Záhadný tající muž (neoficiální název)

The Incredible Melting Man

Sci-Fi / Horor

USA, 1977, 84 min

• Han22

Mohlo by to být slušné béčko, protože titulní mutant má opravdu skvělou masku a zanechává za sebou spoustu slizko-krvavých stop, včetně částí těla. Jenže ve filmu se všichni chovají jako retardi od samotné myšlenky nechat pátrat po mutantovi doktora až po naprosto debilní chování hrdiny ve finále. A pak jak už je obvyklé - většina vražd se odehrává s kamerou decentně odvracející tvář. Finále je pěkné, ale výsledný dojem ze dvou hvězd nevylepší.(11.6.2014)

• TERRORDROME

Hneď v prvej, hnusne odfláknutej vesmírnej scéne vidíme astronauta ktorý je čímsi ožiarený. Tvorcovia sa neserú absolútne s ničím, takže o pár sekúnd neskôr už je ten chudák na zemi v nemocnici odkiaľ aj hneď expresne utečie. Rozteká sa a má údajne chuť na ľudské mäso, ale to tvorcov očividne nijako extra nezaujíma takže ho nechajú počas celého filmu len donekonečna šmotkať sa, snoriť a funieť v kríkoch ako podradného honibrka. No a tak som sa prenudil až na koniec kde bolo konečne aj niečo zaujímavé, konkrétne šerif upečený na elektrických drôtoch a náš astronaut sa definitívne rozplizne na guláš v pyžame. Ten hnus a sliz je pekný, takže keby to nebola taká nemohúca posratá nuda o ničom, mohla to byť aj skvelá (ne)chuťovka.(5.5.2012)

• andydul

Naozaj biedne herecké výkony, dokonca ešte o niečo horšie ako herecké výkony slovenských hercov v súčasných slovenských seriáloch a to je už čo povedať. Dialógy sú totálne odfláknuté a neúprimné, akoby ich skúšali maximálne trikrát a dosť a vybrali ten "najlepší". Typický americký C-čkový film. Jediné, čo film ako tak zachraňuje, je rozkošná Cheryl Smith so svojimi pekne tvarovanými malými kozami (a chlpatým podpazuším - na američanku aj v roku 1974 veľmi neobvyklým). Česť jej pamiatke.(19.10.2018)

• Flipnic

Film má výrazně rychlý a nekompromisní nástup, který se snoubí s "brutálně chladnou" atmosférou úžasných 70. let. Potvora pobíhá po lese, číhá a občas někoho rozcupuje na kusy ... Bohužel od dobré poloviny rozpadající se chlap už spíš hlavně jen číhá ... a číhá ... a vlastně ani neví co chce a čí je. Pomateně pobíhá "po filmu", už nikoho ani moc nemasakruje a film začně strašně nudit. Škoda, protože nástup má výborný, v těch letech se toho dalo z takového námětu výmáčknout víc - víc gore. Toho se dočkáme až na úplném konci. Film stále ještě spíš "po staru" hraje na strach, očekávání, pocit nebezpčí atd. Bohužel dnes už opravdu nudí ...(6.7.2010)

Incredible, skutočne! Rýchly vesmírny rozjazd kozmickej výpravy k prstencom Saturnu, zanechá v Alexu Rebarovi, fúzatému a vtedy ešte sympatickému členovi posádky, nenávratné zmeny v jeho organizme. Vysvetľovaním prečo k tomu došlo sa skutočne čas nestrácal. Alex sa vo filme objaví asi iba dve minúty vo svojej ľudskej podobe, ktorú divákom predstaví v úvodnej vesmírnej sekvencii. V zapätí sa dej presúva na Zem, kde Alex ofačovaný obväzmi leží na lôžku a nikto presne nevie čo sa stalo. Presne tak ako v živote. Rádioaktívne a slizké monštrum rozhodne nebude strácať čas čítaním komixov a vkladaním slepej dôvery do tápajúceho personálu svojich liečiteľov. Potrebuje sa totiž do sýtosti najesť ľudského mäsa! Mozog mu zmäkol natoľko, že toto je prakticky jeho jediná starosť, ktorej sa hodlá vo svojich nasledujúcich zombie dňoch venovať. ### Masky a hnusácke vychytávky do detailov na tej najvyššej úrovni spracovania! Moja značná spokojnosť s filmom ako takým, pretože mal všetko čo mal mať – hnusácku hlavnú potvoru, nechutnosti, atmosféru beznádeje, zábavu (aj prsíčka boli, heh), strach a lásku. Film nestagnuje a stále šlape a šlape dopredu. Chuťovka 70's!(20.1.2009)