Rozparovač

Ripper

Horor / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2001, 114 min

• Terva

Scénář : Pat Bermel. Kamera : Tom Harting. Hudba : Peter Allen. CITÁT - Co když všem řeknu, že dneska jednoho z vás zabiju ?........... Víte, ty studenti jsou natolik nepříjemní a arogantní, že bych je klidně zabil sám. Je tu spousta lekaček, ale spousta je jen uměle vykonstruovaných. Příkladem může být lampa z 30 minuty. Ta se za šíleného zvukového doprovodu začne sama od sebe hýbat. Divák se sice lekne, ale okamžitě si uvědomí, že je to nepřirozené. CITÁT - Chcete si to se mnou rozdat ?.............. CHYBA VE FILMU - Při začátku scény na diskotéce ve 23 minutě je kamerový záběr, který začíná letem kamery z přízemí budovy a kamera stoupá nahoru. Diskotéka se koná někde ve vyšším patře. Marisa (Kelly Brook) pak v půlce scény vleze do výtahu a jede dolu. Výtah se zasekne a ona se ocitá nad diskotékou. Pak se dokonce ocitá v okně a je vidět, že je v nějaké malé místnosti a ne v dalším patře. Tam se výtahem prostě nemohla dostat a ještě cestou dolu........... CITÁT - Neviděli jste někdo něco podezřelého ?.......... Tohle mě nezaujalo ani jako klasická vyvražďovačka. Je to plné rozporů a nesmyslných scén. Například automobilová honička a její vyvrcholení. To jsem už vůbec nechápal. Čím víc jsem na to koukal a dostával se ke konci, tím míň mě to bavilo.(7.7.2012)

• jefff

Na Rozparovače jsem se odhodlal podívat neboť mě zajímají filmy inspirované skutečnými zločiny. Rozparovač samozřejmě není tento případ, avšak v názvu má sériového vraha a to jsem si nemohl, i přes zdější hodnocení, nechat ujít. Úvodní scéna je trapná a nastavila laťku proklatě nízko, možná to je ten důvod proč další průběh filmu mě docela i bavil. To co film hlavně zabilo je finále a dlouhá délka, kterou béčkový horor většinou neunese. Půl hodina zkrácení by Rozparovači jedině prospěla. Co jsem si nesměl v průběhu filmu pokládat, je otázka proč? Rozparoač totiž moc logiku nemá a je třeba ji nehledat. Herci jsou mizerní (krom Bruce Payna, ten ušel), scénář jakbysmet, ale odečtu-li poslední půlhodinku, film má vcelku dobrý spád. Tento důvod mě donutil dát alespoň dvě hvězdičky.(25.8.2009)

• eraserhead666

Takřka dvouhodinový slepenec do očí bijících nelogičností, klišovitosti, nudnosti, předvídatelnosti, špatného herectví, až trapného předhazování náznaků kdo všechno by mohl vraždit a vůbec všeho, co dělá hodně špatný film hodně špatným filmem, včetně závěrečného vypointování. A tak jediné, co alespoň stojí za to, je Bruce Payne a scéna s pilou/cirkulárkou.(29.3.2009)

• regentor

Rádoby krimi-thriller ve kterém však policejní uniformu nespatříte zato hromadu klišé od uřvaných hysterek přes nestartující auta až po převtělování duší.Slaboduchý scénář který je navíc primitivně zahraný dělá z filmu paskvil určený jen výhradně pro zámořského diváka který chroupá popcorn a je schopen schroupnout i tento blábol.Pokud by tenhle škvár natočili jako rozhlasovou hru pak se dalo mluvit o přínosu pro žánr .(15.2.2016)

• klerik

Náhodou, rozbieha sa to celkom slušne, má to fajn univerzitnú atmosféru, mordy sú obstojné... Potom sa však účastnícu jatiek utiahnu na chatu a atmosfére je koniec ako aj zábavnosti. Keby do toho toľko nemontovali nelogické porovnávanie s Jackom Rozparovačom, bolo by to celkom fajn celé. VRESKOTovský potenciál to rozhodne malo aj napriek neprirodzenému držaniu sa brakových pravidel slasherov...(23.11.2008)

• A.J. Cook

• - Jméno plachetnice ve filmu je "Mary Kelly", což je jméno jedné z opětí Jacka Rozparovače. (Terva)

• - Na začátku scény na diskotéce ve 23. minutě je záběr, který začíná pohybem kamery z přízemí budovy. Diskotéka se koná kdesi ve vyšším patře. Marisa (Kelly Brook) pak v polovině scény vleze do výtahu a jede dolu. Výtah se zasekne a ona se ocitá nad diskotékou. Poté se nachází v okně a je vidět, že je v jakési malé místnosti, nikoliv v dalším patře. Tam se však dostat výtahem nemohla, navíc cestou dolu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)