poster

Nové ruce ďábla

 • Itálie

  Trinità & Bambino... e adesso tocca a noi

 • Itálie

  Trinità e Bambino... e adesso tocca a noi!

 • Španělsko

  Trinidad y Bambino: Tal para cual

 • Německo

  Trinity und Babyface

 • Německo

  Trinity & Babyface - Sie können's nicht lassen

Western

Itálie / Španělsko / Německo, 1995, 105 min

 • Malarkey
  ****

  Dávám čtyři hvězdy, protože se tento film se mnou táhne od dětství až prakticky do dnes. A jelikož i v dospělosti oceňuji jeho kvalit, rozhodl jsem se napsat i zdejší komentář. Mám totiž pocit, že Enzo Barboni si na sklonku své režisérské kariéry vystřelil sám ze sebe. Natočil totiž rádoby remake na Pravou a levou ruku ďábla, do hlavních rolí dal dva Američany, o kterých v životě už nikdo nikde neslyšel, ale kteří se měli nenápadně podobat Budovi a Terencovi. Dále si skladatelem nechal vytvořit úvodní melodii, která je spíš nějaký pop breakbeat, než to, na co je člověk u spaghetti westernů zvyklý. A k tomu všemu dal do úst Trinity a Bambína hlášky, že jsem se nestačil divit. Nejlepší je, jak Trinity všechno předpovídá. Předpovídá, co který bandita řekne, co kdejaký lupič provede. No a Bambíno, ten toho zase pro změnu sežere jednou tolik, než Bud. Všeho je tady víc, ale všechno je tu bráno s určitým respektem a nadhledem, kterého si nejde nevšimnout. A právě proto, že se tento western nebere tak vážně, ho mám tak moc rád. Osobně by mě zajímalo, co na poslední film Enza Barboniho říká samotný Bud a Terence.(25.5.2016)

 • Likan7
  *

  Překvapivě jsou největší problém Nových rukou ďábla hlavní představitelé (odkazují na legendární dvojku solidně, dokonce jsou i sympatičtí), problém je nudný scénář, blbý kulisy a vůbec celý to prostředí, ze kterýho jsem si chtěl prohnat kulku hlavou. Odpad nedávám jen díky snaze těch dvou o nějakou tu fungující nostalgii a odkazy na ty dva.(15.3.2021)

 • Drslw
  **

  Nie je to žiadna katastrofa, dá sa to veľmi pohodlne pozerať a baviť sa pri tom. Ale synovia nezdedili charizmu svojich otcov, aj keď fyzická podoba by tu bola uveriteľná. Mať to tak o 20% viac gagov a o 10% kratšiu dĺžku... Alebo, byť to natočené o 10 rokov skôr, keď sa ešte nezdalo, že nová doba všetko staré skôr či neskôr vymaže... Zaokrúhlené nadol.(10.3.2019)

 • kyLuke
  ***

  Dřív se mi tenhle film tak moc nelíbil a až na potřetí mě dokázal , že je to svěží westernové dílko ... myslím , že se Enzo Barboni nemusí vůbec stydět , protože ti , co čekali prostě normální film , který se pouze pokouší vykrádat slavnou dvojku budou překvapeni . Scénář není nějak výjimečný , občas naprosto ve všem vykrádá dokonalou "Pravou a levou ruku ďábla" ( a to zvláště ta část s opilým mexičanem ) ,ale jako celek pak zapadá a nepůsobí zas tak hrozně . Režie také nic zvláštního , ale o to tady přece nejde . Jde tady hlavně o zábavu a o slavné rvačky . Hlavní dvojka herců také není tak zvláštní , že byste si ji pamatovali do konce života , ale jde na nich vidět , že si užívají to , že hrají vlastně syny Hilla a Spencera . Takže sečteno odečteno , víc dát nemůžu , protože zas tak dobře jsem se zas tak moc nebavil a film nemá tolik výrazných věcí , ale méně také ne , protože na to jsem se bavil zase až moc . A navíc výborná výprava a naprosto úžasná hudba ten film občas hodně drží .(19.7.2013)

 • Pitryx
  *

  Legrační komedie, kde nová dvojka napodobuje tu starou. Jestli lépe?? Před chvílí jsem se dodíval na starší verzi. 20130728nest. A mimochodem, mělo by se psát jméno režiséra, jak je uvedeno v titulcích filmu. Pseudonym, nepseudonym.///// No srovnání, nová verze je o poznání horší. Herci jsou dobří, jako nástupci slavné dvojice možná až moc. Ale děj je příliš statický, chybí nosná melodie a více Aniček by také neškodilo. Jinak na neděli tento filmík stačí, ale na další podívání, nevím, nevím, asi ne. A vůbec, western, kde se skoro nestřílí a pořádné pranice se člověk nedočká, není to pravé ořechové. Ubírám tedy z původního hodnocení dvacet procent.201502249226/9249(30.7.2013)