Brána válečníků

Audrey Simonaud

Scénografie:

Hugues Tissandier
  • Sheemass

Film o klukovi milujícím počítačové hry, čínské princezně, bojovníkovi a čarodějovi cestujícím časem se jednoduše nepovedl. Příběh byl strašně přímočarý, jednoduchý a naivní. Zcela určitě je určený pro mladší publikum, tak přibližně desetiletých. Celkově však musím vyzdvihnout bojové scény, které byly až překvapivě slušné, ale to bylo asi to jediné co film držely při životě.(2.4.2017)

• Tuax

Jedna hvězda navíc za pěknou přírodu, scenérie výpravy a fajn Francise Ng, kterého jsem dlouho neviděl a jeho čaroděj mě bavil. Jinak je film hrozná blbina po všech stránkách. Ono už tím, že v tom hraje Bautista je to horší, než by mohlo být. Dialogy jsou strašně pitomé, ještě více než samotný scénář, který je aspoň v některých ohledech hravý a zábavný. Jenže jednotlivé scény jsou naprosto děsné, souboje jsou o ničem a příběh v tomto podání je děsný. Su Lin jako pubertální císařovna a to zapojení repování do jakoby historické číny mi nesedlo. Kara Huia její babizna v horách byla fajn, taková klasika. Ovšem celá ta cesta je taková zkratkovitá, nemělo to náboj, atmosféru, natož nějaký dojem dobrodružnosti. Celkově prostě zklamání a taková západní céčkovina s nádechem a kouzlem východní čínskosti.(12.5.2017)

Student Jack Bronson (Uriah Shelton) je ve virtuálním světě počítačových her znám jako Black Knight / Černý Rytíř. Jednoho dne se v jeho pokoji objeví čínský bojovník (Mark Chao) s princeznou Su Lin (Ni Ni), který potřebuje jeho pomoc, protože princeznu chce proti její vůli pojmout za ženu barbarský náčelník Arun (Dave Bautista)... Na začátku filmu musí divák přistoupit na několik pravidel: bojovník, princezna a čaroděj umí anglicky a k cestování napříč časem se používá starodávný koš na prádlo. Humor docela funguje, ale akce mohlo být mnohem více a Dave Bautista je hodně nevyužitý. Akční režii dělal Tony Ling. Postava maličko opožděného Brutuse pobavila. Ron Smoorenburg se skrýval pod maskou Černého Rytíře. Kara Hui v titulcích uvedená jako Kara Wai si zahrála v malé roli naštvaného horského ducha / Mountain Spirit.(27.12.2016)

Takový průměrný akční film, který má i fantasy prvky. Jeho pozitivem je jeho provedení, které je poměrně dobré, ale jeho děj zase tolik nefunguje. Je to příliš přímočaré, příliš obyčejné, příliš jednoduché. Propojení se současným světem mi pak znělo skoro zbytečně, jako něco, co to má oživit, ale nedaří se mu to, respektive nedaří se mu všechny roviny propojit.(5.1.2017)

• Lacike

Besson na pripravil dalsi originalny film, ktory vykradakoncept Nekonecneho pribehu a podobne ako Zakázané kráľovstvo čerpá z azijskej mytologie. Na detsky film to ma solidne prevedene bitky. Bohuzial ma ale hlavny hrdina a jeho pribeh prilis nezaujal, takze mimo akcie som sa nudil. Mladsi divaci sa snad lahsie identifikuju s mladikom, ktory s nadsenim hra videohry a necakane zazije jedno velke dobrodruzstvo. Papierovo ma ten film vsetko pre to, aby zabavil, ale vysledok mi pripada tuctovy. 5/10.(27.3.2017)

• Ni Ni