Renegáti

Hugues Tissandier

Kostýmy:

Esther Walz
  • Lacike

Skupinka vojakov sa pocas vojnoveho konfliktu pokusi obohatit o velku kopu strateneho zlata. Zapletka mi pripomenula môj oblubeny film Three Kings. Len to neobsahuje ziadne vaznejsie myslienky. Ale ani snaha dobrodruznu zabavu nefunguje. Postavy su nevyrazne a hlasky nie su vtipne. Jedine co za nieco stoji je akcny uvod. Steven Quale ma technicku stranku v ruke, takze tych par prestreliek a vybuchov vyzera pôsobivo a vsetko je prehladne natocene. Trochu to kazi len PG-13 rating. Scena v ktorej hrdinovia strielaju s gulometom do nepriatelov a namiesto krvaveho rešeta ako v stvrtom Rambovi sa z nepriatelov len trochu zaprasi a potom si poctivo lahnu na zem, bude vzdy pôsobit bezzubo. Napriek tomu sa jedna o predcasny vrchol filmu po ktorom nasleduje cim dalej tym väcsia nuda az do konca. Na prvy pokus som dokonca v prvej polovici filmu zaspal a musel som film dopozerat na druhy den. Nestalo to za to. Besson uz evidentne nedokaze vyprodukovat ani zabavny akcny vyplach. 4/10.(4.2.2018)

• Chrustyn

Mohla to být zábavná akční jízda po vzoru Expendables nebo A-Team, ale chybí tomu prakticky vše co měli zmíněné filmy. Charismatické herce a pořádné akční scény. Kdyby film jel v tempu prvních 20 minut, mohlo to dopadnou lépe, bohužel ale tvůrcům asi došel rozpočet a tak je úvod to jediné, co film dělá trochu snesitelným.(2.4.2018)

Tak kvalitní "béčkový" film jsem už dlouho neviděl. Ano je tam plno nelogičností, klišé a není to bůhví jak originální (napadá mě hned několik filmů na podobné téma Yankee Zephyrem počínaje), ale je tam toho tolik co mám rád. Honba za pokladem, zlato, nacisti, fanatický záporák s jizvou, krásná ženská a velitel jak vystřižený s filmu Olověná vesta, to vše zabalené v jednom úhledném balíčku, na který se sakra dobře kouká. Tenhle film si prostě na nic nehraje, takže pokud nehledáte nějakou intelektuální selanku, nebo city ždímací drama, pošlete mozek na dovolenou a vzhůru za pokladem.(4.3.2018)

• bourec

Je to sice od scénáristy,kterej má na pažbě třeba mýho oblíbenýho Equalizera,ale asi mu do toho krafal posledním desetiletím zdebilněnej Besson,takže jako celek to neni nijak zajímavý.Herecky taky nic moc,no a pak ta pointa.Frajeři riskujou kejhák,aby miliony dolarů dali na pochybný účely.Asi čapí hnízdo.40%.(30.3.2018)

Během války v Bosně se rozhodne skupinka amerických pomoci místní dívce najít nacistický poklad, který by pomohl jak její zemi, tak jim samotným. A na paty jim šlape jak nadřízený, tak nepřátelský důstojník. Poctivé vojenské dobrodrůžo, které se zase nebere tak úplně vážně, takže se tu najde parádně přepálená tanková honička či souboj vrtulníku se stíhačkou. Něco do sebe má i pokladová historka, které bych dal trochu víc prostoru, ale i takhle byla fajn. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo vyzvednutí pokladu, které trvalo na můj vkus příliš dlouho a dalo se natočit dynamičtěji. Ale i to se dalo přežít. Herci úplně v pohodě, ačkoliv kdo se těší na Simmonse v nějaké ústřední roli, tak si příliš neužije, ale i to, co tu předvedl, stačilo. Bavil jsem se. 70%(14.2.2018)

• - Při úvodním útěku použijí k útěku tank T-72. Posádka tanku je velitel, střelec a řidič, tedy tři osoby a v žádném případě se do útrob nevejde 6 osob, jak je ukázáno ve filmu. (Maulincio)