017)

• - Natáčelo se od 4. května do 24. července 2015 v New Yorku (USA) a Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)

• - Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)