Tematicky navazuje Woody Allen na film ANNIE HALL, formálně však jde jinou cestou. Snímek MANHATTAN, melancholické vyznání lásky rodnému městu New Yorku, fascinuje černobílou fotografií na širokém plátně a Gershwinovou hudbou, která filmu dodává tklivě veselý, jímavý podtón. Woody Allen sám hraje televizního režiséra Issaca, který se nemůže rozhodnout pro jednu ze svých lásek, protože u žádné ženy nenachází skutečné naplnění. Neutěšeným milostným vztahům odpovídá převažující životní pocit newyorských intelektuálů: lze pozorovat úpadek kultury, osamělost, problémy se vzájemnou komunikací a neurózy jsou průvodní faktory. (Quentin T.)

Marchellonzo

Allen opět dokazuje, že film nemusí mít nějakou velmi zajímavou a originální zápletku. Postačí inteligentní scénář, příjemní herci a vhodné prostředí, aby vznikl dobře koukatelný snímek o lidských vztazích. ()

Desmi odpad!

Tohle se fakt nedalo. Woody celý film jen a jen kecá. Nesmysly zaměřené na sebe, klasicky, a vtipný není ani trochu. Málem mi bouchla hlava a do konce jsem se dívat nedokázal. Hodnocení je nechutnej vtip.. ()

gabo

Manhattan (spolu s Annie Hall) je Woodyho najlepším obdobím. Úvodnú čierno-bielu montáž s Gershwinovou hudbou milujem a púšťam si ju stále dookola. Dialógy opäť vynikajúce, Woody opäť klasicky neurotický. A môj najobľúbenejší dialóg: Isaac Davis: Has anybody read that Nazis are gonna march in New Jersey? Y'know, I read this in the newspaper. We should go down there, get some guys together, y'know, get some bricks and baseball bats and really explain things to them. Party Guest: There is this devastating satirical piece on that on the Op Ed page of the Times, it is devastating. Isaac Davis: Well, a satirical piece in the Times is one thing, but bricks and baseball bats really gets right to the point. ()

Kvico

je tažké povedať prečo sa mi tento film páčil, bola to moja prvá "Allanovka" a zanechala na mne veľmi príjemný dojem. to prostredie Manhattanu, tá výborná hudba, Woodyho osobné názory na "úpadok mravov", herecké výkony a samotný Allan a už len ten jeho výraz, ktroý môže pôsobiť buď odstrašujúco alebo naopak vítane sviežo popri iných typoch hercov, a nakoniec tie vybrúsené dialógy...už sa neviem dočkať na jeho dalšie diela a je pre mňa nepochopiteľné ako to že sám tento film považuje sa svoj najväčší nepodarok ()

Vig

Velmi podařený film legendárního Woodyho Allena a parádní Gershwinovou hudbou. Na pozadí zajímavé výkony později ještě slavnějších herců. v jednoduchosti je síla ! ()

ragtime

Vo voľnom pokračovaní Annie Hall už hrá Woody trochu na vážnejšiu nôtu, ale stále je nevtieravo vtipný a jeho láska k Veľkému jablku tu dostáva asi najviac priestoru. "I finally had an orgasm and my doctor told me it was the wrong kind." - "Did you have the wrong kind?" - "I've never had the wrong kind. Ever. My worst one was right on the money." ()

Feacher

Zhlédnuto asi týden po Annie Hall a musím říct, že ta se mi líbila víc. Příběh se mi zdál takový víc chytlavý a asi i barevné provedení mi sedí lépe. Nedovedu si to dost dobře vysvětlit, když jsou si filmy poměrně podobné, ale zkrátka mě Manhattan tolik nezasáhl. Za film bych dal lepší 3*, za Woodyho prupovídky přidám ještě jednu.. 75% ()

creTin

Atmosféru a milostný eskapády Woody bohužel nějak zakecal a úplně se nedokážu rozhodnout, jestli mě to ve výsledku bavilo nebo otravovalo. Na seznam přeceňovanejch umělců historie ale asi ještě nepůjde, na to je tam světlých momentů pořád dost. ()

Martin D

Tento film má prijemne prekvapil. Pohodova horko sladká komédia. Z tohto filmu cítiť ako Woody Allen miluje New York. Krásna čiernobiela kamera Gordona Willisa. Asi môj najobľúbenejši film od Allena. 100%. ()

Tempter

Kdyby mi bylo 20, tak bych místo 5 dal 4 jen proto, že ta muzika byla příšerná. Teď dávám 2, bo už mi 20 není a ta muzika byla vážně příšerná. ()

Ekdahl

Mistrovský dílo. V druhý půlce 70. let se Allen našel, tohle je jeho parketa. Formálně spolu s Annie Hall asi jeho nejvymazlenější věc. Mj. nádherná pocta New Yorku. Vyrovnaná vizuální a plkací stránka. Woody je egomaniak, opět se stylizuje do role neodolatelného womanizera (krásná Meryl Streep, mladá Muriel Hemingway - na ty by mohl v reálu zapomenout, Dianu Keaton uhnal asi na tu svou ukecanost, ok), což je mírně komický, ale budiž. Woodymu ve formě člověk odpustí všechno. I to, že vlastně neanalyzuje samu tu - svou podstatou zotročující a vysoce problematickou - potřebu držet se jiný osoby za flígr, pouze přesně zobrazuje, jak vypadá, když se člověk s jazykem na vestě snaží tuto potřebu uspokojit. Není to veselý pohled. ()

zajpton

Nádhera.. černobílá tomuto filmu náramě slušela a Allen s ní pracuje výborně. Několik výhrad k tomuto filmu mám, ale celkově je to další Woodyho mistrovské dílo. ()

Sejkorka

U dvou posledních filmů WA jsem usnul a musel dokoukat druhý den. Nebylo to však způsobeno nudou, spíše pokročilým časem po celodenní námaze .... kecy. Tenhle film je hodně dobrej. Jako vždy spousta vtipů hlášek, herec WA jedna z nejlepších rolí. Hodně prostoru má17 letá vnučka spisovatele Mariel Hemingway, Naopak, Meryl Streep toho moc nenahraje, byť její postava je pro děj významná (napíše knihu o svém bývalém manželovi Issacovi = WA, kde otevřeně vylíčí, co je zač). Ano, film fascinuje Gershwinovou hudbou, která filmu dodává tklivě veselý, jímavý podtón.                   ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN