Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

Devadesát Dva

Barry ani netuší, jak velký rozkol v sobě samém má, jak zmatený je, jakou depresi má ze své samoty a jak se z něj všechno tohle vždycky vyvalí při návalu vzteku... a tohle utrpení nám za hlodavých zvuků a v chladném, až nudném pojetí líčí Anderson polovinu filmu. občas tam probleskne inteligentní, ale s ohledem k Barrymu děsně smutný vtípek, jinak člověk nechápe, co to vše má znamenat. ale pak Barry potká ji a hned se do sebe zakoukají. Barry neví proč, stydí se za sebe, ale jde za svým štěstím a svou holku bude chránit. chválím hezké písničky a citlivý přístup k tématu a překvapivě dobře hrajícího Sandlera. takhle zvláštní a přijemná komedie (evidentně místy říznutá noirem) čistě jen o dvou zamilovaných tu ještě nebyla. a ten dialog při líbání, dlouho jsem u ničeho neměl tak blbej úsměv: -dívám se na tvůj obličej a chtěl bych ho rozmlátit pořádným kladivem a rozmačkat ho, jak jsi nádherná.. -chtěla bych ti rozžvýkat tvář, vydloubnout ti oči a jíst je. - tomu říkám touha. -...a mám hodně pudinku. ()

Ondra16

Anderson nedává žádní vodítka, nesnaží se vás zaujmout a provést příběhem. Prostě si svůj film natočí tak jak se mu to líbí a je jen na vás, jestli se bude líbit i vám. ()

Mistickzz

To by nebol Paul Thomas Anderson, keby ten film nebol tak svojský a originálny. Opäť ukázal, aký je precízny, tie jeho režisérske vychytávky sú úžasné, a Adam Sandler podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Opäť to ale nie je film pre široké publikum. ()

M.Niccals

hodně výstřední film! během jeho sledování jsem osciloval mezi dvěma až čtyřmi hvězdičkami. naštěstí skončil přesně v okamžik, kdy jsem mu chtěl dát skoro pět, takže ty čtyři mu dávám s čistým srdcem. na Emily Watson je něco znepokojivě přitažlivého. až uvidím ještě několik jejích filmů, možná vám pak řeknu, co to je. hudba Jona Birona se opravdu nezapře, k divnosti filmu oprtavdu sedne, vlastně dotváří ten celkový absurdní dojem k dokonalosti. filmografie PTA je opravdu pestrá škála divností! ()

Wally

Trošku jiný A. Sandler....ještě předtím než zblbnul a začal dělat ztřeštěné (někdy rádoby) komedie. Mně to ale moc nesedlo...zábavné to moc nebylo. Na druhou stranu mít sedm sester, který chlap by z toho nezblbnul, že :-) Kladně hodnotím někdy až poeticky hezké záběry, kdy bylo vidět, že si s tím režisér dal práci. ()

cab

Nevim. Asi jsem se na tento film dival v neadekvatni nalade a nebo mi opravdu nemel co rict. Totalne nicim me neoslovil. Nuda a tapani ve kterem povazuji za zbytecne se pitvat. Nejsem fanouskem umeleckych snimku tohoto typu. Aspon to ted vim. Plus pro me, minus pro Andersona. 15%. ()

Tery16

Po filmařské stránce dokonalé, ale mě to jaksi neoslovilo. Nedokázala jsem se nějak moc ztotožnit s postavama a občas mě to i trochu nudilo. ()

Kamiiik

Jak je možné, že romantická komedie o psychopatovi, která není ani legrační, ani romantická, může mít tak slušné hodnocení? Pravděpodobně jsem asi nedávala dobrý pozor, nebo jinak nerozumím těm zde zmiňovaným skvělým výkonům a dějové lince, počkat, ono to vážně mělo nějaký děj?.. Celkem dost slušný pokus jak ve filmu ztvárnit "nic". Mám dojem, že už jsem ho jednou viděla, a doufám, že tentokrát se mi podaří vytěsnit i ten malinkatý ždibec, který z posledního zhlédnutí v mé mysli zůstal. ()

kaygen.it

Magnolie to není, přesto jsem však velmi spokojen. Hodně zvláštní love story, která výborně zahraná i zrežírovaná. ()

ThomasCrown

Od filmu, na ktorý čakám minimálne päť rokov mám obrovské očakávania, ale bohužiaľ, akokoľvek inovátorsky je to natočené, nijako sa ma to nedotklo a zostal som chladný, úplne. Jediná skvelá scéna je obraz lásky čo dáva neprekonateľnú silu, teda ako Sandler namláti štvorici chlapov. ()

Mikeowka

Hodně zvláštní film, rozhodně ne pro každého. Nebýt Sandlera, tak vlastně snad ani pro mě... --- Pozn.:Tuhle roli může hrát jedině Sandler nebo Biggs! A Emily Watson se tu az neuvěřitelně podobá Cynthii Nixon! :) ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)