Before I Fall

• Austrálie

Before I Fall

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 99 min

Tie krásne časy strednej školy kde sa všetci milovali a nenávideli naraz a dávali si to priamo aj nepriamo najavo sú dávno preč. Ale aspoň si človek trochu zaspomínal. Čo sa týka samotného filmu nemám čo vytknúť. Cez ten opakujúci deň si hlavná hrdinka zahrala všetky podoby lásky, pardon všetky typy osobností. Ako divožienka bola samozrejme chutná ale i tak ma najviac očarila vtedy keď svoj den venovala malej sestre. P.S ten film si vážne zaslúžil lepší koniec, alebo aspon o trochu lepšie vysvetlenie.(1.7.2017)

Další z variací na Hromnice, která v tomto případě cílí především na teenagerky, což je v první půlhodině až bolestně znát. Nicméně s každým dalším opakováním získává film na jistotě a i když je ústřední motiv klišé charakteristické pro většinu časových smyček, tady ho režie servíruje příjemnou formou, aniž by příliš tlačila na pilu. Výborně zahrála Zoey Deutch a ačkoliv byla její hrdinka zprvu protivná až běda, postupně začala získávat na sympatiích a v závěru už nebyl problém držet jí palce, aby dopadla co nejlépe. Škoda nezáživné první třetiny. 60%(11.6.2017)

Od filmu jsem zase tolik neočekávala. Víme jak to mnohdy dopadá s pokusy o převedení knih na filmová plátna. Ale musím přiznat, že Before I Fall nezklamalo. Na sympatické herecké obsazení se koukalo dobře, soundtrack taky ušel a závěr ve mě vyvolal hned několik zvláštních pocitů. Poselství to má. Užívejme každého dne, nikdy nevíme, který může být ten poslední. Kurt Vile se skladbou Pretty Pimpin - naprostá pecka.(23.5.2017)

• katasta

Tohle se vážně nepovedlo. Stejný námět má i Groundhog Day, který je mnohonásobně lépe zpracovaný a vymyšlený. Tohle postrádalo jakékoli herecké výkony, pořádnou zápletku a dokonce i hlavu a patu. Celé to bylo naprosto nesmyslné a bez záměru. Vlastně není moc co pochválit. Horší hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že navzdory tomu, jak to bylo o ničem, jsem u toho neusla.(31.5.2017)

Zajímavý námět, který ovšem zůstává ze všech stran nevyužit. Dějově je to totiž velmi velmi slabé, co se týče dnu, který má prožívat hlavní hrdinka stále dokola, je to v podstatě nuda, protože se jedná o běžné středoškolské problémy, falešné přátelství, šikanu a následné uvědomění. Je to plné klišé a zkrátka se dalo vymáčknout víc. Závěr je zbytečně obyčejný, čekala jsem víc. Nemůžu to ale poplivat celé, má to světlé momenty, docela to zaujme hereckými výkony a stopáž uteče.(14.8.2017)