poster

Lost Continent

Sci-Fi

USA, 1951, 83 min

 • jonyyy
  **

  Taková malá černobílá, v druhé půlce dokonce černozelenobílá, velmi odbitá Cesta do pravěku s bonusem v podobě atomové rakety. - 30% Jo a asi půlku filmu lezli po skále.(6.10.2008)

 • PanCitron
  ****

  Ano půlku filmu lezli po skále (jak tu zmínil jonyyy), ale mě to bavilo. Dinosauři byli zpracovaní podle mě docela pěkně (snad jen brontosaurus kroutil krkem jak nějaká labuť) a celkově to rychle uteklo. Jinak konečně už znám jméno prvního filmu, jehož záběry vykradl Robot Monster (ještě najít film s krokodýlem a varanem a mám to kompletní).(21.7.2009)

 • Oktavianus
  ***

  Klidný a nevzrušivě plynoucí film, ale poměrně dobře udělaný, rychle uteče a souboje dinosaurů jsou opravdu jako v Cestě do pravěku. A to se mi jednoduše líbí. Děj je tedy velice jednoduchý a zápletka s bombou vycucaná z prstu, občasné hádky mezi členy výpravy otravné, ale přestože jde o evidentní studiovou džungli a skály, dívá se na ně hezky a má to svou poetiku. Sice bylo celkem obtížné si k hrdinům vybudovat nějaký vztah, a tedy cítit jakékoli napětí při střetu s dinosaury či přeskakování skalní průrvy moc nejde, ale je to vyváženo okouzlujícími naivními studiovými triky. Závěr jen ukazuje (nejen filmové) klišé, že lidi jsou prostě idioti a zničí všechno, kam přijdou, a ještě se u toho plácají po zádech.(29.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace