Renegáti

• Česko Renegáti: Mise cti (více)
Trailer 3

Když jste členem speciálního komanda mariňáků, každá operace je životu nebezpečnou misí do neznáma. Právě takovou je i akce, do které se ve válkou zdecimované Bosně vydává skupina pěti renegátů, aby ze dna jezera vyzvedla nacistický zlatý poklad v hodnotě několika stovek milionů dolarů. Vše musí stihnout během deseti hodin, protože jejich nepřátelé jsou jim na stopě... (Magic Box)

Trailer 3

m.a.t.o.

„Vyzerám ako idiot?“ – „Áno, ehm, nie, pane!“ Luc Besson's Expendables? Noo, pri úvodnej akčnej pasáži som si to myslel. Ale postupne tomu dochádzal dych. Z časti to zachraňoval J. K. Simmons, ktorý síce mal úlohu seagalovského typu – t. j. celý čas sa nepohol z jednej miestnosti, jeho postava zato hláškovala ako o život. Vzhľadom na námet i rozpočet musím konštatovať, že potenciál Renegátov bol využitý sotva na polovicu, aj tak sa ale jedná o pohodový film na jedno pozretie. 55 % ()

Likan7

Renegades má největší problém v místě, kde by ho nikdo nehledal. Tohle akční béčko totiž totálně postrádá akci. Nevím kde se stala chyba, ale po úvodní scéně, kde vojáci zdemolují jedním tankem půl Sarajeva (taky jste milovali GTA 2 s tankem a nekonečné projíždky?) a pak jako by režisérovi došli peníze nebo si řekl, že chce zkusit natočit trochu jiný film. Když pak nepočítám minutovou honičku stíhačky a vrtulníku za přítomnosti hozných triků, tak tu "akce" je až na konci, a to se prosím skládá ze scén, kdy ti zlý potopí pár granátů na ty hodný. Nerozumím proč se k tomu zavázal J.K. Simmons, ale budiž dáno tvůrcům plus za to, že i když je s přehledem nejznámější herec, tak ho nedali do plakátu (má ve filmu snad 5 scén). Rád bych to zakončil vírou, že se najde někdo, komu se Renegades bude líbit, ale prostě si nedokážu představit, že by to fakt byla pravda. ()

T2

Rozpočet EUR66,190,000Tržby USA Tržby Celosvetovo $2,470,000▐ Steven Quale nevychádza zo svojho tieňa a opäť ponúka rutinu aj keď v pohode konzumnú, bez väčších nárokov. V pohode sa to dá zniesť, tento dobrodružný film o lovení pokladu. Besson bol odvážny že nalial do takéhoto projektu také peniaze. /60%/ ()

mira007

Byly časy, kdy Luc Besson napsal scénář a tím určil směr, kterým se daný filmový žánr bude ubírat. Byly už nejsou. Renegáti mají hodně solidní zápletku - komando Navy Seals jde po zlatých cihlách z éry nacistického Německa, které jsou od války v zatopeném městě, přičemž děj se odehrává během války v Bosně v roce 1995 . Námět za dvě hvězdy, ocením i tu solidní výpravu, která stála nějaké peníze, ale výsledkem je akční film s béčkovým ( občas dost hloupým ) nádechem a osmdesátkovou testosteronovou akcí, přičemž tý akce tam až tak moc nemá. ()

TheSompeque

Dlouho jsem se Renegátům vyhýbal a měl jsem to tak nechat. Nudnější film jsem neviděl. Příběh je o tom, že se badna z námořnictva rozhodne zachránit zlato nácků, které leží na dně jezera. Do toho je nahání cápek s armádou. Zlato se zachrání, bum, konec. Na tohle se fakt nekoukejte. Radši si pusťte Dannyho parťáky, to je aspoň dobrý heist film. ()

• Při úvodním útěku použijí k útěku tank T-72. Posádka tanku je velitel, střelec a řidič, tedy tři osoby a v žádném případě se do útrob nevejde 6 osob, jak je ukázáno ve filmu. (Maulincio)
  • Natáčení probíhalo v Ogulini, Karlovaci, Lokve, Humu, Záhřebu (Chorvatsko) a na Maltě. (ČSFD)