poster

Rozparovač

 • Kanada

  Ripper

Horor / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2001, 114 min

 • Terva
  **

  Scénář : Pat Bermel. Kamera : Tom Harting. Hudba : Peter Allen. CITÁT - Co když všem řeknu, že dneska jednoho z vás zabiju ?........... Víte, ty studenti jsou natolik nepříjemní a arogantní, že bych je klidně zabil sám. Je tu spousta lekaček, ale spousta je jen uměle vykonstruovaných. Příkladem může být lampa z 30 minuty. Ta se za šíleného zvukového doprovodu začne sama od sebe hýbat. Divák se sice lekne, ale okamžitě si uvědomí, že je to nepřirozené. CITÁT - Chcete si to se mnou rozdat ?.............. CHYBA VE FILMU - Při začátku scény na diskotéce ve 23 minutě je kamerový záběr, který začíná letem kamery z přízemí budovy a kamera stoupá nahoru. Diskotéka se koná někde ve vyšším patře. Marisa (Kelly Brook) pak v půlce scény vleze do výtahu a jede dolu. Výtah se zasekne a ona se ocitá nad diskotékou. Pak se dokonce ocitá v okně a je vidět, že je v nějaké malé místnosti a ne v dalším patře. Tam se výtahem prostě nemohla dostat a ještě cestou dolu........... CITÁT - Neviděli jste někdo něco podezřelého ?.......... Tohle mě nezaujalo ani jako klasická vyvražďovačka. Je to plné rozporů a nesmyslných scén. Například automobilová honička a její vyvrcholení. To jsem už vůbec nechápal. Čím víc jsem na to koukal a dostával se ke konci, tím míň mě to bavilo.(7.7.2012)

 • helraiser
  *

  Neuvěřitelně špatnej slasher s šílenou až vražednou stopáží. U mě se jednoznačně jedná o nejhorší variaci na Jacka Rozparovače jakou jsem prozatím viděl. Nudný, nezáživný, neuvěřitelně se vlekoucí slasher s několika průměrnýma vraždama a pointou která se snaží zachránit a hlavně oddůvodnit film jako takový.(29.1.2011)

 • Deimos
  **

  VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +pár známějších herců, některé scény -dlouhá stopáž, ke konci zamotané/// K podobným filmům jsem mírnej (vyvražďovačky mám rád). Přesto v porovnání s konkurencí se nejedná o nic světoborného. I když po heslu "všude jsem byl, všechno jsem viděl" občas nepohrdnu nečím co mi dřívě nějak ušlo. Samozřejmě příběh je slaboučký, herecké výkony občas až směšné. Sem tam se však mihne zajímavá scéna, nebo "pěkný detail". To ovšem nic nemění na tom, že zde nějak chybý pořádná atmosféra strachu a zhruba do 2/3 to byl tak nějak průměrný film, ovšem s prodlužující se stopáží začala padat nuda a nezachránilo to ani finále, které bylo po všech stránkách hodně zmatečné./// Celkem 44%///(13.5.2007)

 • cross
  *

  Neoriginální, předvídatelný, uhozený a kdo ví ještě jaký slepenec zabijáckých horrorů a filmu Scream (filmové znalce vystřídali studenti chování vrahů), který je příliš dlouhý a nudný na to, aby zaujal čestné místo vedle podobných slátanin. Rozuzlení je sice zajímavé, ale absolutně nereálné a pitomně uhozené. Už mám dost podobných blbostí, takže bez milosti *!(15.1.2003)

 • IceQueen
  ***

  Celkovo to nebola až taká tragédia. Trochu sa nevydarili charaktery, všetkých nasilu našróbovali do neprirodzených, jednostrunných póz a z toho potom vychádzali kŕčovité dialógy a smiešne konfrontácie. Profilovanie, ako už tradične pri všetkých takýchto filmoch, vyznievalo komicky. Hm, asi to veľmi neznie ako dobrý film, ale s istotou môžem povedať, že som už videla väčšie prúsery. S jemne privretým očkom za tri.(1.2.2009)

 • A.J. Cook

 • - Kristus Stanley soutěžil o cenu DVD Exclusive v kategorii nejlepší vizuální efekty. (Terva)

 • - Na začátku scény na diskotéce ve 23. minutě je záběr, který začíná pohybem kamery z přízemí budovy. Diskotéka se koná kdesi ve vyšším patře. Marisa (Kelly Brook) pak v polovině scény vleze do výtahu a jede dolu. Výtah se zasekne a ona se ocitá nad diskotékou. Poté se nachází v okně a je vidět, že je v jakési malé místnosti, nikoliv v dalším patře. Tam se však dostat výtahem nemohla, navíc cestou dolu. (Terva)

 • - Jméno plachetnice ve filmu je "Mary Kelly", což je jméno jedné z opětí Jacka Rozparovače. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace