poster

Tajna Sněžnoj Korolevy

 • Rusko

  Тайна Снежной Королевы

 • Rusko

  Tayna Snezhnoy Korolevy

 • Rusko

  Снежная королева и ее тайна

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Tajomstvo Snehovej kráľovnej

Fantasy / Rodinný

Rusko, 2015, 85 min

 • klerik
  ***

  Vizualne pestré, scenár sa zaujímavo hrá so známym príbehom, ale zbytočne naťahované a nevyvážené. Gerda sa zadrbkáva kade-tade, nie aby išla zachrániť Kaja a finále je tým pádom málo dramatické. A hlavne, rozprávke chýba atmosféra zimy, čo bolo pre mňa dosť nečakané...(4.1.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Celé by to fungovalo podstatně lépe, pokud by se to nevyprávělo jako opakovaný příběh s vědomím všech postav o tom, že nemlich to samé se odehrálo už asi čtyři generace nazpátek za účasti přímých předků současných protagonistů, přičemž někteří měli i stejná jména. V traileru a na fotkách z natáčení se mi líbil ten sob. Převtělování zvířat do lidí a zpět moje oblíbená režisérka použila už kdysi v Bambim, kde to dodávalo na půvabu a hravosti, tady to dávalo spíš pocit, že trochu neví, jak myšlenku důležitého dějotvorného zvířete uchopit. Když pominu ty rádobyvtipné momenty, vyplývající z toho, že Andersenovu pohádku všichni znali a předříkávali si, co mají udělat, protože to jejich prababička napsala do instrukcí, nebo se to v rodině tradovalo, dětští představitelé jsou sympatičtí, kostýmy jsou nádherné, příběh je z Andersenových pohádek jedna z nejlepších, protože chybí jeho oblíbený konec, kdy by Gerda zemřela s poslední sirkou v ruce, sníh by roztál, nastala by potopa, ve které by se nejprve utopil Kay, pak všichni ostatní a nakonec by na uhřátí zemřela Sněhová královna. A taky tam byl ten sob.(31.7.2017)

 • corpsy
  odpad!

  Pridať do kolonky ,,Novodobý vianočný odpad,, a ignorovať vždy, keď sa to ukáže v TV. Nič lepšie si to nezaslúži.(25.12.2016)