Arktické peklo

Born American

Arctic Heat

Akční / Drama / Thriller

Finsko / USA, 1986, 92 min

Těžkotonážní trip, který může fungovat jenom pokud si vyrovnáte hladinu halucinogenu v těle alespoň částečně na Harlinův level, se kterým tohle dílo psal. BORN AMERICAN vypráví příběh tří američanů, kteří pro trochu srandy překročí finsko/ruskou hranici, největší ňouma si však u barikády z ostnatého drátu natrhne levisky a od té chvíle už sledujeme jen sešup do pekel o kterých nepsal ani Solženicyn. Ozbrojený konflikt v ruské vesnici, honička s pohraničníky, mučení, kriminál. Kriminál v kriminále. Lidské šachy. Thalmus Rasulala, který ví tolik zakulisní špíny na CIA, že se radši zašil v nejspodnější komoře ruského gulagu. A v hlavní roli: Mike Norris, syn slavného Chucka. A jeho postava se jmenuje Savoy Brown. Mám pokračovat?(11.5.2018)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $3,388,020(24.12.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,388,020Tržby Celosvetovo $-(14.12.2008)

• anderson

Traja americkí idioti (jedným z nich je syn Chucka Norrisa) sa pri výlete do Fínska len tak z "prče" rozhodnú prekročiť hranicu so ZSSR (ktorá vôbec nie je strážená ! ). Ako áno - ako nie, sú zatknutí a putujú rovno do gulagu. A predstavte si, že v tom gulagu stretnú černocha, ktorý tam - neodhalený sovietmi - vedie miestnu protikomunistickú bunku. Mám pokračovať ? (21.3.2005) FULL(21.3.2005)

• - Najdrahší film, aký sa dovtedy vo Fínsku natáčal. (beso74)

• - Chuck Norris bol do filmu obsadený ako Savoy, keď sa však termín natáčania posúval, stratil záujem o tento film. (beso74)