mikulem

Obvykle dávám přednost starším verzím před jejich remaky (THE PAINTED VEIL, 2006), tento film je však jednou z výjimek. Z nové verze dýchá člověčina, je přirozená a reálná. Verze Parkerové je příliš na hraně. Její postava je tak neskutečná mrcha, že by jí nikdo druhou šanci nedal. Její proměna v příběhu jde tak až na hranici fantazie. Dál mi vadilo, že je film příliš vystavěn kolem jediné hvězdy, kterou Parkerová v té době byla. Jistě, má být hlavní postavou, ona ale prakticky nesleze z plátna. Naopak skvělý Bill Travers se objeví sotva párkrát. Například v LIZZIE z téhož roku taková nevyváženost není. --- Verzi s Garbo musím ještě dohnat, ale moc pochybuji, že by její strnulé herectví udělalo pro film víc, než Parkerová. ()

Pohrobek

Spíše z vypočítavosti než z lásky se hrdá Američanka Carol (Eleanor Parker) provdala za britského bakteriologa Dr. Waltera Carwina (Bill Travers) a přesídlila s ním do Hong Kongu. Svého muže nemiluje a podvádí ho s Francouzem Paulem Duvellem (Jean-Pierre Aumont), k němuž zahořela vášnivou láskou... Podle psychologického románu W. Somerset Maughama. Remake slavného Painted Veil, The s Gretou Garbo z roku 1934. Zajímavé srovnání. Škoda, že jsem oba ty filmy tady viděl pouze já. ()