Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

Toustovač

Podivná multižánrovka s postavami, jejichž jednání ne vždy dává úplný smysl - hlavně co se motivací týče (ostatně film má jenom hodinu a půl, takže nějaké vysvětlování se moc nekoná; ovšem takto se zase skvěle daří udržet spád). Nějak mi to občas neladilo - ne všechno se dá schovat do škatulky "je divnej":). Navzdory tomu je to podle mě skvělý film, ale naprosto chápu i průměrná hodnocení. ()

Burrows

Hodně zvláštní film, který nebude pro všechny diváky. P.T.Anderson je netuctový, inovativní režisér, který se nebojí experimentovat. Jinak by si nemohl dovolit natočit Punch-Drunk Love. Film o nesmělém chlapíkovi, který díky tomu, že čte na výrobcích texty, které jsou tím nejmenším písmem, přišel na zvláštní věc. Pokud si koupí pudink za tři tisíce dolarů, bude do konce života cestovat letadlem zadarmo. Divný, co? Tento zvláštní (opět používám to slovo, prostě k tomu patří) příběh je doprovázen hypnotickou hudbou a ještě hypnotičtějšími barevnými sekvencemi, které se v průběhu dostaví. Do toho agrese, romantika a jedno z nejzvláštnějších (opět) vyznání lásky, které jsem kdy viděl. ()

mig21

Zkuste se dívat na film, v němž hraje Adam Sandler a není to komedie... Pokud máte jeho komedie rádi, udete mít poblém jako já... Ten film se jmenuje Opilí láskou a já mu toho magora nějak nevěřím... V jiném obsazení by to asi bylo za víc... ()

Queendom

Romantický filmy jsou v drtivý většině vyhozený prachy, proto je třeba ocenit, když někdo ukáže, že to jde i bez patosu, klišé, cukrový vaty a dokonalejch ksichtů. A když návdavkem nenápadně a s lehkostí přidá obrovský emoce a nenásilně vám zaseje myšlenku, že láska fakt všechno změní, je to génius. Krásnej film. ()

nula87

Romance, jakou jsem ještě neviděl. Bizarní, emocionálně velmi silné a celé zvláštní. Ale obávám se, že mě to nezastihlo v té náladě, která byla pro tuhle zvláštnost třeba. Mám pocit, že v jiném rozpoložení může být výsledný dojem mnohem lepší, a proto si to někdy zopakuju. 65% ()

boombang

Váhal jsem, váhal... ale nakonec tomuhle lehce úchylnému filmíku dávám plnou nálož. Čert vem citovou sterilitu, která z něj přímo čiší - režie a herecké výkony jsou totiž naprosto úžasné. Ano, přiznávám, pro Emily mám slabost už od prolomených vln, kdežto Adama jsem nikdy nemusel - ale on fakt umít hrát! Bavil jsem se dokonale - sedm sester, pudinky, piano a fantastický políbek - ano, ten z plakátu! O příslušnosti k žánru romantické komedie by se ovšem dalo pochybovat. Podobný film: Sekretářka. ()

uodevr

Jeden z těch malých odlišných filmů (opravdu si teď nevybavuju, že bych kdy viděl něco vzdáleně podobného), u kterého opravdu nemůžu s jistotou říct, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Žádná konzistence, opravdu bizarní soundtrack, ale hergot...ještě teď, několik hodin po shlédnutí, se mi v hlavě přehrává scéna za scénou. Asi jo, asi se mi to líbilo. And it's still a better love story than Twilight. >__________> ()

PAVLIS

Romantický film bez emocí a komedie téměř bez vtipu. Něco je tu špatně. Na jednu stranu hlavní hrdinové jakoby vypadli ze zvláštní školy, zažívající svůj těžko uvěřitelný, ujetý "romantický" příběh, na druhou stranu originální filmařina a uhrančivá atmosféra, což nedovolí jen tak nad vším mávnout rukou a odsoudit ho. Těžko hodnotit něco, co charakterizuje slovo DIVNÉ. ()

mac000

Barry, neurotický hrdina A. Sandlera jde zpočátku pěkně na nervy. Zdá se, že neví co se svým životem. A tak se upíná na každodenní maličkosti, kterými žije a které promýšlí. Až do chvíle, než potká Lenu a posléze zjistí, že je podobně ujetá jako on sám. Tady se naskýtá příležitost skoncovat se samotářským životem. A Barry ji chopí za pačesy. Neurotické pocity ještě prohlubuje sugestivní "hudba" v prvé polovině filmu a těkavý střih, neumožňující se soustředit na jednotlivé scény. Jako režijní záměr zajímavé... ()

Brano

Pointa mi akosi unikala. Sandler robí zo seba blbečka od začiatku do konca a ja som len márne hľadal pointu tohto filmu, pretože ma to strašne nebavilo! Hrozne nezáživne, plné trápnych scén. A zo žánru "komédia" by som rovno vyškrtol, pretože vtipné scény tam snáď ani neboli. Tento film ma absolútne ničím nezaujal. Strata času. ()

kubilov

Adama Sandlera a Emily Watson nemám rád, ale tenhle film je neuvěřitelně neurotická a ve výsledku hrozně zajímavá podívaná. Paul Thomas Anderson podle svých standardů natočil velmi nápaditou komedii, která nakonec vykouzlí naprosto přesné 4* ()

adamix

Bohužiaľ, tento typ romancy na mňa vôbec nezapôsobil. Čakal som opojnejší príbeh o láske, dostala sa mi do pozornosti len divná melodráma, ktorá sa tvári ako komédia, pretože tu hrá Sandler. Scény s ale Hoffmanom stoja za to, hlavne tá posledná, kde stojí face to face so Sandlerom - tam som sa nasmial :). Od Andersona ale málo a nepodarene. Keby Lynch natočil romantický film, vyzeral by nejako takto. ()

Standaa

Strašnej divnofilm. Ani pořádně nevim, co to mělo bejt, natož jak to hodnotit. Vim jenom, že se mi to nakonec zas tak moc nelíbilo, i když začátek vypadal docela slibně. Jo a těch sedm sester bylo fakt na zabití. ()

Jendouch

Jen mi bylo líto těch, co z hrůzou v očíh opouštěli sál. No vemte si to...Vezmete slečnu na večeři a pak do kina na slaďáček... ()

Frix

Jak je možné, že se mi ve filmu líbil Adam Sandler pro mě zůstane asi navěky věků záhadou. Nicméně takhle nápaditou a po všech stránkách strhující (ne)romantickou (ne)komedii snad nemůže natočit nikdo jiný než P.T. Anderson. Opravdu nádherný film, který člověka uvrhne do stavu určité smířenosti se světem a osudem. A abych nezapomněl... Taky sbíráte pudingy? ()

booom

Nenechte se zmást názvem. Opilí láskou není obyčená romanťárna, ale euforická bomba pro vaši duši a srdce. ()

mgerlich

Hodně netradiční film od mého oblíbence PTA je opravdu velmi originální a stylový. Průkopnická režie se spousty nápadů a forů v situacích, kdy by ostatní odvedli řemeslný standard. Rozhodně se nejedná o ztrátu času. ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)