Nebezpečné vztahy (TV pořad)

Reality-TV / Talk-show

Česko, 2016, 40 min

• Necrotongue

Vždycky jsem měl za to, že český národ je jako celek chytřejší než bohabojní a překrmení občané USA, ovšem TV Barrandov se pokouší tento můj názor změnit. Myslel jsem si, že stupidity typu Show Jerryho Springera už nikoho k obrazovce nepřitáhnou, ale nejzoufalejší z českých televizních stanic se přesto rozhodla nasadit do dostihu koně, který vykazuje pohyb jen díky červům, kterými je požírán. Zřejmě jde o další vývojový stupeň Soudkyně Barbary.(17.9.2016)

• RedAK

Byla to jedna z těch běžných, líných, unavených sobot, kdy jsem jako vzorný milující vnuk šel navštívit svoji babičku. Babička nám přeci jen začala trouchnivět rekordní rychlostí a ještě než se odhodlá k jednomu ze svých finálních komických čísel – těžko říct, zda zvolí osvědčené klepání bačkorami, nebo sáhne po modernějším natahování brk –, si musím trochu urvat z jejího hrníčku na důchod. Po příchodu do její zatuchlé garsoniéry mě přivítala ta známá vůně neudržované zubní protézy a několika vepřových konzerv, které nedávno výhodně směnila v Tuzexu za valuty. Posadil jsem se k malému stolečku, potaženému zažloutlým PVC ubrusem s květinovými vzory, a sledoval babičku, jak v rukách obsypaných stařeckými skvrnami zapáleně hněte těsto. „Za chvíli bude buchta, Ištvánku, ta kterou máš tolik rád,“ zachraptí roztřeseným barytonem. Zdvořile odmítnu a usilovně přemýšlím, jak z ní co nejrychleji vymámit dva tisíce na cigára a fety. Na nenažrané lékařské poplatky jsem chtěl minule, na svého zraněného psa předminule a nové učebnice raději znovu zkoušet nebudu, už posledně jí málem došlo, že jsem studia ukončil před téměř pěti lety. Zahajuji tedy taktiku s pracovním názvem ‚babi, tomu neuvěříš‘, která je však průběžně přerušována jakýmsi hlasitě puštěným pořadem na Barrandově: „Babi, tomu neuvěříš, ale stala se mi minulý týden taková hrozná věc. Víš, jak jezdím každou neděli do Armády spásy rozlévat polévku bezdomovcům? Tak si představ, minulou neděli jsem se připravil jako vždy… paní Milena má dlouhotrvající problémy s přítelem své dcery Radky, který se podle všeho snaží jejich rodinu rozvrátit… do batohu jsem si zabalil svačinu a naběračky a vyrazil jsem na svém kole na cestu… paní Milena je nešťastná žena, protože se se svojí dcerou vzájemně odcizují… když v tom mi prasklo lanko! Kolo bohužel bylo na místě nepojízdné, snažil jsem se to opravit sám, ale nedokázal jsem to… bude mít paní Milena dostatek odvahy, aby se s přítelem své dcery setkala tváří v tvář a konečně si to s ním vyjasnila? To se dozvíte už za okamžik po krátké komerční pauze... byl jsem z toho smutný, protože ti nebozí lidé bez domova spoléhali na moji pomoc a já je zklamal… nabízíme půjčky do 166 000 Kč podnikatelům, studentům, matkám na mateřské, nezaměstnaným, nezletilým, nesvéprávným, i debilům. Nenahlížíme do registrů ani občanských průkazů… ale bohužel se nedalo nic dělat, osud mi prostě nepřál. Odvezl jsem tedy kolo ke svému kamarádovi na opravu… pan Petr, přítel dcery paní Mileny, přijal naše pozvání a nyní ho prosím přivítejme potleskem… ale ten mi řekl, že si s tak závažným technickým defektem neporadí, že tohle musím dát do autorizovaného servisu a že oprava bude asi drahá… Petře, proč o mně Radce říkáš, že nejsem její pravá matka? Jak si můžeš vůbec něco takového dovolit tvrdit?!"... Tady už mě ta posraná paní Milena začne zajímat taky, takže po vzoru babičky zaměřím svoji pozornost na černobílý televizor. „Teda Ištvánku, to je strašný, jak jsou na sebe lidi oškliví,“ procedí babča vzrušeně a na koberec jí ukápne mohutný zelenohnědý chrchel. Já pracuju v laboratoři a udělal jsem si tam testy DNA! Vy nejste Radčina pravá máma! Když se babička nahne k televizoru, aby jej zesílila a omylem tak odhalí své krajkované intenkontinenční kalhotky, zmocní se mě malá zlomyslná erekce. To je lež! Já Radku porodila! Musím být její máma! „Babi, víš doufám o tom, že jsou to jenom herci? Že se to skutečně neděje?“ „Ale Ištvánku, to jsou opravdové příběhy opravdových lidí.“ Bohužel testy DNA hovoří jasně, takže buď lžete, nebo vám v porodnici dali špatné dítě! „Babi, to nejsou opravdové příběhy, je to zinscenované, hrají tam herci.“ „Ištvánku, když o tom nic nevíš, tak prosím tě nemluv.“ Takže moje Radka není moje Radka? Znamená to, že vychovávám cizí dceru?! „Ale hovno, babi, to si fakt myslíš, že se tohle někde děje??“ „Ištvánku, nebuď tak bezcitný.“ Jak náš štáb zjistil, Petr má skutečně pravdu! Před třiadvaceti lety došlo v jedné porodnici k záměně novorozenců! „Kurva do hajzlu, žádná paní Milena neexistuje! Jsou to jen vymyšlený sračky pro idioty!“ „Tak a dost, žádnou buchtu nedostaneš!“ Díky Petrovi, který k testům DNA přišel v podstatě náhodou, byl odhalen jeden dávný rodinný omyl, který právě teď můžete prožívat s námi! „Slyšíš ty píčoviny? To si jako Petr šel koupit sendviče a náhodou u toho zakopl o testy DNA? S tím jdi do prdele vole!“ A pak už si toho moc nepamatuju, protože se mi zatmělo před očima a babička padla k zemi s mými nehty krvavě vrytými na zkrabatělém krku. Byla to prostě jedna z těch běžných, líných, unavených sobot…(4.2.2017)

• Mr. Movie

No to je počin. Barrandov se fakt vytáhl. Kouknul jsem dva díly a ten druhý jen z falešné iluze, že to nebude to nejhorší co jsem viděl. Sem tam jsem se z tohoto škaredého snu jakoby probouzel, například když se Musil snažil zahrát překvapeného moderátora. Ale pak přišel detektor lži a definitivně jsem byl poražen a doražen.(28.8.2016)

• Karlos80

To nemůže bejt normální tohleto. Dva nejlepší přátelé a jedna společná žena, klasický milostný trojuhelník, ale ani jeden z nich neví že to táhne s oběma (s jendím dokonce oficiálně 6 let) a dokonce snad i se svým šéfem, ona si ale jen vybírá toho vhodnějšího rozsévače, mno klasická zlatokopka, taková za to nestojí a kluci na to nepřišli ani jeden, nakonec si tam dají všichni bořečci skoro po tlamě, jaképak to bylo překvapení pro všecky zůčastněné. :-) Sebral bych se a odešel a ji nechtěl už ani vidět, oba ale na to neměli koule jak byli nevyzrálí.. Buzerant Musil jde z lejna do ještě většího lejna, ale jako vodbnorník na mezilidské vtahy tady ještě nebyl ale což když to dobře sype že?! :-) Hnus nad hnus, ale v týhle pokurvený - dekadentní době, kdy jde všecko pomalu do kelu, běžný standart. S tím mohu vyrukovat jen na žumpě zvané Tývý-Barrandov. :-)(22.8.2017)

• Sygauras

Kateřina miluje svého přítele Petra. Petr vypadá celkem slušně, má dobrou práci a mluví inteligentně. Kateřina vypadá jak leklá ryba, je nezaměstananá a když otevře hubu zní to jak škrábání nechtů po ztabuli. Najednou přichází do studia Václav, očividně mentálně zaostalé individum z úchylným ůsměvem na rtech, který Kateřinu ve slabé chvilce položil na záda. Kateřina je z toho celá špatná a Petr předstírá (velmi špatně) šok z toho že kamarád vlezl na jeho matraci (proč jsou tihle dva kamarádi jsem nějak nepochopila) To ale není celé, protože na scénu vstupuje Marek, lázeňský švihák z knírkem vpadající na 40 let, a patkou který naštěkal Kateřině do boudy na diskotéce, na kterou šla původně z Petrem ale po hádce Petr odešel naštvaně domů, a Kateřina tak čeká malého sviště / kukačku. Petr je zamlklý a na stupidní dotaz moderátora "co si o tom myslíte" nenachází slova. Václav je ochotný přiznat že Kateřinu ojel ve slabé (zřejmě pod vlivem halucinogenů) chvilce, kdy se trošku nepohodly z Petrem. Tady jsem se začala úplně ztrácet v tom kdo je kdo a proč se kdo s kým pohádal a nebo proč je Kateřina tak zničená když evidentně roztáhne nohy každému kdo je ochotný na ni vlézt. Marek se k otcovství klidně hlásí ale dítě vychovávat neche, protože je ještě mladý a na otcovský život má ještě času dost. Kateřina je zklamaná, protože Václav lituje "uklouznutí" Petr spouští vodopád slz a moderátor do toho všeho vnáší rozuzlení v podobě Kateřiny matky, která prohlásí že by chtěla za zetě raději Ivana než kohokoliv jiného. Kdo je Ivan, jsem se nedozvěděla, protože jsem to vypla.(2.8.2018)

• Jan Musil