Vymahač

(festivalový název)
  • Rusko Kollektor (více)

Artur je chladnokrevný, cynický a mimořádně úspěšný vymahač dluhů. Nečíhá na své oběti v temné uličce, ale systematicky je deptá po telefonu tak dlouho, až mu raději své dluhy vrátí. Jeho reputace mu kromě velmi solidních příjmů, které ho řadí mezi moskevskou smetánku, vydobyla i pár nepřátel. Jednoho večera se proto sám stává obětí, na internetu se totiž objevuje kompromitující video s jeho účastí a on má pouhých několik hodin na to, aby dokázal svou nevinu. Příběh o tom, jak vratká bývá sláva a přízeň bližních, odhaluje v extrémně sevřené a sugestivní formě tristní pravdu o zištnosti a egoismu dnešní společnosti. (MFF Karlovy Vary)

warrenur

Perfektne atmosfericke a v momente vtahujuce do deja. Pecka. Ten zaver bol drsny. Odporucam. Kratke dielko, ale urcite vypovedalo to, co tvorcovia zamyslali. ()

Hapretor

Ukecané hezky. Nudné to není. Jen ten konec mi neseděl. Náhle je vše ok. Na základě jednoho čísla. A pak zase twist. Na zabití času ok. Jinak zbytečné. ()

MickeyStuma

Sugestivní příběh pro jednoho herce pojednávající o velmi znamenitém vymahači působícího na dlužníky po psychologické stránce prostřednictvím telefonu. Jenomže jak už to v životě bývá, nic netrvá věčně a tak přijde doba, kdy se i on stane terčem podobného nátlaku. Jedná se o konverzační drama, které je napsáno skutečně mistrovsky. Postava vyděrače nedělá nic jiného, než že neustále telefonuje. Na tom je to celé stavěné. Vyjímka se samozřejmě také najde a to ve formě rozhovoru přes zavřené dveře. Jeho telefonický hovor s kýmkoliv však má ohromnou sílu posouvat děj. Jeden by nevěřil, že i takto se dá napsat velmi napínavý příběh, který skončí tak, jak asi skončit má. Příběh vedoucí až k zamyšlení, jestli toho bylo vůbec třeba. Ruští tvůrci tímto počinem velmi překvapili. Dokázali, tak, že i oni jsou schopni stvořit filmové dílo hodné ocenění. ()

chaturga

Geniální, nemám co říct. Až na konci jsem si uvědomil, že se celý film dívám na jediného herce... Konec mě zničil :( ()

DonBraso

Rusáci umí překvapit.Je to one man show Artura v bezchybném podání Chabenskija,který "žije"díky telefonu.Jsem si nejdřív myslel,jestli film nemá větší hloubku i v tom,že dnešní společnost je neskutečně upjatá jen na mobily,popravdě jsem tam ty chvilku cítil hlavně ke konci.Mě konec kupodivu naprosto nevadil,byl jsem tedy napnutý kam to vlastně dojde,prototože konce jsem se malinko bál,ale za mě velmi nečekané.S tím psem to bylo malinko přetažené a zbytečné,ale nějaká emoce to klidně na někoho zapůsobit mohlo,že Artur je přeci taky jenom člověk,ale ten předěl byl čistě velmi rychlý a malinko nereálný,což je škoda,protože jinak tenhle minimál mě chutnal. ()

jizvoun

Příjemné překvapení s jediným hercem v jedné místnosti. Trochu mě zklamal ten konec, ale po celou dobu mě film napínal. ()

Accuphose

Můj první komentář na ČSFD. Bude plný prvních dojmů, jelikož jsem tento snímek dokoukal před pár minutami. Slušelo by se malé srovnání s konkurencí v podobě "Locke"a "Tísňové volání". Vizuelně a herecky nelze nic vytknout, nicméně chybí autenticita, uvěřitelná zápletka - ta v podobě jakéhosi videa, ta nepřesvědčí. Nechybí ani neduhy ruských filmů, jako snaha o kompenzaci dobra a zla, umělé zvraty v chování a postojích hlavních postav a nečekaný konec, v tomhle případě však s negativní pachutí. Přesto to mělo atmosféru, většinou i dobré dialogy, takže za mě 60%. ()

Simbo

Jednoduché, svižné a strhující dílo, které mě přimělo zapomenout na to, že sedím na značně nepohodlné galerii Městského divadla ve Varech. Tím, že se prakticky celý film odehrává v jedné místnosti, mizí téměř veškeré přiležitosti pro prázdné momenty (typické pro festivalové snímky). Příběh diváka chytne hned na počátku a dokonce ho nepustí. A pro mě nepředvídaný konec velmi potěšil. KVIFF16. ()

hujerita

Konstantin sa my ako herec celkom páčil už v iných filmoch a v Kollektorovi to len potvrdzuje. Hoci veľmi dobre mu pomáha réžia a scenár a v neposlednom rade aj krátka stopáž filmu. Čakal som čo sa z toho začiatku vyvrbí a bol som fakt že veľmi prekvapený. Výborný film. ()

flegmos

jeden z dalsich omylov pozriet si opat rusky film. Zacinam mat pocit ze rusi dokazu dobre spravit len masu a medved. Stale som tam cakal nieco aaaaaa nic. hm rusky film ... ()

Boanka

Bez tempa, bez vzrusenia. No a posledna scena z dvoch hviezd spravila jednu. Jednu za to, ze to nebol uplny odpad. A presla som vsetky komentare, aby som zistila, co sa pacilo. Nezistila. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary