poster

Before I Fall

 • Austrálie

  Before I Fall

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 99 min

Režie:

Ry Russo-Young

Předloha:

Lauren Oliver (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Střih:

Joe Landauer

Scénografie:

Paul Joyal

Kostýmy:

Eilidh McAllister
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dubinak
  ***

  Zajímavý námět, který ovšem zůstává ze všech stran nevyužit. Dějově je to totiž velmi velmi slabé, co se týče dnu, který má prožívat hlavní hrdinka stále dokola, je to v podstatě nuda, protože se jedná o běžné středoškolské problémy, falešné přátelství, šikanu a následné uvědomění. Je to plné klišé a zkrátka se dalo vymáčknout víc. Závěr je zbytečně obyčejný, čekala jsem víc. Nemůžu to ale poplivat celé, má to světlé momenty, docela to zaujme hereckými výkony a stopáž uteče.(14.8.2017)

 • calenit
  *****

  Skvělé. K zamyšlení. Film mě svou atmosférou zabavil a ani na vteřinu nenudil, i když se třeba nic nedělo. Je to Life is Strange mixnuté s 13 Reasons why. Samotná kamarádka hlavní hrdinky mi připomínala Chloe z Life is Strange a hlavní hrdinka Sam zase Max. Jen kdyby se Sam nezachovala poslední den tak nesmyslně, tak bych si to dal do oblíbených. Chudák Juliet si to bude do smrti vyčítat a stejně se zabije...(5.6.2017)

 • Lukoboss
  **

  Tak zaprvé námětem je film značně neoriginální, takových motivů, smyček a náprav člověka už tady bylo, že to opravdu nepřináší nic novýho. A zadruhé se mně zdá, že snímek cílí na náctiletý publikum, protože já jsem měl při sledování pocit, že na tohle už jsem fakt starej. Prostě čtveřice nafintěných pipin, který šikanujou svoje okolí a nejvíc samozřejmě ty nejslabší. V čele stojí blondýna s nosem nahoru (naprostej archetyp pro takový role). No a teď se v těch časových smyčkách hlavní hrdinka snaží přijít na to, kde udělaly (soudružky, ha ha) chybu, že se takhle svinsky chovají. Na to, že má film v podstatě hodinu a půl, tak se neskutečně táhnul, vysvětlování tam bylo po krůčcích jak pro blbečky, aby teda opravdu i tomu nejpomalejšímu ve třídě došlo, že takhle se k lidem chovat nemá. Zhruba dvacet minut před koncem se film zlomí, takže hlavní protagonistka už ví, co má dělat. A od té chvíle uslyšíme asi 50x větu "I love you.", protože všichni jsou tak sluníčkoví, zejména teda hlavní postava pochopitelně. Takže všem okolo řekne, že je miluje, protože si to každej zaslouží za to, jakej je (jo i ta blonďatá mrcha, která se celou dobu chová ke všem hnusně, si to zaslouží!). Takže jsme morálně poučení a můžeme s úsměvem pokračovat do následujících dní... :)(4.6.2017)

 • kingik
  ****

  O tom, kterak na svátek zamilovaných středoškolačka neštěstí na sebe přivolala. Sám jsem byl udivený, že film pro mládež může mít filosoficky přemýšlivý rozměr a duchaplnou myšlenku. A to je zřejmě možný důvod, proč se vyhnul našim kinům. Závratný komerční úspěch totiž z toho nekoukal. A i tak mu nechybí atributy, které omladinu můžou bavit, i když se v žádném případě nejedná o komerční flák, ostatně, obešel se i bez velkých hereckých taháků. Maximálně můžete zhodnotit, jak to zapomenuté Jennifer Beals sluší sto let od jejího Flashdance, Diego Boneta dostal jen malou roli profesora. Sam (Zoey Deutch) je na střední členkou kvarteta pipin, kterým vévodí atraktivní a lehce povýšenecká Lindsay (Halston Sage). A na Valentýna mají všechny společně vyrazit na mejdan, což se i stane. Jenže Sam se téhož dne dostane do časové smyčky, čímž začne opakovaně prožívat ten samý den, který zpravidla vyvrcholí nějakou tragédií, k níž dojde přesně 39 minut po půlnoci, což není nijak vysvětleno. Sam, aniž by její kámošky a lidé okolo tušili, prožívá jen s menšími obměnami stále stejný den dokola, přičemž to následně využije k tomu, aby se z ní stal lepší člověk. Kupříkladu si vyřeší problémy v rodině, školní outsiderce se bude snažit rozmluvit její špatný psychický stav, svému klukovi sedne na obličej aj. To poslední jsem si vymyslel, nicméně film funguje i bez přemíry sexuálních narážek a oplzlostí, tolik typických pro americké školní prostředí a mládež pohybující se v něm. Tvůrci šli na to z druhé strany, k ruce si vzali literární předlohu, u nás prakticky neznámou, a vše vsadili na duchaplný koncept, časovou smyčku, jinak v podstatě neoriginální atribut, sofistikovaně pojali jen jako jakýsi předěl ke svým inteligentním sdělením. Zoey Deutch v hlavní roli prochází vývojem, z průměrné a nepříliš sympatické ženštiny je záhy fajn školní krasavice, a jde jí to sympaticky. Co jsem méně přivítal, bylo to, že film se téměř vůbec nedržel žánrové celistvosti. Bylo to většinou dost zajímavé, nicméně film někdy až přespříliš neuceleně a přehnaně přeskakoval z žánru do žánru, otřel se o mysteriozní horor, nekonvenční thriller, komedii, pak hned zase změna do hlubokomyslného dramatu. Pointa filmu celkem po čase předvídatelná, ale působivá. Jedná se určitě o zajímavý film, do něhož byste neřekli, že bude tak mnohovrstevný, až u něj budete nemálo namáhat i mozkové závity. 8/10(27.7.2017)

 • Tejkina
  ***

  Myšlenku to určitě mělo, ale čekala jsem asi něco trošku jiného. Mě ten příběh prostě nestačil. Navíc to není nic nového. Postavy mi moc sympatické nebyly, hlavně na začátku. K nikomu jsem si neudělala žádný extra vztah, bohužel ani k Sam. Lindsay mi třeba nebylo líto ani trochu a nepochopila jsem, proč za Juliet byla musela být potrestána Sam místo ní, zasloužila si to přece mnohem více. Ale dívalo se na to dobře.(4.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace