Before I Fall

Before I Fall

Drama / Mysteriózní

USA, 2017, 99 min

• Sssiksseilor

Hnus, máme tu 'Groundhog Day' o 24 let později; nebo taky tomu můžem říkat 'Groundhog Day' pro náctileté (nemyslící většinu). Výsledkem je totiž tato zcestná patlanice, která nejenže nedává žádný smysl z jakéhokoliv pohledu, ale ještě k tomu extrémně nebaví. Celá stopáž umořená ke všemu v podprůměrném až podělaném soundtracku, který jsem měl nutkání několikrát natvrdo ztlumit. Jenže pak bych už uši nikdy nezapnul a tuhle píčovinu nedokoukal, takže jsem se hrdinsky přemohl a poslechl si, co dnešní puberta láduje do uší za muziku a to samozřejmě opakovaně dokola. Hlavní postavy jsou zde všechny tak nesympatické krávy, že jsem jim fyzickou smrt přál hned po jejich letmém představení v úvodu této zacyklené břečky. Pro odvážné diváky, jenž to chtějí i přesto shlédnout, doporučuji neřešit žádnou z tamních dementních situací, páč ji vystřídá zaručeně něco dementnějšího o pár vteřin (maximálně minut) později. Lepší neřešit nic a přehlušit všech 95 minut nějakou vámi oblíbenou muzikou. O nic nepřicházíte. ~ (24%)(31.5.2017)

Skvělé. K zamyšlení. Film mě svou atmosférou zabavil a ani na vteřinu nenudil, i když se třeba nic nedělo. Je to Life is Strange mixnuté s 13 Reasons why. Samotná kamarádka hlavní hrdinky mi připomínala Chloe z Life is Strange a hlavní hrdinka Sam zase Max. Jen kdyby se Sam nezachovala poslední den tak nesmyslně, tak bych si to dal do oblíbených. Chudák Juliet si to bude do smrti vyčítat a stejně se zabije...(5.6.2017)

• Corpsegrinder

Hromnice ve verzi pro blbečky. To že hlavní parta holek jsou ukázkový případy moderních vylízanejch kraviček dělá z filmu naprostý utrpení, jako byste těch pitomců s iPhonem v ruce a vadou řeči neměli dost i v reálu. Časová smyčka se odehrává na pozadí klasický středoškolský hovadiny takže ty sračky kromě hrdinky musíte prožívat znovu i vy. Závěr s "obětováním se" a to jak se to nakonec vyřeší je trapnost. Nepřekvapilo mě že je to podle knížky, je to z toho cejtit od prvních minut. Nejhorší film roku 2017 zatim.(2.7.2017)

Překvapivě solidní teenagerský mysteriózní příběh, který šikovně využívá zajímavou i když celkem ohranou premisu a udržuje úspěšně diváckou zvědavost z událostí následujících. Bohužel samotné zakončení nepovažuji za vhodné a uspokojující a nevyvolalo ve mě silné emoce, jak si tvůrci nepochybně představovali. Konec nefunguje nejspíše také díky tomu, že postavy nejsou nikterak zajímavé, ale příběhu slouží adekvátně, tudíž vás od titulního dění nevyrušují, ale ani mezi vámi nevznikne hlubší pouto, což brání filmu v tom být silnějším zážitkem.(9.3.2018)

• anderson

V komentároch k HAPPY DEATH DAY som objavil odkaz na tento film a musel som ho vidieť. A vravím "Pánboh s nami a zlé preč!". Asi definitívne najhorší časoslučkový výtvor. Ten film je maximálne vykalkulovaný, stupídny, s pointou ktorá sa snaží byť zúfalo prekvapivá a šokujúca, a pritom je úbohá ako aj všetky herecké výkony tých pošahaných tínedžerov. Pohľad na herectvo hlavnej hrdinky vo mne navyše permanentne vyvolával dávivý reflex. Dopozeral som to len z úcty k flešdensovej Jennifer. Takmer na samej hranici odpadu! (6.1.2018)(6.1.2018)

• - Ve většině scén má Samantha (Zoey Deutch) stejné oblečení. (ver_mah)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2017 na filmovém festivalu Sundance v USA. (Stoka)

• - Film je zpracovaný na motivy knihy „Chvíle před koncem“ od Lauren Oliverové. (CraWer)