Reklama

Reklama

Dánský pár Louise a Kasper žijí v odlehlé vile uprostřed lesa, odloučeni od moderního života, technologií a dokonce i elektřiny. Louiseiným největším přáním je stát se matkou, ale nemůže mít děti. Ze zoufalství se nakonec rozhodne uzavřít dohodu se svou rumunskou služkou Elenou. Elena souhlasí, že coby náhradní matka odnosí Louiseino dítě výměnou za obrovskou sumu peněz. Elenino těhotenství vnese do domu Louise a Kaspera radost, ale ne na dlouho. Dvojici trápí Eleniny nezvyklé chutě a odměřené chování. Podivné halucinace a nesnesitelné pocity vedou Elenu k přesvědčení, že něco není v pořádku. Nový život, který v ní roste, se vyvíjí příliš rychle a ztrpčuje životy všem okolo silou zla. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Novodobá otrokyně, ubohá chudá Elena Posraldescu odkudsi z divokých sedmihradských hvozdů, přijede hákovat do rozmazleného a bohatého Dánska, aby vydělala nějakou tu dánskou kačku na 1+0 kdesi na zdevastované periferii Bukurešti. A řízením neblahého osudu se ocitne v rodině dvou podivínů, kterým se rozhodne pro hrst kaček navíc dělat chovnou krávu. V domě není voda ani elektřina, zato tam ale sem tam dochází stylový šaman v podobě starého jurodivého hippíka. A po večerech se tam nečumí do bedny nebo do compu, ale kecá se, chlastá se, a tak. Idylka. Po dívčině inseminaci se ovšem okolnosti začnou měnit poněkud k horšímu... Tolik v kostce děj... Teda to byl od těch vikinských ekoteroristů ale praštěný nápad, svěřit svoje vajíčka děloze nějaké pochybné balkánky, dost možná přímé příbuzné Vlada Tepeše. Co se z takové ženštiny může zrodit, že jo. Když tolik chtěli nějaké to bejby a byli tolik uvědomělí, měli si adoptovat nějakého přičmoudlého běžence. No ale na takovej sračkofilm bych pak teda určitě nekoukal, zato na tohle softhorrorové drámko jsem se podíval docela rád. Severské tempo mi vyhovovalo a "méně" (horrorového) bývá často "více", jako třeba v tomhle případě, protože o to působivější bylo potom finále (tedy teď nemyslím to finále s rukou ve vulvě, které vypadalo zatraceně reálně, i když vím, že CGI už dneska dokáže skoro zázraky). Ani bych nehádal, že něco takového napsal a zrežíroval jakýsi dánský musulman. Jo a jeden postřeh - když si Elena hned zkraje chtěla dobít mobil, tak proč si ho nedobila v autě, které ti ekopokrytci kupodivu měli? ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem nezažil zklamání ze severského filmu. Tedy dokud jsem neviděl Shelley, kopii Rosemary má děťátko, která těží z jediného zajímavého bodu filmu - prostředí dánské samoty s pěkným jezerem jako bonus. Celou hodinu a půl se ve filmu nedělo vůbec nic. Jsou tu tací, kteří mluví o atmosféře, jenže to by ta atmosféra musela mít alespoň nějakou atmosféru. Tahle neměla nic, co by stálo za zájem, a jediný moment, který byl alespoň trochu zajímavý byl konec. Jenže takovou pointu by režisér zvládl natočit i v rámci kraťasu za ani ne pět minut a nemusel by nám s tím otravovat životy. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Docela jsem už měl chuť, si zase něco pustit něco ze severské tvorby. Volba tedy padla Shelley, která se mi ve filmotéce ohřívala už docela dlouho. Strohý obsah filmu nevypadal vůbec špatně, ovšem provedení už tak slavné nebylo. Ali Abbasi si pro svou režijní celovečerní prvotinu nevybral zrovna originální zápletku, ale nemůžu říci, že by se s tím popasoval vyloženě zle. Jen mi to celé bohužel přišlo značně nedotažené, na spoustu otázek nedostaneme odpovědi, místy to bylo nezáživné a místy docela chaotické. Ale mělo to i pár kladů. Samozřejmě jako první musím pochválit výběr lokality, kde se natáčelo. Severskou přírodu prostě miluju, tamní krajina je nádherná a zdejší domek u jezera měl rovněž své kouzlo. Navíc by spousta lidí asi nerozdýchala způsob života, který zde manželský pár žil. Bez elektřiny, televize, počítače jen s pevnou linkou místo wifi připojení – no hrůza si to jen představit. Osobně by mi to nevadilo, ale asi bych brzo začal trpět ponorkovou nemocí. Což je taky jedna z variant, proč se tam začalo dít, to co se stalo. Já nikdy těhotný nebyl a ani nebudu, ale znám co dokáží udělat s těhotnou ženskou její hormony. Cizí prostředí, noční můry, nedostatečná strava, odloučení od rodiny, citové strádání, podivný šaman – přítel manželů. Ovšem co když skutečně nebylo s dítětem něco v pořádku. Co když ho skutečně ovládaly pekelné síly, které doslova matku vysávaly zaživa. Problém jsem však měl i se samotnou atmosférou. Místy se podařilo navodit vcelku dramatické pasáže, okořeněné o krvavé vidiny – děsivé noční můry – přízraky, které sužovaly Elenu, ale dost často byly vystřídány nepříliš záživnými momenty, u kterých jsem se opravdu nudil. Navíc samotný závěr byl na můj vkus zbytečně chaotický. Postavy umíraly mimo záběr kamer a tak už mi nezbývá nic jiného, než ještě upozornit na docela slušnou porci nahoty (ovšem obě herečky mi zrovna moc sympatické nebyly) a co víc – slovo „prstění“ či „kliknout ženské na myšku“ tu dostane trošku jiný rozměr.40% ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Už dvakrát mě Ali Abbasi přesvědčil, že umí. Tina a Vore(2018) a Holy Spider(2022) jsou filmy na úrovni. A tak jsem dal šanci i Abbasiho prvotině. Shelley sice nenabízí nikterak originální námět i přesto mě to bavilo. A to především díky tomu, že jakoby pořád něco zlého viselo ve vzduchu. Takže napětí a určitou atmosféru film určitě nepostrádá. Zdařilá byla i práce kamery a pochválit lze i herecký výkony. Poctivý 3hvězdy. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Představte si situaci: koukáte hodinu na film a zaspíte. Probudíte se a vidíte titulky. A teď si kladete otázky: "Porodila?", "Neporodila?", "Byl to ďábel", "Nebyl to ďábel?".... A tak si poslední půlhodinu pouštíte znovu. A zase uspávačka a titulky... Tak to vracíte asi o 10 minut zpět...Teď už máte sirky v očích, aby se Vám víčka nezavřela... konečně konec a Vy si oddechnete. 2 hodiny v píči... ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama