Muž na pravém místě

• Austrálie

A Family Man

USA / Kanada, 2016, 108 min

• sedm.1

Je sice pravda, že já jsem neskutečná cíťa a rozbulí mě každá prkotina na potkání, ovšem postavit film jen a pouze na citovém vydírání, a to ještě v dost kýčovitém provedení, tak to tedy zase jako ne, kvůli tomu nebudu přeci opěvovat jakýkoliv snímek. Tvůrci ovšem v tomto případě neměli k dispozici už nic jiného, než právě tlačit maximálně na pilu, neboť zde ničím jiným prostě nemohli zaujmout. Zápletka A Family Man je nudná a nevýrazná, tempo snímku minimální, postavy vesměs mdlé, atmosféra naprosto nulová a emoce, o které tu šlo v první řadě, fungovaly, ovšem jen ve skutečně těch nejdrásavějších momentech, jako například při scéně umírání dítěte na nemocničním lůžku, to ale na druhou stranu považuji spíš za až tvůrčí podpásovky, které možná dokážou z několika citlivěji založených diváků vytáhnout kapesníčky na utření pár slziček, ale ke zkvalitnění samotného snímku zrovna dvakrát nepřispějí. Herecky tu jinak kraluje ve vedlejší roli Willem Dafoe, naopak Gerard Buttler se do této role vůbec nehodil, což bylo nejvíce znát právě v těch emotivněji nejvypjatějších scénách, kde vyloženě tápal. Každopádně jde zkrátka o vážně nevýrazný snímek, se sice několika emočně působivými scénami, nicméně celkově to příliš nefunguje a nemá to v podstatě ani příliš čím zaujmout, či zabavit.(15.12.2017)

Možno keby vznikol tento film o 10 rokov skôr, bol by oveľa viac pozoruhodný. Avšak filmov o deťoch trpiacich na leukémiu (alebo iné vážne choroby) a ich obetavých utrápených rodičoch, je už v posledných rokoch pomerne dosť. A tak nie je A Family Man ničím výnimočným. Dejová línia úplný štandard, akurát Danova zaujímavá práca a Ryanova záľuba v architektúre bolo takým príjemným osviežením. Najviac z celého filmu ma bavili práve tie prechádzky po meste a hľadanie budov s príbehom. Ale inak to bolo viacmenej priemerné, hoci záver bol už o kus lepší.(1.4.2018)

• frenkie

Toto dílko je dalším příspěvkem v nikdy nekončící řadě snímků o těch správných lidských hodnotách. Ano, my už skutečně víme, co je v životě nejdůležitější, už nám to, prosím, přestaňte tak vehementně a okatě pořád cpát, už je toho fakt dost. Ještě, že do toho nenamontovaly víc křesťanských sraček, takto se to dalo, hlavně díky výkonu sympaťáka Butlera, přežít. A také hlavně za něj jsou to alespoň ty dvě *. Jinak bych šel ještě níže.(22.8.2017)

• Torgal

Toto malo fakt malú nádej na to, že mi to sadne. Butler chovajúci sa tri štvrtiny filmu ako zmrd + rakovina jeho syna (Vilko Rozboril approves), to bolo na mňa príliš drsné kombo. Objektívne nie je moc čo haniť (ale zas ani nejak extra chváliť), ale tento typ emocionálneho žmýkania sa mi protiví. 5/10(13.4.2018)

• verbal

Zmrdský dedy Žérár Řiťler (žánr nežánr, i v kanclu zase hraje, jako by s partičkou perfektně depilovaných maskulinních homosparťanů v zádech sveřepě bránil importu perských koberců do Řecka) je bezohledný arogantní čurák, furt jen sedí u pásu, telefonuje, vyjebává s milými a slušnými lidmi a sere na svou katalogovou rodinku, až z toho jednomu z jeho antikoncepčních selhání hemoglobin s leukocyty sežerou RH fucktor. Dedy tedy přestane být zmrdský, bezohledný a arogantní čurák, začne trávit více času s katalogovou rodinkou, pomáhat milým a slušným lidem, načež jde leukémie jeho dárce orgánů jako mávnutím kouzelné kauzality do prdele a všichni jsou šťastní. Přesně takhle by tu měl vypadat obsah téhle urputně patetické, močopudné, prvoplánově hloupé a nudné pičoviny pro kudlanky, naivní predestinační pomatence, životem zklamané staré panny a vyjedené dutiny lebeční, aby soudný heterosexuální divák s alergií na kočičí srst zase nešlápl do hovna.(22.8.2017)