• rigby

Komedie nebo snad Přátelé po francouzsku? Nějak mě to nechytlo tak, jak by zřejmě mělo. Francouzskou kinematografii mám moc rád, o to víc jejich komedie, ale tohle byla střela někam mimo cíl. Nebylo to ani vtipné, ani vážné, ani poučné. Bylo to prostě nijaké. Co z toho nejvíc vyčnívá, je ten pocit prázdnoty. A to je škoda.(22.3.2018)

Do módy se díky Babišovi vrací práskání, takže mohl by mně tu někdo prosím pěkně naprášit jméno toho umělce, který rozhodl, že Bláznivá pětka se pro Festival francouzského filmu nadabuje? Vystavil bych mu účtenku na sto korun rovných, protože krom toho, že dabovat tenhle film je hovadina, tak dabing samotný měl tak skvělou úroveň, že to vypadalo jakoby ho zaměstnanci kina dávali na první dobrou z kabiny promítače. To se zas jednou někdo na film zapomněl předem podívat, že? No, ale abych nekritizoval jen český mančaft, tak naložím i Frantíkům, protože když už tak okatě kopírují námět, proč si nedají práci alespoň s originální zápletkou? Dějové rozestavění průser - drogy - happyend je nápadité asi jako postavit ve volejbale smečaře k síti.(3.12.2016)

Priznám sa, že ma "Five" bavil viac ako som očakával. Nič to však nemení na fakte, že tento snímok sadne skôr mladším ročníkom než kategórii "tesne" pred otrčením kopýt (obrazne povedané). Je to taká pohodička pritiahnutá za pačesy, ktorá občas pobaví viac, občas menej. Rozum namáhať divák nemusí ...(2.11.2016)

Mám francouzský komedie rád, protože se tam nikdo debilně nepitvoří jak v animáku, neustále nepadá, nemlátí nikoho do koulí, neřve furt "oumajgáááát" a neplácá rukama. Bláznivá tahle komedie rozhodně není, řval jsem smíchy jen u jedný scény. Ale špatný to taky není. Prostě jen trochu nadprůměrná francouzská komedie. A to je dobře.(15.9.2016)

• Pooky

Tak nevím, asi jsem už na tento typ legrace stará nebo co... Že je něco špatně jsem začala tušit ve chvíli, kdy jsem zjistila, že je to dabované. A ano, je to po dlouhé době film, u kterého jsem se chvílemi cítila trapně. Musím uznat, že kamera je opravdu slušná, jsou tam momenty, u kterých jsem se zasmála, místy jsem se i lehoulince dojala, ale znova bych už to asi vidět nepotřebovala.(25.7.2016)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. ledna 2016 na filmovém festivalu de l'Alpe d'Huez ve Francii. (Stoka)