Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

GOREGASM

Po Magnólii všichni čekali od PTA... no co vlastně? Anderson dle mého všem vytřel zrak a natočil možná nejbizarnější a nejsvéráznější romanci historie. Vyšinuté chování postav, zejména té Sandlerovy je něco, s čím když se smíříte, budete na konci zamilovaní...do Paula Thomase Andersona a možná i do Emily Watson. Celý snímek působí stejně jako jeho duhová intermezza jako by se vezl na tom nejvzácnějším tripu, po kterém již nic nebude jako dřív. Chci to vidět znovu a znovu a znovu... prostě láska na první pohled. 100% P.S. Že vůbec netušíte, o čem ten film je? ;-) ()

Rathalos

Tak v tejto romantickej komedii musim vyzdvihnut hlavne herecky vykon Adama Sandlera,fakt klobuk dole,ale musim pochvalit aj rezisera filmu,zvlastna,ale vyborna zalezitost...:-) ()

Kulda24

Nejlepší film Sandlera spolu s režií P. T. Andersona vytváří velice líbivý snímek, na kterém jdou jenom těžko hledat chyby. Velice hezký příběh o lásce. 80% ()

Olík

Nějak jsem měl za to, že svého romantického vrcholu dosáhl Adam „Horská dráha“ Sandler po boku Drew Barrymore s 50x a stále poprvé, ale on už dva roky před tím jel docela podivnoromantické bomby. Nevšední lovestory s nevšedním Sandlerem (nesmíme opomenout i Emily Watson) a nevšedními postupy. Paul Thomas Anderson je zkrátka osobitý filmař a tak i Opilí láskou se velmi těžko škatulkují………těžko škatulkují, ale i těžko mažou z paměti. ()

AnanAss

Tomuhle filmu jsem se docela dost dlouho vyhýbal… a byla to sakra velká chyba. Už jen úvod, ve kterém hlavní postava úřaduje z garáže, opodál se vyseká auto a maskovaní týpci vyloží na ulici piáno, dává tušit, že nepůjde o obyčejnou podívanou. Adam Sandler jako samotář, který je utlačován svými sedmi sestrami (scénka na rodinné oslavě a její následné ukončení je parádní) a zcela jistě to v hlavě nemá úplně v pořádku, potkává svou spřízněnou duši a je jen na něm, zdali si ji nenechá upláchnout. Originální romance, odzbrojující gagy, špetka Coenů, modrý oblek z výprodeje, nerozbitné záchodové zvony a lety zdarma díky spoustě pudinku. Krásný případ vydařeného „divnofilmu“, kdy se v žádném případě nedá odhadnout, co bude následovat dál. A v co všechno může vyústit nevinný telefonát na erotickou linku. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

Redbee

Je to zvláštní film, který mi napoprvé vůbec nesednul, nezaujal mě a místy i nudil. Jedná se o zvláštní citový vztah krásné Emily Watson a poněkud zvláštně neohrabané postavy, kterou překvapivě civilně hraje Adam Sandler. Význam motivu v pozadí mi však uniká. ()

Xatrix

Podivny romanticky film o podivnych lidech s podivnymi scenami. Tak by se asi dal film shrnout. Kazdopadne jde o velike prekvapeni a P.T.Anderson me opet dokazal zvednout ze zidle. Snimek pekne odsipa a clovek si Barry v podani Adama Sandlera okamzite zamiluje. To same plati i o Emily Watson, ktera spolu se Sandlerem tvori jednoznacne nejvetsi trumf filmu. Krome paradni chemie mezi hlavnimi postavami film vynika precizni rezii, snad bych si odpustil ty nicnerikajici barevne kolaze. Filmu neco chybi, ale nejsem to schopen poradne definovat, kazdopadne jde o paradni zalezitost. 8/10 ()

pravo

Tak do akéhosi pochopenia tohto filmu som sa dostával naozaj veľmi dlho a tak som si film veľmi neužil, čo sa odrazilo aj na hodnotení. Film kladie na diváka veľké nároky hlavne v tolerancií k podivnosti žánru a spracovaniu. Sandler hraje určite jednu z najdivnejších postáv akú som kedy videl a keďže som tvor logický a strašne premýšľavý, tak ma jeho konanie hodne rozčuľovalo a rozptyľovalo. Film majúci určité čaro originality, ale zároveň po dopozeraní som presvedčený, že to bolo moje prvé a posledné stretnutie s týmto filmom. ()

Biopler

Sandler na seba berie celú pozornosť, aj ju má, veď dej je postavený na jeho príbehu, ale nezvláda to a dochádzajú mu asi v polovici filmu baterky. Zaujme vedľajší herec Hoffman, ktorý svoju rolu zvládol bravúrne, bude to majster vedľajších rolí (Red Dragon). Film hýri farbami a niekoľkými inovatívnymi prvkami, chýba mu poriadnejšia hudobná vizáž, a aj preto sa nezbaví nálepky iba priemerného filmu. ()

pepa3rd

Po většinu času hraje nesnesitelná hudba, která mě chvílema vysloveně dráždila. Jestli to mělo nějakým způsobem přiblížit pocity hlavního hrdiny, pak soucítím spíše s kočkou, které při nahrávání šlapali na ocas. Nosná kostra je velmi jednoduchá a jakýkoliv pokus o oživení končí slepou uličkou. První dvě třetiny filmu se tak naprosto nic neděje a ani obrat v poslední třetině už nedokáže zvrátit jazýček na vahách ke třetí hvězdičce. To nezachrání ani naprosto skvěle hrající Adam Sendler, který nezvykle vážnou pózu zahrál snad bez jediné chybičky. Celkově jen těžko zařaditelný a hodnotitelný film. Převážně pocitově, 50 %. Nějak jsem nenašel chuť zde hledat hloubku. ()

Johny M.

Něco tak praštěnýho, přiblblýho a šílenýho si snad ani tu 1* nezaslouží... a že mam Sandlera jinak hodně rád... vůbec nechápu o čem to vlastně bylo a co se na tom komu tak líbí... ()

Jajar

Hodně zvláštní, přesto nádherná, komorní romance a pro mě osobně velmi emocionální zážitek. Andersonovi filmy se velmi těžko popisují, každopádně doporučuji shlédnout. ()

HenryIvan

Zrežirovať rutinu vie ktovie aký nobody, ale film by mal byť taký, že si po jeho zhliadnutí nebudete vedieť vybaviť niečo rovnaké či podobné. Takýto film sa len tak nevidí a pravdepodobne je tak nerealistický, že sa mu dá až uveriť. Už od začiatku si divák nemôže byť istý, či sleduje dejovú skutočnosť, alebo iba výplod fantázie hlavnej postavy. Striedajú sa úplne reálne momenty s tými, pri ktorých si poviete, že nie sú nie len bežné ale aj reálne. Hudba hraje skoro celým filmom a v jednom okamihu som aj vďaka nej (aj vďaka kulminácii deja) pripadal ako na ihlách, no konkrétna scéna by nemala a v podstate ani nie je až taká napínavá. Adam ukazuje svoju versitilitu. Pokiaľ hraje seriózne postavy, tak sú skoro stále nejak psychicky narušené. Ani tu tomu nie je inak. Viac krát je poukázané, že jednoducho nie je úplne ok, no riešené to nie je ani povrchne, v podstate skoro vôbec. Tu záleží iba na vzťahu muža a ženy tak nepravdepodobnom, no povedal by som, že štatisticky ani nie tak nereálnom. A tie svetelné prechody medzi scénami, pri nich si buď pripadáte ako pri sledovaní PowerPointu so všelijakými prechodmi a animáciami alebo ako keby ste pozreli cez ďalekohľad na dúhu. PTA je neuveriteľný borec a musím si od neho toho pozrieť oveľa viac. ()

geek.ondra

Další divočina podle Andersona. Úžasná žánrová práce jak po režijní tak i po scénáristické stránce. Sandler předvedl životní výkon a právem získal svou jedinou Glóbovou nominaci (já bych se ovšem nebál ani té Oscarové) Pecka! 8,5/10 ()

chlebos

Nevím jestli tenhle film můžu vůbec nějak hodnotit. Režie P.T Andersona je skvělá (podle mě mu místo pupeční sňůry stříhali celuloidový pás). Jenže bohužel, když film skončil tak jsem měl pohled čerstvě vyorané myši. Fakt je ten že film měl velmi řídký děj a žádný emocionální náboj. Je to škoda protože Anderson chrlí na diváka nádherné záběry a režijní nápady jak z kulometu, ale je mu to prd platné. ()

arkie

Nezaraditelne, absolutny unikat. Po prvych 10 minutach vazne uvahy o vypnuti filmu, ale potom sa to uz "nedalo". Fakt dobre. Iked neviem preco. ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)