Lost Continent

Sci-Fi

USA, 1951, 83 min

• jonyyy

Taková malá černobílá, v druhé půlce dokonce černozelenobílá, velmi odbitá Cesta do pravěku s bonusem v podobě atomové rakety. - 30% Jo a asi půlku filmu lezli po skále.(6.10.2008)

Ano půlku filmu lezli po skále (jak tu zmínil jonyyy), ale mě to bavilo. Dinosauři byli zpracovaní podle mě docela pěkně (snad jen brontosaurus kroutil krkem jak nějaká labuť) a celkově to rychle uteklo. Jinak konečně už znám jméno prvního filmu, jehož záběry vykradl Robot Monster (ještě najít film s krokodýlem a varanem a mám to kompletní).(21.7.2009)

Klidný a nevzrušivě plynoucí film, ale poměrně dobře udělaný, rychle uteče a souboje dinosaurů jsou opravdu jako v Cestě do pravěku. A to se mi jednoduše líbí. Děj je tedy velice jednoduchý a zápletka s bombou vycucaná z prstu, občasné hádky mezi členy výpravy otravné, ale přestože jde o evidentní studiovou džungli a skály, dívá se na ně hezky a má to svou poetiku. Sice bylo celkem obtížné si k hrdinům vybudovat nějaký vztah, a tedy cítit jakékoli napětí při střetu s dinosaury či přeskakování skalní průrvy moc nejde, ale je to vyváženo okouzlujícími naivními studiovými triky. Závěr jen ukazuje (nejen filmové) klišé, že lidi jsou prostě idioti a zničí všechno, kam přijdou, a ještě se u toho plácají po zádech.(29.7.2014)