Brána válečníků

Luc Besson, Mark Gao

Audrey Simonaud

Scénografie:

Hugues Tissandier

Příběh z pera Luca Bessona je atmosférou a zpracováním hodně podobný staršímu snímku ´Zakázané království´. Honosná výprava, skvělé bojové scény, jednoduchý scénář a v tomto případě typická teenagerovská naivita. Fantasy-dobrodružný děj má hodně společného i s fantasií počítačových her a je v tom úmysl. Proto jsou mnohé scény na tento fakt stavěny. Takže nic pro diváky hledající ve filmu především logiku a smysl. Vášnivý teenagerovský hráč videoher se ocitne ve staré Číně a mladá princezna v době současné a to díky čaroději. Besson nám tak připomněl staré dobré Návštěvníky. V ději je kvůli neoriginálnosti již značná předvídatelnost, ale jako ryze zábavný snímek funguje dobře.(6.4.2017)

Forbidden Kingdom je prostě o dva levely výše, jak v akci a choreografii, tak hlavně v příběhu a celkově v postavách. Tato koprodukce měla oslovit děcka ze střední, film je postaven na fikčním světě, takže žádné narážky na čínské filmové klasiky a mytologii nečekejte. Záporáci mají divné kostýmy a zbraně, úplně mi to nesedlo. Akce nicméně solidní, Uriah Shelton celkem sympatický jako Jack Bronson. Ten musí v reálném světe sejmout své šikanátory a ve fikčním světě získat princeznu Sulin (Ni Ni), fakt role snů. Právě Ni Ni jako princezna a Mark Chao jako bojovník zachraňují den, protože vizuálu ani hudebnímu doprovodu nic moc vyčítat nemůžete. Občas probleskne takový ten francouzský styl humoru, ale čekal jsem od toho více. Jako jednohupka dobré, kdo nemá rád hlavní představitele asi o nic nepřijde, když to neuvidí.(2.4.2017)

• mansonn

Stale premyslam pre aku vekovu skupinu bol tento film natoceny a co priviedlo Bautistu v tomto veldiele si zahrat. Ked som mal pocit, ze je to film pre deti, zrazu niekoho zabiju a ozaj neviem koho chceli tymto oslovit.Vo filme je ozaj zopar vtipnych scen, co sa ale tyka choreografie akcnych scen ufff tak to se panum nepovedlo moc dobre.Film sa ale da pozriet raz :-)(30.12.2016)

Student Jack Bronson (Uriah Shelton) je ve virtuálním světě počítačových her znám jako Black Knight / Černý Rytíř. Jednoho dne se v jeho pokoji objeví čínský bojovník (Mark Chao) s princeznou Su Lin (Ni Ni), který potřebuje jeho pomoc, protože princeznu chce proti její vůli pojmout za ženu barbarský náčelník Arun (Dave Bautista)... Na začátku filmu musí divák přistoupit na několik pravidel: bojovník, princezna a čaroděj umí anglicky a k cestování napříč časem se používá starodávný koš na prádlo. Humor docela funguje, ale akce mohlo být mnohem více a Dave Bautista je hodně nevyužitý. Akční režii dělal Tony Ling. Postava maličko opožděného Brutuse pobavila. Ron Smoorenburg se skrýval pod maskou Černého Rytíře. Kara Hui v titulcích uvedená jako Kara Wai si zahrála v malé roli naštvaného horského ducha / Mountain Spirit.(27.12.2016)

Šikanovaný počítačový hráč se kouzelným košem propadne do středověké fantasy Číny, kde se spolu s elitním bojovníkem vydá zachránit krásnou princeznu ze spárů barbarského Aruna Krutého (Zlého, Příšerného, Hrozivého, ale zkracují to :-)) a přesvědčí ostatní i sám sebe, že "není k ničemu". Dobrý pocit z nádherné výpravy, choreograficky zvládnutých wuxia soubojů, do nichž se náš lamer zapojuje mrštnými breakdanceovými úhyby, a ucházejících shazovacích vtípků neustále ničí přihlouple infantilní puberťácký pohled na svět (aneb "Kde je zábava?"), jejž scénáristé Besson & Kamen trapně nezvládají. 5/10(22.8.2017)

• Ni Ni