Až po uši v mechu

• angličtina Deep in Moss (festivalový název)
Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka
Česko, 2015, 26 min

V hlubokém lese, ve vykotlaném pařezu, bydlí Bertík a Josefka. Protože to jsou lesní trnci, starají se ve svém mechovišti o lesní podrost, Josefka šije klobouky parádivým muchomůrkám a Bertík zhasíná a rozsvěcí noční houby – lampy. Žilo by se jim krásně, kdyby se jednoho dne Bertíkovy svítivé houby nezačaly ztrácet... Příběh lesních trnků se tak prolíná s osudem mladé a hezké Rusalky, kterou pomohou z nesnází. (oficiální text distributora)

Radko

Snaha o vytvorenie poetickej rozprávkovosti. Nežnosť lesnej tíšiny, kde ešte aj biele bodky na červených muchotrávkach majú svoju špeciálnu opatrovateľku z tohto priam kvapká. Zjemnelá lesná duchovnosť sa výtvarne podarila, doslova cítiť ohromné množstvo energie vloženej do filmu. No čo robiť, keď vo výslednom pocite sa to pravé rozprávkovo (pocit z čarovného príbehu s poučením, že každý na svete má svoje miesto) napriek spomenutým kladom osobne nedostavilo. Možno to bolo zvoleným obsadením hlasov, mne tam jednoducho nesedeli (na rozdiel od ostatných spolukomentujúcich). K minutáži: na vcelku jednoduchučký dej trochu pridlhé. Výsledný dojem: 60%. ()

hous.enka

Poetickým loutkovým filmům držím palce a Až po uši v mechu je jedním z takových filmů. Příjemný hlas vypravěčky (Anna Polívková) vás provede jedním dnem a nocí na malé pasece. Žádné násilí, žádný křik, žádná vražda nebo podlost. Tohle mi po všech těch hororech, dramatech a detektivkách chybělo. Takže ve výsledku je Až po uši v mechu velmi příjemným večerníčkem pro malé i velké děti. ()

easaque

3+Pohádkové příběhy z lesního prostředí vždy táhli a tento by nemusel být vyjímkou. Zajímavé a netradiční loutky, milé písničky, jednodušší příběh i dostatečná stopáž by mohla udržet pozornost menších dětí, aby jste od nich měli na půlhodinky pokoj ;) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

ledzepfan

Po vizuální stránce tam potenciál je, ale zbytek filmu žvatlavě šumí do ztracena.. Pořád si tam někdo něco nesrozumitelně šišlá pod fousem. Věčně vytřeštěné a vykulené postavy moc sympatií nezískají. Zpívánky jsou protivné... a samotný děj je poměrně neinvenčně odvyprávěná banalita... Dlouho jsem se těšil ale výsledek je obrovské zklamání.. ()

Renfield

Povedená loutková pohádka, škoda, že podobných nevzniká více. Příběh je jednoduchý, má krásnou atmosféru, svět a propracovanost loutek celkově (zajímavý pohled na rusalky a život v lese). Jako vypravěč je výborná Anna Polívková, její hlas se do filmu hodí a dá se říci, že tak nějak "nutí" se ztišit a celý příběh si v klidu vychutnat. Mohu děkovat tvůrcům za krásné lesní dobrodružství... určitě jsem jej neviděl naposledy. 75% ()