Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho

• USA The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

Práce, vejplata, rodina – z Toxieho se stává tatík. Ale Zlo nikdy nespí! Toxie se znuděně prochází po svém milovaném městě Tromaville a nemá do čeho píchnout. Všichni padouši jsou zlikvidováni, všechno Zlo je minulostí. Jenže našemu hrdinovi není do zpěvu. Milovaná Claire má šanci znovu získat zrak, ale operace není z nejlevnějších a Toxie marně hledá zaměstnání. Jenže kdo by zaměstnal obřího zmutovaného superhrdinu? A tak mu nezbývá než se upsat do služeb zlotřilé společnosti Apokalypsa s.r.o. Hranice mezi dobrem a zlem se stírají a Toxiemu nezbývá, než se pokusit odolat svému poslednímu pokušení... (Řitka video)

Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// PLUS: zbylé tři díly mají skoro určitě lepší kvalitu, chystá se remake na letošní rok, u něj by se mohla technická kvalita posunout o mílové kroky dopředu, ten romanticko-pohádkový příběh má své kouzlo, atmosféra je nevídaná - tohle jste prostě ještě nikde neviděli MÍNUS: také je to ovšem nekoukatelné a přímo příšerné, toxické a deformované, mnohdy trapné a zoufalé, triky jsou ubohé (i když docela vynalézavé) a herecké kreace jsou směšné/// Shrnutí: nicméně to tak ale mělo asi být. Je to film jen pro otrlé diváky a možná i pro ně je to za hranou a nekoukatelné. Větší bizár jste možná ještě neviděli./// Celkem 27%/// ()

Astaroth12

Všetko čo som aspoň trocha mohol u Tromi, tu vobec nebolo. Ta morbídnosť a nechutnosť tu prakticky nebola, boli tu hnusné triky, ale žiadne nahotinky, krv ani vtipne sceny. O ne sa sem-tam i snažil, ale vyznelo to trápne a nie vtipne. Najviac ma iritovali tí urevaný ľudia, bodaj by im niekto hubu zašil. Slabučká, veľmi slabučká časť. Slabé 2*. ()

PKD

Claire se svými věčnými podvazky a zbytkem, hrající po sexu na akordeon je prostě neskutečná.;-))) Taky jak jsem již rozkoukal IV, nelibě nesu, že ji vyměnili.:( Jinak jde rozhodně o zlepšení oproti předchozímu dílu, byť i zde se většinou kecá a kreativního zabíjení si zde užijete jen o málo více, než ve II. Zelený ďábel líhnoucí se z chlápka dal vzpomenouti na kultovní Demons (a když vršek jeho hlavy přistane nějakému japonci či co ke konci na hlavě, to jsem nemohl:) a úvod v židovské videopůjčovně byl totálně TOP. Jak se dá tolikati způsoby a pomocí vybavení z vieopůjčovny kreativně likvidovati padouchy. Palec nahoru.;-) Plus za ten neuvěřitelný svět, kde chodí 90% bab v lodičkách a to i tehdy, když mají jen bikiny (kterých jsem nikdy nebyl moc přítelem, ostatně, to si fakt málokterá může dovoliti, raději jednodílné, když už) a půjčují si videokazetu. Nebo stojí ve frontě na oční vyšetření. P.s. ty mnohočetné záběry na rozcapenou Claire byly až skoro psychedelické, checht. ()

Brain-D

Ze začátku to ve videopůjčovně vypadalo hodně krutě, že kdyby to v takovým stylu pokračovalo, tak by to bylo dobrý, ale ono to šlo to dramatický sračky na kterou se nedalo dívat nebo mě prostě nebavila a ten zelenej ďábel (trapné). Po druhém a třetím (tomhle) díle už ani nevím jak byla dobrá jednička, ale vím že byla a že další dva díli potom byly sračky. Škoda i tak se těším na 4.díl ()

eraserhead666

"Přestávka na zvracení!" No sláva, sláva. Po slabé a rozpačité dvojce slušnej návrat k zábavě. Již počáteční scéna ve videopůjčovně naznačí dobrý směr. A když se pak zjeví samotný ďábel, začne to být zase hezky tromácky toxíkovsky zábavné. Dokonce i ta Claire tady má velmi světlé chvílky a není zde tak tupá jako ve dvojce (např. její hudebně pěvecká vystoupení s tahací harmonikou se mi strašně líbí). Prostě návrat ke starému dobrému toxíkovskému humoru s mnohem větší dávkou nechutností a gore než v předešlém díle. Jen toho jiného herce v Melvinově nezmutované verzi jsem nějak nemohl překousnout. Tohle že má být nejslabší díl série? Nevěřte tomu, předcházející díl to poráží s přehledem. ()

• Přestože byl film určen primárně pro videotrh, objevil se ve 40 amerických kinech, ve kterých si přišel na 400 000 amerických dolarů. (gogos)
  • Úvodní scéna ve videopůjčovně je téměř plná plakátů a filmů samotné společnosti Troma. (LION-MR.T)