V záři reflektorů: Carrie Fisher a Debbie Reynolds

Will Bates

Alexis Bloom

Penelope Falk

• nascendi

Debbie Reynolds poznám iba z filmu Spievanie v daždi, jej dcéru nepoznám vôbec, pretože na Hviezdne vojny som si doteraz nenašiel čas. Dokument ma sklamal, pretože mi pripomínal programy, ako sú napr. Smotánka alebo Top Star. Spomienky dvoch postarších dám určite zaujmú ich skalných fanúšikov, ale ako som už predoslal, ja medzi nich nepatrím, takže som celkom rád, že som sa rozhodol dokumenty nehodnotiť, pretože inak by tých 90 %, na ktoré sa poskladalo 49 nadšencov neostalo bez zmeny.(9.3.2017)

Vztah Carrie Fisher a Debbie Reynolds byl velmi zvláštní, a to i přesto, že se celkem logicky nabízí, že si byly velmi blízké, když se jednalo o dceru a matku. Ale ony byly jako kamarádky, a to v podstatě až do konce. Možná ke konci svých životů dřív než v minulosti. A kamera se nebojí ukázat i jejich slabší chvilky, což je sympatické. Krásný hold oběma ženám.(6.3.2018)

Je to zaujímavý a intímny pohľad na život dvoch vtipných, silných a talentovaných žien, ktoré sa nenechali životom zahnať do kúta a napriek mnohým porážkam rozdávali radosť a inšpiráciu mnohým., A stále budú.(17.2.2017)

• sator

Televize HBO uvede dokument Zářivá světla, v němž odhalí vztah dvou hereckých legend, Carrie Fisherové a její matky Debbie Reynoldsové, která zemřela den po smrti své dcery. Obě zazářily už v mládí, Reynoldsová v muzikálu Zpívání v dešti, Fisherová jako princezna Leia v Hvězdných válkách. Obě si prožily komplikované partnerské vztahy, které živily bulvární tisk. To vše by měl zmínit dokument, který podle zákulisních zdrojů Hollywoodu nasadí HBO „zkraje roku 2017“. Film, který natočil Fisher Stevens, poutal pozornost už na letošním festivalu v Cannes. Kritik Alonso Duralde pro The Wrap napsal, že Zářivá světla jsou dokument „upřímný, zábavný a natolik otevřený, až může vzhledem k nynějším smutným událostem působit nepříjemně“. „Hořkosladký intimní portrét jedné rodiny“, jak snímku říkají tvůrci, představuje i Todda Fishera, syna a bratra zesnulých hvězd. Režisér Stevens už vyhrál Oscara za dokument Jeskyně, zároveň si zahrál ve filmech Ave, Caesar! nebo Grandhotel Budapešť a v seriálu Ztraceni.(29.12.2016)

Upřímné, zábavné, přímočaré, hořkosladké, důvěrné až syrové… opravdové. „Životem se musíš probojovat. Není žádná hladká cesta.“ Gilmorova děvčata po 40 letech. Postcards from heaven. Carrie Fisher: Trochu se mi točí hlava. Chytla jsem to od tebe. Debbie Reynolds: Nechceš kyslík? CF: Máma je skvělá hostitelka! Nabídne vám vodu, limonádu a kyslík. DR: Ale už mi ho zase dej. Už jsi měla dost.(3.2.2017)

To že bola "princezná Leia" taká" bipolárna divoška" som nemal potuchy.Snáď mi to Carrie odpustí,ale inú úlohu ako Leiu si fakt nepamätam. Čo sa Debie týka za mlada to bola teda vážne "roštenka". V podstate je to ich spoločná rozlúčka.Vlastne spolu aj odišli deň po sebe.Najskôr Carrie a na druhý deň Debbie ..... Good Morning, Good Morning !! https://www.youtube.com/watch?v=Yu6--WBPBHo(8.3.2017)

Obě herečky moc miluji, jsou skvělé nejen ve filmu ale i samotné jako osobnosti. Vždycky jsem záviděla jaký mezi s sebou měli vztah, o to je to smutnější když víte, že obě zemřeli v krátkých intervalech po sobě. Dokument je moc povedený.(22.1.2017)