poster

Valhalla

Animovaný / Fantasy

Dánsko, 1986, 76 min

 • Zmiu
  ***

  Tento film má především výbornou atmosféru. Bohužel ale postava Quarka to podle mě celé zkazila, v mytologické předloze nic takového není. A to ještě na této postavě v podstatě vystavěli příběh. Opravdu škoda. Než se tam tento obřík objevil, myslela jsem, že to bude na pět hvězdiček. Pak ale přišlo pár dalších blbůstek, a trochu zdlouhavá první půlka. Nicméně doufám, že příběhů s touto tématikou bude více. Nejlepší ze všeho však bylo zlověstné šepotání krakavců. Myslím, že jako film pro děti, to je značný nadprůměr.(26.6.2008)

 • Lima
  ****

  Pohádkově laděný animáč z prostředí Vikingů s prvky starogermánské severské mytologie. Skvělá animace, ať už jde o vykreslení Asgardu-země bohů, paláce boha Odina, či sídla Obrů, tvůrci fantazií rozhodně nešetřili. Divák se dozví něco o starogermánské mytologii a také se zasměje při několika scénách se zarputilým obříkem Quarkem. Musím říct, že tenhle dánský pokus o animovaný film mi moc sedl a jenom nechápu, proč takový poutavý příběh pro kluky a holky od X let do X let mám možnost vidět pouze na letní filmové škole. "Nováci" by z něho možná dostali osypky, ale na ČT by se v pohodě ujal.(8.3.2004)

 • JasonCZ
  *****

  http://sockshare.net/watch/qvozLJdl-valhalla.html online(10.4.2016)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Nudnější dětský animák, který sází na prostředí severské mytologie a to přesto, že například příbytek hromovládného Thora vypadá úplně stejně nuzně, jako domek ochudlého sedláka, kterému jen tak mimochodem s Lokim seberou obě děti. Bohužel ačkoliv je film krátký, je tam neskutečně hodně nudných scén plných vaty, nebo scén, které jsou zbytečně infantilní (téměř všechno s jakýmsi podivným obrodítkem, což není nástroj na obrozování čehokoliv, nýbrž potěr obrů) což je velká škoda, na mnoha místech (i vdík animaci) totiž působí Valhalla sympaticky potemněle.(26.11.2014)

 • belldandy
  ***

  Klasická ukázka evropské animace pro děti. V tomhle příběhu se dozvíte, jak to tak zhruba chodilo ve Valhalle a uvidíte, jak byl jednou výjmečně napálen Loki. Obři ho podvedli jednoduchými, ale účinnými triky. Mám ráda animaci i germánské mýty a tak jsem se při sledování filmu docela bavila. V Evropě však bohužel neexistuje možnost pojmout animaci opravdu vážně. Škoda.(28.1.2004)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace