poster

Blue Jay

Drama

USA, 2016, 85 min

Scénář:

Mark Duplass

Hudba:

Julian Wass

Producenti:

Xan Aranda, Mel Eslyn

Scénografie:

Margaret Box
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Krásna trpko-smutná nostalgická dráma, ktorá si zakladá predovšetkým na spomienkach oboch aktérov, čo príhodne umocňuje aj čiernobiely vizuál. Tiež o jednej veľkej chybe, ktorá sa už nedá napraviť, a ktorá bude trpkým spoločníkom po celý zvyšok života. Ó, o koľko je život ľahší, keď sa mladý človek dokáže vyvarovať podobnej hlúposti, lebo inak... potom už je neskoro... už ostáva len ľútosť... až do smrti. Pre mňa aj dosť osobné. 85/100(25.11.2016)

 • novoten
  *****

  Trička ve skříni, čínská polívka a špatná životní chvíle. Po letech se někdo odvážil do vod, kam obyčejně chodívá jen Richard Linklater a jsem tuze rád, že to byli zrovna Duplassovi, kteří tak dokazují, že seriál Počtyřech nebyla v žádném případě náhoda. Sarah Paulson má navíc posledních pár let životní formu a konečně tak činí i mimo seriálový dohled Ryana Murphyho. A já se mezitím jdu z téhle záplavy vzpomínek a nostalgie pomalu probrat. Některá tajemství totiž mají zůstat zavřená, ale stejně jako Jim a Amanda mi to někdy nedá a musím se k nim zase jednou vrátit.(12.12.2016)

 • Botič
  ****

  PURE HIPSTA CINEMA. Někdy se musí člověk vrátit po vlastních stopách a otevřít staré rány, aby našel sám sebe. Nebo alespoň malou polozapomenutou část. Hořkosladká rekonstrukce plná starých songů, kazet, CéDéček, VéHáeSek nebo brakové literatury, která je místy zbytečně naaranžovaná a divadelní, ale pořád silná a na komoru útočící.(10.3.2017)

 • Pedross800
  ****

  Chvíli úsměvné, chvíli bolestné, do černobíla zabalené a neskutečně vtahující setkáníčko po letech. Od trapných chvilek přes otevřená bolavá srdce až ke kouzelné slzavě úsměvné katarzi. A ten jejich taneček....wauu nádhera, na ten song se vážně se seňoritama dobře tančilo.(16.1.2017)

 • Flakotaso
  **

  Poněkud nasírací a především ufňukaný film s otravným, sebelístostivým a brečícím Duplassem v hlavní roli, jehož Jim se ani za 20 let nedokáže smířit s docela jasným faktem. Postavy pořád řeší akorát jakousi nepřekonatelnou nostalgii po "zlatých" devadesátkách a vedou u toho trapné "um" dialogy plné výplňových klišé jako "are you ok?", kde jsem nějakou scenáristickou sofistikovanost hledal opravdu těžko. Celé to doplňuje absolutně nenápaditá sladkobolná hudba a rádoby poetické záběry na stromy a listy jako ze špatného kalendáře. Zajímavostí na jinak nepříliš uvěřitelném a poněkud z paty vytaženém filmu, marně se snažícím o cilvilnost říznutou pocitem uniklého mládí, je tak akorát cameo téměř devadesátiletého Clu Gulagera, který je díky mnoha televizním rolím v 60. a 70.letech pro mnohé Američany patrně kultovní osobou.(23.12.2016)

 • - K filmu neexistoval klasický scénář. Herci dostali pouze plánovaný nástřel děje a popis charakterů a zbytek byl čirá improvizace. (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace