Já, kocour

Nine Lives

Komedie / Rodinný

USA, 2016, 87 min

• -bad-mad-wolf-

Aby bylo jasno, miniaturní kočkovité šelmy mám rád. Ne tolik, jako přešlechtěné potomky vlků, ale mám. Láska ke kočkám v tomhle případě ovšem nepomůže, jelikož se na plátně hodinu a čtvrt promenáduje cosi, co je často ohavně digitální a v jednom kuse to nesnesitelně vřeští (ne, nejsem cíťa, mrouskající kočku jsem doma měl). Příběh? Moralistická limonádka podle té nejběžnější a nejpředvídatelnější šablony - arogantní milionář, zanedbávající rodinu a zahleděný do svého megaprojektu, je vržen do nedobrovolného pokání a očištěn vrácen zpět (tipněte si, co se ve finále stane ústřednímu záporákovi, na 99% se trefíte). S výše zmíněným tragická kombinace; jako bonus minimálně dvě hrůzostrašně sestříhané scény, jež mě donutily pustit si je znovu (jelikož co že se to WTF právě stalo?). Hvězda za Walkena a Spaceyho.(15.4.2017)

Úplně pohodová klasika na naprostou většinu rodinných filmů. U rodinnných filmů, je kvalita, náročnost, obvykle v úplně jiných vodách a pokud se to tedy nemixne s něčím dalším, co to pozvedá, což se zde nestalo, takže je to možná až překvapivě pohodový rodinný film. Co to zde sráží více než scénář, je herecké představení všech učínkujících, ale úplně všech, v tomhle snad nikdo nezahrál přirozeně. Jediný kdo se mi aspoň trochu líbil byl Christopher Walken, ale jeho postava byla zase taková džinovská, vždy se objevil tam kde měl, ačkoliv těžko jeho postava měla na starosti osud jen jednoho kocoura. Jinak to napravování skrze dočasný pobyt v těle kočky, není úplně originální a navíc je to zde silně zjednodušeno, ale to mi nevadilo. Dobře jsem se u toho odreagoval, je to nenáročná podívaná a spíše televizní film. A bylo i fajn, že jako hlavní kočku vzali i jinou, než ty nejklasičtější krátkosrsté, které jsou skoro všude. Chlupáč byl sice často nekočkovitý, což se zde zase dá odpustit, tím, že to byl vlastně člověk v těle kočky, který potlačil kočičí pudy.(18.4.2017)

Pre niekoho zhovadilosť najhrubšieho zrna. Pre mňa veľmi príjemná a zábavná fantazijná rodinná komédia, pri ktorej som mal taký ten neustály priblbý úsmev na xsichte. Možno aj vďaka krásnemu kocúrovi v hlavnej úlohe. Digitálne príliš nevynikal, ale reálny je okúzlujúci. Menší rozpočet nevadí, aj napriek tomu si tu zahrali známe hollywoodske hviezdy a po technickej stránke nie je moc čo vytknúť, teda až na nie príliš vydareného digitálneho kocúra. Zopár scén bolo moc aj na mňa, no celkový dojem je fajn. 65%(27.3.2017)

Jděte se bodnout. Já náhodou takovejhle klidnej a milej filmek ocením víc než další čurákovinu od Marvela nebo další zrůdnosti. Ano uznávám, že rozjezd než dojde k přeměně v kocoura mě moc nebavil ani Spacey to nevytrhnul a taky asi nejsem úplně objektivní, protože mi doma běhá hned několik pánů chlupáčů,, ale i tak jsem se příjemně pobavil i mě to trochu dojalo, každopádně do pohody film. Škoda, že kočka je digitální, ale i tak jsou její efekty celkem podařený a kousky s ní prováděný velmi věrný. No a Christopher Walken je pořád naprostá extratřída. Podruhé pálím letos 5* a znova v tom ten chlap má prsty, to nebude náhoda... A proč 5* nestačili by lepší 3*? stačili, ale čtvrtou dám za náklonost ke kočkám a pátou, protože současný hodnocení je výsměch.95%(9.11.2016)

• venison

I když je lépe se podobně zpracovaný tématům obloukem vyhnout, čekala jsem od filmu obsazeném Kevinem Spaceyem a Christopherem Walkenem přeci jenom něco krapet sofistikovanějšího.. Jedna věc je lidská duše proměněná v kočku a druhá věc je lidská duše proměněná v kočku, která se chová jako podivín.. Myšlenka není příliš špatná, ale celkově pojaté téma mě nepřesvědčilo, že film je vhodný pro děti a mladistvé.. Klasický nízkopodlažní fekální humor aj.(15.4.2017)

• - Pana Fuzzypantse ve skutečnosti hraje šest koček, z nichž každá je vycvičená pro určité druhy úkolů. (Zdroj: Bioscop)

• - Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)