poster

Třicet panen a Pythagoras

 • anglický

  30 Virgins and Pythagoras

  (festivalový název)

Komedie / Hudební

Československo, 1973, 68 min

 • Krojcek3
  *****

  Velice zábavná, krásně sledovatelná muzikálová komedie. Pavel Hobl tento film točil na objednávku. Po své krátkodobé emigraci, ze které se dobrovolně vrátil, neměl zrovna moc možností točit, a tak vzal nabídku natočitt film ze školního prostředí, i přesto že mu nebylo moc blízké. Asi proto dokázal vzít téma s odstupem a film natočit netradičně. Film si pár let posedel v trezoru, pry znevažoval komunisticke školstvi.. Premieru měl v roce 1977, ale natočen byl v roce 1973.(25.7.2005)

 • Lupes
  ****

  Vlastně velmi povedené. Skvělý, takřka klipový, střih, vtipné dialogy (Svěrák), nadsázka, dobrá choreografie. Pokud se podíváte na svého času velmi ceněného Renče (Rebelové), neuvidíte po komediálně-hudební stránce nic, co není zde. Jistě, chybí tomu silný dějinný okamžik, drama to není... Ale v dobách začínající Normalizace šlo o film zábavný, povedený, s lidmi, kteří se v něm tak trochu schovali. A bavilo je to :)(18.1.2013)

 • honajz
  *****

  Taková pohodovka, kde se povedlo vše skloubit, jak má. Filmařsky, kdy je výborná kamera, výprava i lokace, velmi dobře zvolená hudba, snad jen střih je občas trochu zmatečný, a pak i herecky, kde člověk jen žasne nad dikcí třeba mladé Schallerové. Mladí Kraus a Pavlata jsou už jen takovým bonbónkem do počtu. A moc hezky se kouká i na Lenku Filipovou. Pustil jsem si to tuhle zcela náhodou znovu, a neměl jsem důvod film vypnout nebo přetáčet, a na rtech mi hrál celou dobu pobavený úsměv. Protože jde o hru s divákem, o zábavnou hru s písničkami - a trochu i s tou matematikou. "No jo, ale jak já bych zhudebnil třeba takový cyklohexylaminoacetát?"(29.6.2013)

 • Skuby47
  *****

  Moc mne uvedení tohoto filmu v televizi potěšilo, protože k němu mám osobní vztah. Byl totiž natáčen v naší škole, v našich zahradách a v našem městě. Účinkovali v něm v epizodních rodičovských roličkách i místní občané. Poetický vtipný příběh, barvitá výprava, chytlavé melodie a milí herci v době krásného mládí – Jiří Menzel, Jaroslava Schallerová, Lenka Filipová, Dáda Patrasová, Jan Kraus. Není bez zajímavosti, že písně otextoval Jiří Štaidl a nahrál orchestr jeho bratra Ladislava. Prostě romantická vzpomínka na mládí.(15.1.2013)

 • polonius
  ****

  Na existenci tohohle muzikálu jsem dávno zapomněl a jeho znovuobjevení je pro mě velikým překvapením. Chytlavé songy a vynikající instrumentaci kazí jen permanentně podladěný zpěv Jitky Molavcové. Pavel Hobl (http://blisty.cz/art/24273.html) vytvořil moc zajímavé dílko , které je naprosto srovnatelné se Starci na chmelu ( s nimiž má též co do činění , i když asi jinak než byste čekali...). Pořád jako bych tam slyšel něco ze Saxany ...a ejhle Angelo Michajlov (který portrét Komenského nikdy nezavěsí...) V titulcích sice Hana Zagorová uvedena není , ale vsadil bych se , že tam slyším její hlas , jako vystřižený ze semaforské Kytice.(15.4.2010)

 • - Po natočení putoval film ihneď do trezoru. Diváci ho mohli zhliadnuť až o štyri roky neskôr. (Raccoon.city)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Kroměříži, ve filmu je k vidění například bývalá Justiční škola nebo slavná Květná zahrada. (quixote)

 • - Na natáčení se podílel také ochotnický divadelní spolek tehdejšího kroměřížského podniku PAL Magneton. (Mytologie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace