Reklama

Reklama

Arktické peklo

  • Finsko Jäätävä polte (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tři američtí vysokoškoláci chtějí strávit bezstarostné prázdniny ve Finsku. Dostanou se až ke hranicím s tehdejším Sovětským svazem a napadne je, že by nebylo špatné dobrodružství podívat se za ostnaté dráty. Pohraniční stráž je samozřejmě objeví a znemožní jim návrat do Finska. Chlapci se nějakou dobu s pomocí místních obyvatel skrývají před pátráním, ale pak je přece jenom čeká koncentrační tábor. Teď teprve začíná jejich arktické peklo, z něhož se podaří uniknout pouze jedinému. Proč Spojené státy odmítají pomoc? Proč Rusové popírají, že se to stalo? Proč trvalo tak dlouho, než vyšla pravda najevo? Co se skutečně stalo se třemi mladými Američany, kteří z nerozvážnosti překročili hranice. (Mercury Praha)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

movie 

všechny recenze uživatele

Těžkotonážní trip, který může fungovat jenom pokud si vyrovnáte hladinu halucinogenu v těle alespoň částečně na Harlinův level, se kterým tohle dílo psal. BORN AMERICAN vypráví příběh tří američanů, kteří pro trochu srandy překročí finsko/ruskou hranici, největší ňouma si však u barikády z ostnatého drátu natrhne levisky a od té chvíle už sledujeme jen sešup do pekel o kterých nepsal ani Solženicyn. Ozbrojený konflikt v ruské vesnici, honička s pohraničníky, mučení, kriminál. Kriminál v kriminále. Lidské šachy. Thalmus Rasulala, který ví tolik zakulisní špíny na CIA, že se radši zašil v nejspodnější komoře ruského gulagu. A v hlavní roli: Mike Norris, syn slavného Chucka. A jeho postava se jmenuje Savoy Brown. Mám pokračovat? ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Traja americkí idioti (jedným z nich je syn Chucka Norrisa) sa pri výlete do Fínska len tak z "prče" rozhodnú prekročiť hranicu so ZSSR (ktorá vôbec nie je strážená ! ). Ako áno - ako nie, sú zatknutí a putujú rovno do gulagu. A predstavte si, že v tom gulagu stretnú černocha, ktorý tam - neodhalený sovietmi - vedie miestnu protikomunistickú bunku. Mám pokračovať ? (21.3.2005) FULL ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Najdrahší film, aký sa dovtedy vo Fínsku natáčal. (beso74)
  • Chuck Norris bol do filmu obsadený ako Savoy, keď sa však termín natáčania posúval, stratil záujem o tento film. (beso74)

Reklama

Reklama