Rozparovač

Ripper

Horor / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2001, 114 min

• eraserhead666

Takřka dvouhodinový slepenec do očí bijících nelogičností, klišovitosti, nudnosti, předvídatelnosti, špatného herectví, až trapného předhazování náznaků kdo všechno by mohl vraždit a vůbec všeho, co dělá hodně špatný film hodně špatným filmem, včetně závěrečného vypointování. A tak jediné, co alespoň stojí za to, je Bruce Payne a scéna s pilou/cirkulárkou.(29.3.2009)

• petero

Bandu študentov, "budúcich" vyšetrovateľov, postupne niekto prerieďuje. Ale jeden z nich skrýva tajomstvo... Baby sú pekné, chalani podozriví + obzvlášť podozriví učiteľ a policajt. Herci sa snažia, filmári sa snažia, no scenárista im hádže pod nohy neuveriteľné brvná, ktoré nikto nezvláda preskakovať. Má to svoju atmosféru, aj vraždy sú zaujímavé (hlavne tá prvá), no postavy sa po chvíľke začnú správať dementne (keď im to predpisuje scenár), finále sa odohrá nevedno prečo v opustenom dome niekde v lesa, kde sa všetci preživší stretnú (aby ich mal vrah pekne pokope). Hlavnej hrdinke chodia na komp (aj do toho domu v lese) prísne tajné správy z FBI. A najväčšia pecka čaká na konci, kde zatknú niekoho kto nieje vrah.(6.4.2005)

• klerik

Náhodou, rozbieha sa to celkom slušne, má to fajn univerzitnú atmosféru, mordy sú obstojné... Potom sa však účastnícu jatiek utiahnu na chatu a atmosfére je koniec ako aj zábavnosti. Keby do toho toľko nemontovali nelogické porovnávanie s Jackom Rozparovačom, bolo by to celkom fajn celé. VRESKOTovský potenciál to rozhodne malo aj napriek neprirodzenému držaniu sa brakových pravidel slasherov...(23.11.2008)

• Deimos

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +pár známějších herců, některé scény -dlouhá stopáž, ke konci zamotané/// K podobným filmům jsem mírnej (vyvražďovačky mám rád). Přesto v porovnání s konkurencí se nejedná o nic světoborného. I když po heslu "všude jsem byl, všechno jsem viděl" občas nepohrdnu nečím co mi dřívě nějak ušlo. Samozřejmě příběh je slaboučký, herecké výkony občas až směšné. Sem tam se však mihne zajímavá scéna, nebo "pěkný detail". To ovšem nic nemění na tom, že zde nějak chybý pořádná atmosféra strachu a zhruba do 2/3 to byl tak nějak průměrný film, ovšem s prodlužující se stopáží začala padat nuda a nezachránilo to ani finále, které bylo po všech stránkách hodně zmatečné./// Celkem 44%///(13.5.2007)

Celkovo to nebola až taká tragédia. Trochu sa nevydarili charaktery, všetkých nasilu našróbovali do neprirodzených, jednostrunných póz a z toho potom vychádzali kŕčovité dialógy a smiešne konfrontácie. Profilovanie, ako už tradične pri všetkých takýchto filmoch, vyznievalo komicky. Hm, asi to veľmi neznie ako dobrý film, ale s istotou môžem povedať, že som už videla väčšie prúsery. S jemne privretým očkom za tri.(1.2.2009)

• - Jméno plachetnice ve filmu je "Mary Kelly", což je jméno jedné z opětí Jacka Rozparovače. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)

• - Kristus Stanley soutěžil o cenu DVD Exclusive v kategorii nejlepší vizuální efekty. (Terva)