V sedmnácti

Drama / Romantický

Francie, 2016, 116 min

Julien Hirsch

Alexis Rault

Líbí se mi, jak je snímek pojat přirozeně, jak zde nejsou žádné zbytečné předsudky, jak s tvůrci nesnaž téma velebit jako něco naprosto zásadního. Je to prostě příběh o dvou mladících, kteří si k sobě najdou cestu, i když ta je velmi komplikovaná. Na začátku vás to nenapadne, ale nakonec silně uvěřitelné.(24.3.2017)

"To bylo dobré, ale nesmíte se nechat unést." Příběh tohoto filmu by vystihlo pořekadlo: "Co se škádlívá, to se rádo mívá." a jeho děj byl rozdělen do tří čtvrtletí, podle ročních období, či rozvrhu školního roku. První trimestr tak začíná podzimem, v němž se ve školních lavicích potkává drsný nespoutaný Thomas s jemným citlivým Damienem, jehož maminka je lékařka, pečující o Thomasovu nemocnou maminku. Druhý trimestr pokračuje na jaře, pomalým sbližováním obou mladíků, ale Damienovu matku nečekaně zasáhne tragická událost, kterou však postupně překoná díky pomoci od Thomase. Poslední trimestr pak uzavírá léto, které oboum mladíkům umožní naplno projevit své city, stejně jako Thomasově matce splní její velký sen.(11.10.2016)

• Martin741

Hm, dalsia buzniada na obzore. Je len otazkou casu, kedy sa natoci film Gay Erection - this is ass a pomaly ocakavam vyhlasenie homofobie za chorobu. Ba nielen to, pri tomto tempe nastane militarizacia bukvic a homofobne spravanie sa budu skumat organy cinne v trestnom konani Homopropaganda bude homofobov pomaly ale isto vyhadzovat z prace, a systematicky pokutovat. 5 %(7.10.2017)

Pred pár rokmi, keď si ich aj sama režírovala, tvorila Céline Sciamma filmy, ktoré sa vám či už v dobrom alebo v zlom vryli do pamäti a nútili vás ešte pár dní o nich rozmýšlať. Dnes je už len scenáristkou a nenápadne, ale isto skĺzava do priemeru. A žiaľ, francúzsky filmový priemer je dnes sám o sebe, pod celoeurópskym priemerom kinematografie.(27.3.2017)

Mám tenhle typ příběhů docela ráda, ale tady scénář občas trochu pokulhával. Způsob jakým se Thomas vyskytne v Damianově domácnosti mi přijde příliš uměle vykonstruovaný a moc mi to nedává smysl, proč by se k nim stěhoval, proč by někdo nechal bydlet svoje dítě u naprosto cizích lidí, proč by si k sobě někdo nastěhoval cizí dítě, které to zas až tak vážně nepotřebuje, navíc potřebovali doma jeho pomoc, když maminka nemohla pracovat, soudě podle počasí tam musel být docela dlouho, to nejezdil domů ani na víkend? Trochu to postrádá logiku, celé se to vyvíjí moc zkratkovitě, Damian se chová jako idiot (ale to třeba byl záměr). Ale po ostatních stránkách nemám výhrady, herci jsou solidní. Možná by k pozitivnějšímu dojmu přispělo, kdyby člověk nevěděl o milostné zápletce a mohl si užít to překvapení, protože film dobře do poloviny nic takového mezi chlapci nijak zvlášť nenaznačuje.(8.9.2016)