Brána válečníků

Audrey Simonaud

Scénografie:

Hugues Tissandier
  • Lacike

Besson nám pripravil ďalší originálny film, ktorý vykráda koncept Nekonečného príbehu a podobne ako Zakázané kráľovstvo čerpá z ázijskej mytológie. Na detský film to má solídne prevedené bitky. Bohužiaľ ma ale hlavný hrdina a jeho príbeh príliš nezaujal, takže mimo akcie som sa nudil. Mladší diváci sa snáď ľahšie identifikujú s mladíkom, ktorý s nadšením hrá videohry a nečakane zažije jedno veľké dobrodružstvo. Papierovo má ten film všetko pre to, aby zabavil, ale výsledok mi pripadá po každej stránke tuctový. 5/10.(27.3.2017)

Takový průměrný akční film, který má i fantasy prvky. Jeho pozitivem je jeho provedení, které je poměrně dobré, ale jeho děj zase tolik nefunguje. Je to příliš přímočaré, příliš obyčejné, příliš jednoduché. Propojení se současným světem mi pak znělo skoro zbytečně, jako něco, co to má oživit, ale nedaří se mu to, respektive nedaří se mu všechny roviny propojit.(5.1.2017)

• Acrobat

No do hája! Mať scenáristi a režiséra celu vedľa Lectra tak neprežijú ani deň. Síce Besson má možno 9 životov. Takto. Jack môže tak akurát si honiť nad počítačovou princeznou. Bautista z Gods od War nemá šancu na chlapca s ružovými perami objímajúci strome v tomto zbesilom príbehu, ktorý nasadzuje korunu hlúposti pri všetkom. Nemôžem povedať výprava je fajn, exteriéry potešia, výzor barbarov nie je na škodu. Len je to osadené do najhoršej nočnej mory zdravého rozumu. Cisárovná si odskočí na zmrzku cez drevený kôš. No povedz, nezavoláš Hanibala ? (videné 26.1.2019, FIlmplus archív)(26.1.2019)

• Sheemass

Film o klukovi milujícím počítačové hry, čínské princezně, bojovníkovi a čarodějovi cestujícím časem se jednoduše nepovedl. Příběh byl strašně přímočarý, jednoduchý a naivní. Zcela určitě je určený pro mladší publikum, tak přibližně desetiletých. Celkově však musím vyzdvihnout bojové scény, které byly až překvapivě slušné, ale to bylo asi to jediné co film držely při životě.(2.4.2017)

• Pythonator

Když vám vyskočí z hrnce mladá čínská rajda, rozhodně ten hrnec ihned rozmlaťte a sličnou pannu neprodleně deflorujte. Ušetříte si tak strastiplnou cestu podivně blbým filmem, sic je to cesta překrásnou čínskou krajinou. Co čekat od filmu, kde se teleportační hrnce nazývají honosně Brány válečníků? Přece nic. Ovšem ten záporák a jeho mordýř neměli chybu - člověk se aspoň zasměje a přemýšlí, zda nečumí na komedii. Být tak mladý puberťák, snící o čínských princeznách u mě v pokojíčku, určitě dám aspoň tři hvězdičky.(31.12.2017)

• Ni Ni

• - Pri boji na padacom moste si môžete všimnúť lano, ktoré drží hlavných hrdinov pri skokoch. (Johnny.ARN)