Reklama

Reklama

Děs v prádelně

  • USA The Mangler (více)

Obsahy(1)

Vítejte v Rikers Valley. Místní policista John Hunton (Ted Levine) je právě povolán k vyšetření smrtelné nehody ve zdejší prádelně Blue Ribbon. Tam se kolem rychložehlícího a skládacího stroje, tedy mandlu, dějí podivné věci. Starý mandl, model 6, jako by byl totiž posedlý a prahnoucí po lidské krvi. Podivný majitel prádelny pan Gartley (Robert Englund) ale nijak zvlášť překvapený, zdá se, není... Horror natočený podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (pfa)

(více)

Recenze (89)

pfa 

všechny recenze uživatele

Velmi pěkný příběh s několika "nepěknými", poněkud brutálními záběry. Co ale jaksi jiného čekat od vražedníka, jímž je jeden starý, hrůzu nahánějící mandl, že. Ten totiž má chuť drtit a skládat vše jako prostěradlo dokonce i když je vypnutý. A podivného majitele prádelny Gartleye to zdá se ani moc nepřekvapuje... Snad tomu přijde na kloub místní polda. No a více už zmiňovat nebudu, však se již podívejte sami... [8/1O] (The Mangler, USA+AUS+ZAF, horror) ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Film je natočen podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. CITÁT - Tady si musíš dát pozor. Hlavně na lis.......... Lis v místní prádelně Blue Ribbon ochutnal lidskou krev a chce jí víc. Kdo si nedá pozor zemře. CITÁT - Dnes vymandloval ženskou....... Myslím, že díky Stephenu Kingovi mohu z klidem přijmout myšlenku o stroji posedlém Ďáblem. Ať už je to mandl nebo lednička. CITÁT - Jdu do márnice........ Bohužel jsou nehody a smrti u mandlu strašně umělé a nevěrohodné. Někdy mi připadalo, že aktéři na smrt sami do stroje strkaj ruce a kousky oděvů. Je prostě vidět, jak to herci hrajou. Je to silný, leč špatně zdramatizovaný příběh. Řvaní, křičení a hekání na konci filmu je spíš směšné než skutečné. CITÁT - Chraňte se lidí, kteří nemají část těla........ ()

Reklama

maverick10 

všechny recenze uživatele

Robert Englund je desivej uz sam od sebe. Nicmene hlavni des byl film sam. Tak nelogicke a neprirozene chovani, atmosfera proste skoro vsechno bylo ale uplne neprirozeny. Jako bysme se propadli suchym zachodkem a ocitli se v naivnim, infantilnim detskym svete, kde obri mandl ozije a honi lidi chrlic ohen!!!! Predlohu pana Krale jsem necetl, ale tohle je vic ujetej film, nez prehlidka detskeho spodniho pradla. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Napadalo ti, že by ten šroťák mohol byť posadnutý?“ – „Ako prvé.“ Ľudí žerúca chladnička, policajt obrovským KLADIVOM ROZBÍJAJÚCI DÔKAZNÝ MATERIÁL, zdravotníci prizerajúci sa, ako im pred očami pacient pľuje krv - a iné kuriozity ponúka nevydarené béčko Tobea Hoopera, ktorý kedysi omylom nakrútil TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU a POLTERGEISTA a odvtedy býva pokladaný za žánrovú ikonu. K tej mal v mojich očiach vždy ďaleko. V lepšom prípade priemerný remeselník (PANOPTIKUM, MÁRNICA), v horšom... kto videl KROKODÍLA, vie. Toto je adaptácia poviedky Stephena Kinga (v slovenčine vyšla v zbierke Nočná zmena ako Mangeľ). Kto ju čítal, môže byť prekvapený, že sa namiesto krátkometrážnej verzie jedná o celovečernú. Tobeovi ale ani natiahnutie minutáže nestačilo a tak do deja násilím zakomponoval afektovaného Roberta Englunda (ktorého postava v temnej a vydarenej poviedke nebola). Bohužiaľ, s jeho zbytočnou postavou sa pozornosť strháva od pozoruhodného mangľu ku kravinám o „ľudských obetiach“. ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

Vynikajúce béčko od Hoopera v ktorom si zahral aj Robert Englund známy z Nočnej mory. Tentokrát ľudí nezabíja Englund ale mandler stroj ktorý priťahuje ľudí a potom ich drtí až sa rozmačkajú na kusy. Atmosféra je priam vynikajúca s pribudajúcim časom hustne a samotné finále je ohromujúce rozdrtenie Englunda v mandleri bolo brutálne a takisto aj oživenie stroja ktorý tu naháňal hlavných hrdinov. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Ačkoli byl film natočen v Londýně a Jižní Africe, odehrává se v Maine, kde se odehrává většina příběhů Stephena Kinga. (Lajty)
  • Většinu filmu režíroval Tobe Hooper, v závěru však projekt opustil a jeho práci dokonči Anant Singh. (facojurka)
  • V pozadí jedné z počátečních scén je vidět brána, na které je napsáno „práce vás osvobodí“, stejně jako brána do koncentračního tábora v Osvětimi. (Lajty)

Reklama

Reklama