Renegáti

• Česko Renegáti: Mise cti (více)

Když jste členem speciálního komanda mariňáků, každá operace je životu nebezpečnou misí do neznáma. Právě takovou je i akce, do které se ve válkou zdecimované Bosně vydává skupina pěti renegátů, aby ze dna jezera vyzvedla nacistický zlatý poklad v hodnotě několika stovek milionů dolarů. Vše musí stihnout během deseti hodin, protože jejich nepřátelé jsou jim na stopě... (Magic Box)

Bragi66

Ano, je tam spousta nesmysů: třeba o barotraumatu z podtlaku (kesonová nemoc), proto se tak jmenuje, že když někdo vyplave z kesonu (ze zvonu), kde strávil osm hodin v hloubce 50 metrů, tak vyšumí jako otevřená sodovka. Že je hovadina, že si v prostoru pro dýchání nastartují motor, tak to by věděla i moje teta z Kladna. Co může unést ty cca 2 m3 zlata? 1 m3 zlata váží asi 19 tun. Tehdy (za konfliktu v Jugo) byl asi největší vrtulník ruský  Mi-26, a ten unesl 25 tun nákladu. Také potápěči tam ukazují, že ty nože nemají proto, aby se mohli vyprostit z rybářských nástrah, ale proto, aby si mohli při podvodních soubojích přeřezávat vzduchové hadice a píchat se do ledvin. Jak sakra ale natočili ty akce s tím zatopeným kostelem? A hrome, když už Luc Besson (!) napíše scénář, tak proč mu nestojjí za to konfrontovat to s realitou?  Přesto je to ale průměrný akčňák s docela malebným vizuálem. ()

Matrix44 odpad!

Otrasné dialógy, trápne vojenské akcie a hlavne pozerať sa ešte aj na plátne, ako prišli vojská NATO okupovať a masakrovať Slovanský národ Srbov je čistá hrôza! ()

Gagin

Akční scény špatně udělané nejsou, ale příběh se po dobrém začátku zvrtne a pak to už příliš nebaví. ()