Reklama

Reklama

Dane Jensen (Gerald Butler) je tvrdý lovec hlav v prestižní firmě, která obstarává práci pro technické profese. Jeho šéf (Willem Dafoe) se chystá do důchodu a hledá nástupce. Bude to Dane, nebo jeho ambiciozní rivalka Lynn (Alison Brie)? Oba tuto pozici chtějí získat. Stane se však něco nečekaného. Danovu synovi diagnostikují leukemii. Dane se musí rozhodnout: věnovat se rodině, která ho potřebuje víc, než kdy jindy, nebo jít za svým profesním snem. (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (23)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Možno keby vznikol tento film o 10 rokov skôr, bol by oveľa viac pozoruhodný. Avšak filmov o deťoch trpiacich na leukémiu (alebo iné vážne choroby) a ich obetavých utrápených rodičoch, je už v posledných rokoch pomerne dosť. A tak nie je A Family Man ničím výnimočným. Dejová línia úplný štandard, akurát Danova zaujímavá práca a Ryanova záľuba v architektúre bolo takým príjemným osviežením. Najviac z celého filmu ma bavili práve tie prechádzky po meste a hľadanie budov s príbehom. Ale inak to bolo viacmenej priemerné, hoci záver bol už o kus lepší. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jasně, tohle není nijak skvělý film, je hodně předvídatelné, jak to vlastně celé dopadne, ale někdy má prostě člověk potřebu kouknout na takový film, kde se z něj všechno snaží vymačkat emoce. A jasně, je to dáno i herci, kteří vás baví. A mě tihle docela bavili. Pro tu danou chvíli mě snímek nijak neurazil. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Zmrdský dedy Žérár Řiťler (žánr nežánr, i v kanclu zase hraje, jako by s partičkou perfektně depilovaných maskulinních homosparťanů v zádech sveřepě bránil importu perských koberců do Řecka) je bezohledný arogantní čurák, furt jen sedí u pásu, telefonuje, vyjebává s milými a slušnými lidmi a sere na svou katalogovou rodinku, až z toho jednomu z jeho antikoncepčních selhání hemoglobin s leukocyty sežerou RH fucktor. Dedy tedy přestane být zmrdský, bezohledný a arogantní čurák, začne trávit více času s katalogovou rodinkou, pomáhat milým a slušným lidem, načež jde leukémie jeho dárce orgánů jako mávnutím kouzelné kauzality do prdele a všichni jsou šťastní. Přesně takhle by tu měl vypadat obsah téhle urputně patetické, močopudné, prvoplánově hloupé a nudné pičoviny pro kudlanky, naivní predestinační pomatence, životem zklamané staré panny a vyjedené dutiny lebeční, aby soudný heterosexuální divák s alergií na kočičí srst zase nešlápl do hovna. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Je sice pravda, že já jsem neskutečná cíťa a rozbulí mě každá prkotina na potkání, ovšem postavit film jen a pouze na citovém vydírání, a to ještě v dost kýčovitém provedení, tak to tedy zase jako ne, kvůli tomu nebudu přeci opěvovat jakýkoliv snímek. Tvůrci ovšem v tomto případě neměli k dispozici už nic jiného, než právě tlačit maximálně na pilu, neboť zde ničím jiným prostě nemohli zaujmout. Zápletka A Family Man je nudná a nevýrazná, tempo snímku minimální, postavy vesměs mdlé, atmosféra naprosto nulová a emoce, o které tu šlo v první řadě, fungovaly, ovšem jen ve skutečně těch nejdrásavějších momentech, jako například při scéně umírání dítěte na nemocničním lůžku, to ale na druhou stranu považuji spíš za až tvůrčí podpásovky, které možná dokážou z několika citlivěji založených diváků vytáhnout kapesníčky na utření pár slziček, ale ke zkvalitnění samotného snímku zrovna dvakrát nepřispějí. Herecky tu jinak kraluje ve vedlejší roli Willem Dafoe, naopak Gerard Buttler se do této role vůbec nehodil, což bylo nejvíce znát právě v těch emotivněji nejvypjatějších scénách, kde vyloženě tápal. Každopádně jde zkrátka o vážně nevýrazný snímek, se sice několika emočně působivými scénami, nicméně celkově to příliš nefunguje a nemá to v podstatě ani příliš čím zaujmout, či zabavit. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jedna z mnoha žánrovek o polepšení se jednoho úspěšného lovce hlav, který na počátku nemá s nikým soucit a až s první rodinnou tragédií přijdou na řadu nějaké emoce. Gerard Butler je v roli uvěřitelný, nemá problém ani s jednou hereckou polohou a člověk se u toho dobře baví a na konci možná prozře k jednoduchému ponaučení. Ale nic více, ovšem vzhledem k dostupnosti filmu a jejímu rozpětí to úplně stačí. ()

Galerie (66)

Reklama

Reklama