Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho

• USA The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

Toxieho čeká poslední pokušení! Poté, co zbavil své městečko Tromaville vopruzů z Apocalypse Inc, zase nemá do čeho píchnout. Pokusí se sehnat práci, ale všechno ztroskotá na faktu, že stvoření nadlidské velikosti a síly prostě práci sehnat nemůže. Jednoho dne se Toxie dozví, že jeho slepá přítelkyně Claire má šanci opět vidět, ale bude to stát spoustu peněz. Pak dostane nabídku pracovat jako mluvčí Apocalypse Inc, což přijme právě aby získal peníze pro Claire. Aniž by věděl co se děje, Apocalypse Inc se zmocní městečka a zotročí všechny jeho obyvatele. Jakmile má Claire operaci za sebou, otevře oči i Toxiemu a ten se dá do bitvy za lepší budoucnost s Ďáblem samotným! (ČSFD.cz)

MM_Ramone

Troma Entertainment je americká, nezávislá filmová spoločnosť založená v roku 1974. Produkujú a distribujú nízkorozpočtové grade-Z movie snímky. Ich filmy sú určené pre úzku a špecifickú skupinu divákov. Pohybujú sa ďaleko za hranicou mainstreamového vkusu. Jedným z najznámejších tromáckych anti-superhrdinov je Toxie. Je to hlavná postava série "The Toxic Avenger". Ja sa nejak nedokážem naladiť na túto primitívnu pseudo-horrorovú frašku. Takže ma Toxie nezaujal ani v treťom pokračovaní jeho príbehu. * ()

Paldini

Třetí díl dobrodružství nejfekálnějšího ze superhrdinů postrádá po většinu stopáže kouzlo předchozích dílů. Sem tam se objeví podpásový infantilní fórek nebo odkaz na jiný film (Alien, Angel Heart, Coming to America). Ale nějak mi to přišlo málo. Asi tvůrci vyčerpali fantazii u předchozích dílů a jiných podivných projektů studia Troma. ()

Kusko.t2

Síce trocha viac zdĺhavé a rozťahané oproti predošlým dobrodružstvám Toxieho, našťastie však Lloyd Kaufman pridal aj niečo nové a to diabla (už hnusáka z pekla), šéfa Apocalypse Inc., ktorý sa tu dostatočne prejaví, a to nie len slintaním a vyplazovaním jazyka, ale aj zmyslom pre humor. Peklo - to musí byť jeden veľký lunapark. Zázračne a prekvapujúco sa tu až tak nešetrilo financiami ako v part II, trocha lepšie (stále TROMA triky, nebojte sa) spracovanie efektov potešilo (pekný bol napr. “Toxie až na kosť“ a iné). Príbeh však (komu by to vadilo, že) zostal jednoduchý, ako od šimpanza s cigaretou a šiltovkou, búšiaceho do písacieho stroja, dostatočne zamotaný scenár o hrdinovi so sračkovým ksichtom, ale dobrým srdcom. No a šialená “tromácka“ jazda môže začať, ktorá priaznivcov podobných light filmov nemôže uraziť. ### Zvukovú stránku filmu skomponoval a produkoval Chris DeMarco a to na základe motívu hudby Antonína Dvořáka, ak si teda titulky nerobili srandu. ()

Slasher

[TROMA] Toxic Avenger na vrcholu sil! Myslel jsem, že to fakt bude nejhorší díl série, ale příjemně mě překvapil. Zápletka je taková, že se Toxie zbaví všeho zla v Tromaville až nemá do čeho dál píchnout. Klesne hluboko pod úroveň superhrdinského monstra nadlidské síly a velikosti, když mu nezbyde než dávat bacha aby babičky nepodváděly jedna druhou v kartách a nutit malý děti jíst fazole. To má ale brzo skončit, protože Apokalypsáci zase spřádají ďábelské plány na ovládnutí Tromaville. A z Toxic Avengera se stane Toxic Troublemaker... Tenhle díl je fakt prdel, oproti dvojce žádná nuda a naopak spousta skvělých nápadů a nechutností. Asi nejlepší hned v parádním úvodu, kdy banda kreténů přepadne místní videopůjčovnu a Toxie jednomu z nich rozsračkuje ruku když mu jí strčí do videa a přitom mu to pouští na televizi. Vrátí se pár známých postav jako skvěle ďábelský byznysman v čele ďábelské společnosti (který nakonec Toxiemu ďábelsky zavaří), cigárface nebo člověkočokl. Tohle rozhodně není nejslabší díl. Je ale pravda, že prsa moc neuvidíte. Ale na druhou stranu se na závěr objeví sám Satan, a je to pěknej zmrd. Screw Troma movies! ()

Gimp

Dost hrozné.. Toxie trpí většinou neduh tupých céček - má tak špatný příběh, že mu nepomůže ani skákání přes střeva jako přes švihadlo a další kusé nápady, a herecké výkony jsou přinejlepší na hovno. Navíc zde neuvidíme ani jednu odhalenou bradavku, což je u filmu, který má beztak rating -R zklamáním :( Ale díky za tu soulož s ohňostrojem. ()

• Přestože byl film určen primárně pro videotrh, objevil se ve 40 amerických kinech, ve kterých si přišel na 400 000 amerických dolarů. (gogos)
  • Úvodní scéna ve videopůjčovně je téměř plná plakátů a filmů samotné společnosti Troma. (LION-MR.T)