poster

Before I Fall

 • Austrálie

  Before I Fall

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 99 min

Režie:

Ry Russo-Young

Předloha:

Lauren Oliver (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Střih:

Joe Landauer

Scénografie:

Paul Joyal

Kostýmy:

Eilidh McAllister
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Magika82
  ****

  Austrálie, co by kontinent, má jen o málo více obyvatel než-li Česká republika nebo Řecko... A přesto mnohdy dokáže svými filmovými snímky hravě ujet o délku delší než největší zaoceánská výletní loď i továrně na "kasovní terna" Hollywoodu... Ač jsem jako můra z řad spisovatelů a autorů tušila, kde bude pravděpodobně zakopán onen pověstný pes, přesto mne snímek velmi mile překvapil. Mé spisovatelské kolegyni Lauren Oliver tímto na dálku v duchu blahopřeji... A pokud jde o scénáristy, jim děkuji za to, že z knižní předlohy nevycucli pouze základ, na němž by postavili cosi zcela jiného, ale snažili se co nejvíce knihy držet.... Zasloužených 80% a tedy krásné 4 hvězdy :o)(16.5.2017)

 • JohnCZ
  *****

  Klasický námět časové smyčky provedený jako teen drama? Supr a co víc, výborně to funguje. Vypointování je sice trochu naivní, ale když divák překousne pubertální výstřelky v úvodu, je prozření hlavní hrdinky velice zábavné na sledování. Holky v hlavních rolích jsou sympatické, všemu vévodící Zoey Deutch vyloženě božská a ani režie není vůbec pozadu, potemnělý háv tomu velice seděl a prostředí kanadského města Squamish, kde se měl film údajně natáčet, je oku velmi lahodící. Já myslím, že hodně dobrý a být třeba o 7 let mladší, tak je to u mě jasná kultovka. Takhle "jen" velmi dobré lehce mysteriozní drama.(13.8.2017)

 • calenit
  *****

  Skvělé. K zamyšlení. Film mě svou atmosférou zabavil a ani na vteřinu nenudil, i když se třeba nic nedělo. Je to Life is Strange mixnuté s 13 Reasons why. Samotná kamarádka hlavní hrdinky mi připomínala Chloe z Life is Strange a hlavní hrdinka Sam zase Max. Jen kdyby se Sam nezachovala poslední den tak nesmyslně, tak bych si to dal do oblíbených. Chudák Juliet si to bude do smrti vyčítat a stejně se zabije...(5.6.2017)

 • dubinak
  ***

  Zajímavý námět, který ovšem zůstává ze všech stran nevyužit. Dějově je to totiž velmi velmi slabé, co se týče dnu, který má prožívat hlavní hrdinka stále dokola, je to v podstatě nuda, protože se jedná o běžné středoškolské problémy, falešné přátelství, šikanu a následné uvědomění. Je to plné klišé a zkrátka se dalo vymáčknout víc. Závěr je zbytečně obyčejný, čekala jsem víc. Nemůžu to ale poplivat celé, má to světlé momenty, docela to zaujme hereckými výkony a stopáž uteče.(14.8.2017)

 • misterz
  ***

  Rozhodne nemôžem snímku uprieť snaživosť. Technická stránka nebola vôbec zlá a v rámci svojho rozpočtu dosiahla vysokú úroveň. Oslovila ma hlavne kamera. Ani herci neboli najhorší a žienky tu boli mimoriadne pekné. No vzhľadom na výborný a mne veľmi sympatický námet som čakal niečo zmysluplnejšie a pointovo prepracovanejšie, hlavne ten záver sa mi zdal dosť odbitý, skrátka niečo tomu po obsahovej stránke ešte chýbalo. Bavilo, no nenadchlo. Lepší priemer. 65/100(24.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace