Šílenství proutěného košíku

(festivalový název)
  • USA Basket Case

New York - zde se nachází špinavý hotel Broslin. Jednoho dne sem zavítá podivný mladý muž, který sebou stále nosí zamčený koš. Do tohoto koše dává maso a povídá si s ním. Co tento koš skrývá za tajemství? Je jasné, že něco v koši žije, ale rozhodně se nejedná o domácího mazlíčka - nýbrž o monstrum, které brzy dostane chuť na nájemníky hotelu. (Chupacabre)

LexBarker

Duane vyhrabe bráchu z odpadkovýho koše, strčí ho do koše proutěnýho a společně se vydají do NY aby to všem, co se podíleli na jejich rozdělení, nandali. Jenže mezi ně vstoupí žena... ()

misstake

Asi nejuvřískanější film, co jsem kdy viděl. Příběh super. Triky hodně srandovní. Podobně jako u Frankensteinky jsou gore scénky vrcholem, kdy se budete za břicho popadat, vysvětlení mystéria je taky paráda, stejně jako herecké výkony, problém je, že ono to zase moc nedrží pohromadě a jako celek to trošku nudí. Kdyby tohle ve stejné době natočil Cronenberg, to by byla parádička. ()

Han22

Mám rád originální horory, ne sté kopie téhož, proto se mi samotný nápad o chlapci a jeho monstrozním siamském dvojčeti v košíku moc líbil. Celý film se odehrává v totálním ghettu New Yorku, nikdo zde není a ani nevypadá normální (osazenstvo domu stojí za to) a samotný příběh je dostačující. Když k tomu připočtu celkem slušný vzhled samotné zrůdičky, povedené gore a hlavně celkovou ujetost filmu, není co řešit. Výborná zábava. ()

Slimak

Jó,jó....hezké vzpomínky a nostalgie při pomyšlení na BASKET CASE který pro mne byl v dětství horůrkem zcela šokujícím....že bych to tehdá vnímal jako komedii o tom nemůže být řeč...přitroublé efekty jsou takové jaké jsou což atmosféře spíš jenom nahrává....ale to víš Paldini...všecko nemůžou bejt skvosty světový kinematografie...nebo jak jsi tu stokrát vojetou oslavnou frázi řikal.... ()

kchaja

Kdo se bojí svítících očí zlého uříznutého zmutovaného siamského dvojčete, tak si nemůže nechat tenhle film ujít... ()

Corpsegrinder

Klasický 80s se všim všudy. Jedno z nejhnusnějších a nejnechutnějších filmovejch monster za který bych dal výtvarníkům Oscara a hlavní anti-hrdina kterej svýho šílenýho bráchance transportuje v košíku cestujou po New Yorku a likvidujou doktory. Mezitim si starší sourozenec stačí dát rande což nádora neskutečně nasere :)) Na svojí dobu velice slušný gore, ani dneska se moc nevidí tak dobře rozpůlenej člověk nebo tak kvalitní barva krve. Co je na filmu úsměvný je možná každá scéna kde se vřed pohybuje neboť je to provedený stop-motion animací a vypadá to jak z večerníčku. Každopádně velice kvalitní béčko který doporučuju všem co maj rádi osmdesátkový monstra. ZAJÍMAVOST část filmu se údajně natáčela v Košicích. ()

Teardown

Další srdeční záležitost mého dětství. Co si pamatuji, tak nápis na VHSce zněl "Košík". Takto nevinej název a jak dokázal nejednu mladou dušičku vystrašit:) I po těch letech mi film přišel opravdu skělej. Pravdou sice je, že pohybující se zrůda po podlaze, mi vehnala úsměv do tváře. Ale no a co? Na rok 1982 to byla pecka...a ještě když to monstrum z plnejch plic hystericky řvalo...to bylo psychoooo! ()

Ramone11

No abych se priznal, tak jsem tento film jeste nevidel, ale z upoutavky, kterou jsem mel prilezitost shlednout v kine soudim, ze tento film je naprosta bomba a vrchol komedialnich horroru - proto proste musim preventivne ohodnotit peti hvezdickama! :)) ()

gulista

Za málo peňazí, veľa muziky. Teda presnejšie krvi a výstrednej bizarnosti za úlohou šokovať a ponúknuť niečo neobvyklé. Henenlotter napozeral v grindhouse a pornokinách, ktoré je možné si všimnúť aj na začiatku v nočnom New Yorku, kopec kung-fu mlátičiek, lacných a brakových hororov, exploitation a soft porn filmov, aby neskôr sám natočil kultový debut ideálny k (pol)nočnému premietaniu. What's in the basket? 65% ()

vlado90

Tento horor ma dost dlhu stopaz a to my tu asi najviac vadilo casom sa nic nedialo a dost ma to nudilo ale napriek tomu som to hodnotil tak ako som hodnotil. Urcite tu nechybala dobra atmosfera 80tych rokov a ani krv a zaujimavy namet. ()

kukkik

Personifikace pojmu "béčkový horor". Animace na úrovni chobotniček z druhého patra, herecké výkony chabé a celý příběh je ve výsledku hrozně nudný, nezáživný. Nicméně věřím, že v době vzniku musel film působit mnohem lépe, respektive hůře, než dnes zapůsobí na otrlejšího diváka. Až na určitou kultovnost tu vlastně nevidím nic pozitivního, jako horor už to dnes těžko obstojí, jako thriller díky zastaralým efektům taky ne, zbývá tak už snad jenom pozice audiovizuální kulisy do obýváku na halloween. 2/5 ()

masekjc

Příjemný úvod do zajímavé a příběhem specifické trilogie, která si jednoznačně říká o shlédnutí. Amatérismus, nízký rozpočet a tragické výkony (ne)herců tvoří spolu s hloupými dialogy celek, který prostě nemůže fungovat. No ale věřte nebo ne...ono to funguje! První díl zaručeně nejlepší i nejerotičtější a pak kvalita klesá. Nicméně pokud se Vám bude líbit první díl, zbytek už je povinnost. 8/10 ()

Knor

Není to nic převratnýho, ale velmi slušná krvavá zábava to je. Příšerka s domovem v košíku je pěkně nechutná i přes absolutně amatérský zpracování, gore je ucházející a nudný mi to taky nepřišlo. Příznivci úchylnějších běček by měli bejt spokojený :-) ()

Pitryx

No, čest osmdesátkám, to je fakt. Na co jsme to koukali? Tak jako kdysi by to ode mne nedostalo ani tu dvacítku, dnes ji dám naprosto klidně a přidám desítku za pár gore scén. Masky v průměru a u pohybů potvory ze jasně vidět animaci. Ale jinak je to samozřejmě jen klasické béčko jako vyšité. Přesto se to i po letech dá sledovat. Když tak minimálně jedním okem. Zatím nevím, zda budu koukat na pokračování. Nevypadá to tak.  30 %  ()

djbarrel

Námět je docela originální, i ta zrůdička, ale to je tak všechno, děj je dost předvídatelný a nudný, myslím, že stopáž je zbytečně dlouhá a co se týká animace tý zrůdy, škoda mluvit, animace chobotnic ze třetího patra se mi zdála o dost lepší. Zajímavý námět, jen komedie to nebyla vůbec a horor jen takový slabší. 58 % ()