• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 99 min

Obsahuje spoilery. Na Hromnice o den více na střední škole, který přechází mezi teenage komedií, teenage dramatem a mysteriózním thrillerem. Co z toho může vzniknout? Díky dobrým, uvěřitelným hereckým výkonům všech zúčastněných to nedopadlo zase až tak úplně zle (i když ten věk do 19 let jsem jim teda nevěřil, Zoey Deutch i Halston Sage vypadají spíš na 25 než na nějakých 17-19). Námět je sice okoukaný, ale zajímavý. Prostředí je sice extrémně okoukané, ale s daným námětem je to zase zajímavá kombinace. Mezi klady filmu kromě dobrých hereckých výkonů patří soundtrack a věrohodné podání teenage amerického života. Jestli je reálný, to těžko říct, nejsem americký teenager, ale věřím tomu, že docela ano. Naopak nejvíce dolů film táhne uhozený děj na začátku, kdy vidíme čistou teenage komedii, která se zničehonic změní v teenage drama, když začnou na jejich šikanovanou spolužačku vylévat pití. To mi přišlo trochu moc extrémní a nemuselo to tam být až tak explicitně. Bylo očividné, že se v nás autoři snaží probudit city. Podobně nepříjemný je i konec, u kterého se autoři snažili o něco hlubokého. Ta poslední iterace ale není ani zdaleka tak logická, jak se ji autoři snaží vyjevit - Sam (Zoey) prvně řekne klukovi, že ho miluje, a pak uteče pryč. Jako ten kluk je taky dobrej stalker, ale ona je trošku mimo. No a pak se nechá přejet autem. Milá Sam to v tomhle měla mnohem jednodušší než Bill Murray, protože Bill Murray se zkoušel zabít hned ze začátku, a Hromnice by tak skončily ani ne po hodině. Závěrečný dialog: "Sam, you saved me," "No, you saved me," je pak dost špatná snaha o nějaké vážné zakončení. Já se u toho, místo pravděpodobně chtěného zamyšlení se, začal smát.(17.2.2018)

Tie krásne časy strednej školy kde sa všetci milovali a nenávideli naraz a dávali si to priamo aj nepriamo najavo sú dávno preč. Ale aspoň si človek trochu zaspomínal. Čo sa týka samotného filmu nemám čo vytknúť. Cez ten opakujúci deň si hlavná hrdinka zahrala všetky podoby lásky, pardon všetky typy osobností. Ako divožienka bola samozrejme chutná ale i tak ma najviac očarila vtedy keď svoj den venovala malej sestre. P.S ten film si vážne zaslúžil lepší koniec, alebo aspon o trochu lepšie vysvetlenie.(1.7.2017)

Klasický námět časové smyčky provedený jako teen drama? Supr a co víc, výborně to funguje. Vypointování je sice trochu naivní, ale když divák překousne pubertální výstřelky v úvodu, je prozření hlavní hrdinky velice zábavné na sledování. Holky v hlavních rolích jsou sympatické, všemu vévodící Zoey Deutch vyloženě božská a ani režie není vůbec pozadu, potemnělý háv tomu velice seděl a prostředí kanadského města Squamish, kde se měl film údajně natáčet, je oku velmi lahodící. Já myslím, že hodně dobrý a být třeba o 7 let mladší, tak je to u mě jasná kultovka. Takhle "jen" velmi dobré lehce mysteriozní drama.(13.8.2017)

• eLeR

Začínam mať neblahé tušenie, že filmy so slečnou Deutch, u mňa končia pravidelne menšou katastrofou. A to si myslím, že tento bol zatiaľ ten najlepší. Síce ohraná téma, ktorú vídame v každom druhom teen filme, ale zaujal ma ten nápad: prežívanie jedného dňa stále dokola ... zostalo však len pri tom. Herecky nič moc, spracovanie síce fajin, ale niečo tomu chýbalo. Nemastné-neslané.(10.7.2017)

Prožít si nějaký fajn den znovu? Přitom vědět, co by se dalo udělat lépe? Proč ne? Jenže naše hrdinka jich má nespočet. Samozřejmě všichni cynikové budou plivat, všichni uměnovědci se raději nepřiznají, že něco podobného viděli a všichni ostatní na to velmi brzy zapomenou. Patřím mezi ně, nicméně když se oprostím od všeho klišovitého a povrchního, co nám tenhle teenagerovský svět nabízí, tempo bylo slušné, některé situace sympatické, závěr alespoň nějaký. Pochopitelně se tu tváříme, že přespáváme v knihovně, že známe všechny problémy a bolístky mladých, že víme, co je v kurzu a jak důležité je přátelství a rodinná sounáležitost. Zoey Deutch znovu dokazuje, že ji má kamera ráda a že ona to tvůrcům oplácí solidním herectvím, soundtrack je slušný, režie s ohledem na limity scénáře zrovna tak. Nicméně (dle očekávání) je vše i přes téma uhlazené, pečlivě střežené, aby se někde nepřešláplo přes čáru. Výsledek je nekomplikovaný, líbivý a skutečně ostré hrany jednoduše chybí.(3.6.2017)

• - Film je zpracovaný na motivy knihy „Chvíle před koncem“ od Lauren Oliverové. (CraWer)

• - Ve většině scén má Samantha (Zoey Deutch) stejné oblečení. (ver_mah)

• - Natáčení probíhalo od 16. listopadu 2015 do 29. prosince v Kanadě v provincii Britská Kolumbie. (Stoka)