Rozparovač

Ripper

Horor / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2001, 114 min

• eraserhead666

Takřka dvouhodinový slepenec do očí bijících nelogičností, klišovitosti, nudnosti, předvídatelnosti, špatného herectví, až trapného předhazování náznaků kdo všechno by mohl vraždit a vůbec všeho, co dělá hodně špatný film hodně špatným filmem, včetně závěrečného vypointování. A tak jediné, co alespoň stojí za to, je Bruce Payne a scéna s pilou/cirkulárkou.(29.3.2009)

• regentor

Rádoby krimi-thriller ve kterém však policejní uniformu nespatříte zato hromadu klišé od uřvaných hysterek přes nestartující auta až po převtělování duší.Slaboduchý scénář který je navíc primitivně zahraný dělá z filmu paskvil určený jen výhradně pro zámořského diváka který chroupá popcorn a je schopen schroupnout i tento blábol.Pokud by tenhle škvár natočili jako rozhlasovou hru pak se dalo mluvit o přínosu pro žánr .(15.2.2016)

• helraiser

Neuvěřitelně špatnej slasher s šílenou až vražednou stopáží. U mě se jednoznačně jedná o nejhorší variaci na Jacka Rozparovače jakou jsem prozatím viděl. Nudný, nezáživný, neuvěřitelně se vlekoucí slasher s několika průměrnýma vraždama a pointou která se snaží zachránit a hlavně oddůvodnit film jako takový.(29.1.2011)

• Deimos

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +pár známějších herců, některé scény -dlouhá stopáž, ke konci zamotané/// K podobným filmům jsem mírnej (vyvražďovačky mám rád). Přesto v porovnání s konkurencí se nejedná o nic světoborného. I když po heslu "všude jsem byl, všechno jsem viděl" občas nepohrdnu nečím co mi dřívě nějak ušlo. Samozřejmě příběh je slaboučký, herecké výkony občas až směšné. Sem tam se však mihne zajímavá scéna, nebo "pěkný detail". To ovšem nic nemění na tom, že zde nějak chybý pořádná atmosféra strachu a zhruba do 2/3 to byl tak nějak průměrný film, ovšem s prodlužující se stopáží začala padat nuda a nezachránilo to ani finále, které bylo po všech stránkách hodně zmatečné./// Celkem 44%///(13.5.2007)

• jefff

Na Rozparovače jsem se odhodlal podívat neboť mě zajímají filmy inspirované skutečnými zločiny. Rozparovač samozřejmě není tento případ, avšak v názvu má sériového vraha a to jsem si nemohl, i přes zdější hodnocení, nechat ujít. Úvodní scéna je trapná a nastavila laťku proklatě nízko, možná to je ten důvod proč další průběh filmu mě docela i bavil. To co film hlavně zabilo je finále a dlouhá délka, kterou béčkový horor většinou neunese. Půl hodina zkrácení by Rozparovači jedině prospěla. Co jsem si nesměl v průběhu filmu pokládat, je otázka proč? Rozparoač totiž moc logiku nemá a je třeba ji nehledat. Herci jsou mizerní (krom Bruce Payna, ten ušel), scénář jakbysmet, ale odečtu-li poslední půlhodinku, film má vcelku dobrý spád. Tento důvod mě donutil dát alespoň dvě hvězdičky.(25.8.2009)

• A.J. Cook

• - Kristus Stanley soutěžil o cenu DVD Exclusive v kategorii nejlepší vizuální efekty. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)

• - Na začátku scény na diskotéce ve 23. minutě je záběr, který začíná pohybem kamery z přízemí budovy. Diskotéka se koná kdesi ve vyšším patře. Marisa (Kelly Brook) pak v polovině scény vleze do výtahu a jede dolu. Výtah se zasekne a ona se ocitá nad diskotékou. Poté se nachází v okně a je vidět, že je v jakési malé místnosti, nikoliv v dalším patře. Tam se však dostat výtahem nemohla, navíc cestou dolu. (Terva)