Režie:
Jaroslav BalíkKamera:
Josef StřechaHudba:
Jiří SternwaldHrají:
Zdeněk Štěpánek, Světla Amortová, Gustav Heverle, Vladimír Hrubý, Otto Lackovič, Marie Kyselková, Rudolf Deyl ml., Vlasta Chramostová, Zdeněk Chudáček (více)Obsahy(1)
V druhé půli 50. let vzniklo několik filmů, které se pokoušely přiblížit všední dny tehdejšího života, prostředí sirých ulic, kamenitých dlažeb, řidičů a závozníků v zaprášených šatech. Vzruch do poklidné existence malého města vnese až nález nevybuchlé letecké bomby na staveništi: náhlé ohrožení přiměje aspoň některé lidi k přehodnocení dosavadních postojů. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Zdeněk Štěpánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Malér (1965) (TV film)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Lucerna (1967) (TV film)
Světla Amortová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
O věcech nadpřirozených (1958)
Morálka paní Dulské (1958)
Ošklivá slečna (1959)
Gustav Heverle
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Atentát (1964)
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)
Vladimír Hrubý
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Otto Lackovič
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)
Marie Kyselková
Československo
Nejlepší filmy:
Princezna se zlatou hvězdou (1959)
Touha (1958)
Větrná hora (1955)
Rudolf Deyl ml.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Lucerna (1967) (TV film)
Vlasta Chramostová
Československo
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Bílá paní (1965)
Zdeněk Chudáček
Nejlepší filmy:
Bomba (1957)
Honzíkova cesta (1956)
Hvězda jede na jih (1958)
Stanislav Poláček
Nejlepší filmy:
Bomba (1957)
Jana Štěpánková
Československo
Nejlepší filmy:
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Na útěku (2012) (divadelní záznam)
Svatopluk Majer
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vlčí jáma (1957)
Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952)
Májové hvězdy (1959)
Martin Růžek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - vypravěč
František Vnouček
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Poslušně hlásím (1957)
Krakatit (1948)
Vlastimil Brodský
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Na samotě u lesa (1976)
Světáci (1969)
Hermína Vojtová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Daleká cesta (1948)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
O věcech nadpřirozených (1958)
Miroslav Zounar
Československo
Nejlepší filmy:
V zámku a podzámčí (1981) (TV film)
Signum laudis (1980)
Brakýři (1983) (TV film)
Vladimír Huber
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Po stopách krve (1969)
Smuteční slavnost (1969)
Návrat pana Ryšánka (1971) (TV film)
Arnošt Faltýnek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Atentát (1964)
Věc Makropulos (1970) (divadelní záznam)
Ilja Prachař
Československo
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)