Muž na pravém místě

• USA A Family Man (více)
Trailer

Dane Jensen (Gerald Butler) je tvrdý lovec hlav v prestižní firmě, která obstarává práci pro technické profese. Jeho šéf (Willem Dafoe) se chystá do důchodu a hledá nástupce. Bude to Dane, nebo jeho ambiciozní rivalka Lynn (Alison Brie)? Oba tuto pozici chtějí získat. Stane se však něco nečekaného. Danovu synovi diagnostikují leukemii. Dane se musí rozhodnout: věnovat se rodině, která ho potřebuje víc, než kdy jindy, nebo jít za svým profesním snem. (JOJ Cinema)

Trailer

Aljak

Možno keby vznikol tento film o 10 rokov skôr, bol by oveľa viac pozoruhodný. Avšak filmov o deťoch trpiacich na leukémiu (alebo iné vážne choroby) a ich obetavých utrápených rodičoch, je už v posledných rokoch pomerne dosť. A tak nie je A Family Man ničím výnimočným. Dejová línia úplný štandard, akurát Danova zaujímavá práca a Ryanova záľuba v architektúre bolo takým príjemným osviežením. Najviac z celého filmu ma bavili práve tie prechádzky po meste a hľadanie budov s príbehom. Ale inak to bolo viacmenej priemerné, hoci záver bol už o kus lepší. ()

Arsenal83

Ako sa z kariérneho hovada stal starostlivý rodinný typ pri využití najťažšej filmovej témy - detskej rakoviny. Našťastie sa nešlo až za hranu, prvým plánom sa nestalo diváka dostať do sĺz z utrpenia, ale scenár si zachoval svoju tvár. Film určite nemá nudnú chvíľku a prináša milé posolstvo, že aj dobrým sa byť vypláca, hoci to vždy má svoju cenu. Inak na obsadenie až prekvapivo zabudnutý film. ()

kaylin

Jasně, tohle není nijak skvělý film, je hodně předvídatelné, jak to vlastně celé dopadne, ale někdy má prostě člověk potřebu kouknout na takový film, kde se z něj všechno snaží vymačkat emoce. A jasně, je to dáno i herci, kteří vás baví. A mě tihle docela bavili. Pro tu danou chvíli mě snímek nijak neurazil. ()

verbal

Zmrdský dedy Žérár Řiťler (žánr nežánr, i v kanclu zase hraje, jako by s partičkou perfektně depilovaných maskulinních homosparťanů v zádech sveřepě bránil importu perských koberců do Řecka) je bezohledný arogantní čurák, furt jen sedí u pásu, telefonuje, vyjebává s milými a slušnými lidmi a sere na svou katalogovou rodinku, až z toho jednomu z jeho antikoncepčních selhání hemoglobin s leukocyty sežerou RH fucktor. Dedy tedy přestane být zmrdský, bezohledný a arogantní čurák, začne trávit více času s katalogovou rodinkou, pomáhat milým a slušným lidem, načež jde leukémie jeho dárce orgánů jako mávnutím kouzelné kauzality do prdele a všichni jsou šťastní. Přesně takhle by tu měl vypadat obsah téhle urputně patetické, močopudné, prvoplánově hloupé a nudné pičoviny pro kudlanky, naivní predestinační pomatence, životem zklamané staré panny a vyjedené dutiny lebeční, aby soudný heterosexuální divák s alergií na kočičí srst zase nešlápl do hovna. ()

Spiker01

Jedna z mnoha žánrovek o polepšení se jednoho úspěšného lovce hlav, který na počátku nemá s nikým soucit a až s první rodinnou tragédií přijdou na řadu nějaké emoce. Gerard Butler je v roli uvěřitelný, nemá problém ani s jednou hereckou polohou a člověk se u toho dobře baví a na konci možná prozře k jednoduchému ponaučení. Ale nic více, ovšem vzhledem k dostupnosti filmu a jejímu rozpětí to úplně stačí. ()