Smyčka

(festivalový název)

Krimi / Sci-Fi / Thriller

Maďarsko, 2016, 91 min

• Ryuuhei

Od Maďarské produkce jsem nečekal alespoň vizuální kvalitu rovnající se té západní. Film o sobě pracuje s nevysvětlenou a i trochu bizarní časovou smyčkou. Protože jsem fanouškem tohoto subžánru, samozřejmě z něj mám dost nakoukáno a zde si to s logikou ruku nepodá. Nepomáhá tomu ani fakt buď chyb ve filmu, nebo jen zase nějaké bizarní překližce (konkrétně myslím střep v noze, který najednou hrdina nemá). Těžko říct. Nicméně i tak, klobouk dolů, s atmosférou si to pohrávalo a i když šlo o omezenou produkci, která se točila hlavně okolo jedné průmyslové zóny a několika interiérů, vč. omezeného počtu postav, docela to šlo. 50%(5.4.2017)

Ten Adam tam byl tolikrát, že jsem se už v tom pomalu začal ztrácet. Byl jsem překvapený, jak umějí i Maďaři natočit celkem slušný sci-fi thriller. Pobavilo a i bylo celkem napínavé. Čekal jsem, jak to ten Adam nakonec vyoslí. Nedoporučuji lidem, co nerozumějí složitějším filmům, aby se v ději neztratili a film zbytečně neodstřelili.(20.2.2017)

Já teda nevim, jak to vypadalo na papíře, ale mě to občas nedávalo smysl. Ono to není o smyčce jako takové, takže na nějaký hromnicový efekt rovnou zapomeňte. Hlavní hrdina tu umírá, neumírá, potkává se a to tak že několikanásobně, kolikrát je tu hlavní záporák jsem nějak netušil a totéž platí i těhotné přítelkyni. Prostě chaos. Ale mělo to tempo a i když mi z toho šla hlava kolem, pořád se tu něco dělo. Fajn byli i herci a tak nějak potěšilo i prostředí, které se trochu podobalo tomu našemu. Kdyby to točil někdo neujíždějící na halucinognech, bylo by to lepší. Takhle je to z mého pohledu jenom průměr. 50%(12.3.2018)

• misterz

Súhlasím s názorom, že ide o zručne natočenú nelogickú blbosť. Nerozvinuté, nepremyslené a so záverom, ktorý nič nepovie. S tým samozrejme súvisí aj podpriemerná atmosféra. Za zmienku stojí iba slušná technická stránka a pekná pointa, ale len to samo o sebe dobrý film nerobí. Podpriemer. 40/100(3.9.2017)

Už dlhé roky tu nemáme nič len samé americké sračky. Lenže tí ich tlačia ako na bežiacom páse a už len štatisticky sa medzi nimi musí nachádzať aj kvalitný film. Toto je prvý maďarský, čo som videl a musím uznať, že postavil latku hneď dosť vysoko. U filmov tohoto typu býva divný koniec, ktorý dojem niekedy pokazí. Divný koniec bol aj tu, ale tento našťastie nič nepokazil.(24.6.2017)