Waltzes from Vienna

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Velká Británie, 1934, 80 min

Alfred Willner (divadelní hra), Alma Reville

Alfred Hitchcock a romantická komedie? Ano, i toto spojení je možné! I když nemůžu říct, že tento žánr Hitchcockovi úplně sedí, tak jsem se, až na pár okamžiků, celkem dobře bavil a navíc jsem se i historicky vzdělal a zjistil, jak přišel na svět slavný Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji :-)(4.4.2012)

Aneb jak Britové vytvořili téměř dokonalé rakouské pojetí tématu včetně stylu humoru v typicky vídeňské látce.(18.1.2012)

priemerna romanticka komedia od Alfreda Hitchcocka. Hoci mne Hitchckock ako tvorca romantickych nesedi, Fay Compton bola vskutku vyborna : 50 %(23.2.2016)

Hitchcockův humor se mi moc líbí, dokonce i ve filmech, které ostatní drbou. VALČÍKY jsou ale výjimka a jediný jeho film, ve kterém mi vtipy připadaly trapné. Je evidentní, že mu komedie příliš nesedí. --- Při překladu jsem se s filmem docela smířil. Stále je to zábava s kvalitami, přesahujícími možná většinu dobových komedií. České titulky na artsubs.wz.cz.(30.6.2010)

• - Film vznikl na podkladě Valčíkova válka (1933), jehož divadelní adaptaci krátce předtím uvedl Guy Bolton v jednom londýnském divadle pod názvem „Vídeňské valčíky“. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Alfred Hitchcock nebyl s výslednou podobou filmu vůbec spokojen. U diváku ale film sklidil velký úspěch. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při vzniku tohoto filmu, jevištního muzikálu, byla vypuštěna téměř všechna taneční čísla, díky čemuž byl tento film označovaván jako "muzikál bez hudby". [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)