Já, kocour

Nine Lives

Deväť životov pána Fúzika

Fantasy / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Čína / Kanada, 2016, 87 min

Pro majitele koček je tohle povinnost neboť vám budou všechny ty hovadinky co Kevin z Pejsy předvádí povědomý. Tvůrci filmu si občas vypomáhaj digitálníma efektama aby trochu zvedli zábavnost ale jinak je zde to kočičí chování vystižený úplně přesně. Sibiřskou kočku náhodou taky doma máme takže o to víc to pro mě bylo úsměvný. Samozřejmě že zápletka i děj jsou dětinský ale co jste od filmu s takovým námětem čekali? Naprosto pohodovej film kde jsem se hodněkrát upřímně zasmál a lituju lidí co si zde stěžujou, musíte bejt vážně smutný a zahořklý.(21.10.2016)

Snímek má asi celkem zaslouženě nízké hodnocení za to, že v podstatě už díky názvu víte, o čem tohle bude. Jakmile se tam pak objeví Christopher Walkem v podobné roli jako ve filmu "Klik - život na dálkové ovládání", už máte jasno. Je to klišovité, je to přímočaré, ale stejně jsem se dobře bavil a Kevin Spacey mě dostal i hlasově. Navíc Jennifer Garner...(29.11.2016)

Většina uživatelů je zkrátka příliš konzervativní, nebo jsem snad já moc tolerantní a mírný v hodnocení. Tohle každopádně není špatné. Co na tom, že to není žádný zázrak, je to totálně jednoduché, je to na útěk z nudy, má to jednoduchý příběh, ale to zkrátka neznamená, že je to špatná komedie. Podle mě tento film hodně stojí na efektech, prostředí a hereckých výkonech. Možná, že kdyby tam hráli jiní herci, bylo by to o dost slabší, ale s tímto hereckým obsazením mě film bavil. Prakticky všichni, kteří se objevili před kamerou předvedli slušný výkon. Samozřejmě, že nejvíce mě šokoval Christopher Walken, který v divákovi umí probudit dost zvláštní pocity a velký respekt. Velmi dobrý byl také Kevin Spacey, který svoji roli zahrál dokonale, byl velmi přesvědčivý. Příběh je sice jednoduchý a nenáročný, ale odkrývá nějaký hlubší smysl, morální a etické hodnoty a ponaučení. Není to ani příliš předvídatelné a až do konce nevíte, jak to dopadne a jak se postavy zachovají v určitých situacích. Vtipné momenty tam jsou také, není jich sice příliš, ale pobavíte se. Přeměna miliardáře v kočku s sebou přinesla plno směšných okamžiků. Samozřejmě, že to není ideální komedie, protože vtipu tam mohlo být víc a tvůrci si mohli i více pohrát s příběhem. Nejsem majitelem žádného domácího mazlíčka, takže se snažím být objektivní a film se mi líbil. Nevím jestli je to ptákovina, nebo ne. Třeba to je ptákovina, ale já od komedií neočekávám inteligentní příběh. Od komedie očekávám hlavně to, že se pobavím a uvidím ucházející herecké výkony. Inteligence příběhu nehraje u komedií až tak zásadní roli. Proto jsem ochotný jednoduchost příběhu odpustit a přihlédnout k jiným silným stránkám filmu.... Některé hlášky si budu dlouho pamatovat. "Nesnáším kočky..... " "A proto je to perfektní."(24.11.2016)

• rikitiki

Ty dvě hvězdy dávám jen za začátek, protože mám ráda filmy s tajemnými krámky. Taky to slibovalo dickensovskou historku o napraveném hříšníkovi. Což se sice stalo, ale blbě. Kocour ve filmu nemňouká, ale nepřetržitě vřeští, až to leze na nervy a nechová se jako kočka. Finiš jim ujel už totálně: nasadit takhle vážné téma v podstatě dětském filmu je zhůvěřilost, navíc to nemělo vůbec opodstatnění v ději. SHRNUTÍ: Kevin Spacey si vyzkoušel pády ještě před tím, než i v reálu spadl hodně hluboko.(28.4.2020)

Jděte se bodnout. Já náhodou takovejhle klidnej a milej filmek ocením víc než další čurákovinu od Marvela nebo další zrůdnosti. Ano uznávám, že rozjezd než dojde k přeměně v kocoura mě moc nebavil ani Spacey to nevytrhnul a taky asi nejsem úplně objektivní, protože mi doma běhá hned několik pánů chlupáčů,, ale i tak jsem se příjemně pobavil i mě to trochu dojalo, každopádně do pohody film. Škoda, že kočka je digitální, ale i tak jsou její efekty celkem podařený a kousky s ní prováděný velmi věrný. No a Christopher Walken je pořád naprostá extratřída. Podruhé pálím letos 5* a znova v tom ten chlap má prsty, to nebude náhoda... A proč 5* nestačili by lepší 3*? stačili, ale čtvrtou dám za náklonost ke kočkám a pátou, protože současný hodnocení je výsměch.95%(9.11.2016)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Natáčelo se od 4. května do 24. července 2015 v New Yorku (USA) a Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)