poster

Lean on Pete

 • Austrálie

  Lean on Pete

 • Kanada

  Lean on Pete

Drama / Dobrodružný

Velká Británie, 2017, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • solisoli
  ***

  Príbeh mladého chlapca, ktorý sa dostáva do sociálnych problémov, kvôli svojmu otcovi, ktorého zodpovednosť a prachy sú tabu. Miesto aby sa choval, ako otec a chlap je z neho sráč, načo aj doplatí. Potom začína pochod do neznáma 16 ročného neskúseného chlapca, dokonca aj púšťou až ku svojej tete, čo sa už ťažko dalo stráviť, pokiaľ by navyše neukradol auto so závodným koňom. Situácie, ktoré tento chlapček prekonával ma mali filantropicky o niečom skutočnom presvedčiť, až po kúzelnom dorazení ku svojej tete. Prosím vás, ale hádam – nie. Hlavne, keď to bolo tak realisticky nabudené.(25.8.2018)

 • kockodan
  ****

  Film je prostřednictvím vztahu 16 letého kluka s koněm defacto nastavenim zrcadla americké spodině, homelessness, a working poor, což je v Americe jen jedna sociální třída před poverty level. Chudoba je výsledkem násilí, disfunkce, alkoholismu, mental ilness a nevzdělanosti které jsou generačně zakořeněny v rodinách a komunitách, a které jdou jen těžko vykořenit nějakým zázračným mávnutím kouzelného proutku vládním programem, či neziskovkami jako soup kitchens. Ty řeší jen symptomy. Hlavní hrdina upadá do tohoto kolotoče disfukce, spodiny, bezdomovecké chudoby a špíny ne vlastní vinou, a i když film trochu ztrácí dech ve druhé polovině, stále je krásně vidět, že uniknout ze spárů chiméry zvané americká chudoba se může povést jen opravdu souhrou velkých náhod a s velkým štěstím. Tím je pro Charleyho jeho matka, se kterou se nakonec po všech peripetiích a tragické smrti svého otce shledává. Ale konec filmu tímto vlastně ani nedostává happyend, jak by se mohlo zdát. Nebo je to happyebd alespoň velmi dočasný. Neboť jaký osud čeká 16 letého kluka se základním vzděláním u matky, která ho jako děťátko opustila a po celý jeho život se ani jednou neozvala, a která s největší pravděpodobností trpí mentální poruchou? Je to takový happyend nehappyend. Pokračování jeho života asi nebude zvlášť veselé. Výborné raw americké cinema se spoustou velmi silných scén, které mi dlouho chybělo. Zároveň vás hlavní hrdina fascinuje svou houževnatostí a rozhodností, jakou může mit jen mladý odhodlaný muž na prahu dospělosti, rozhodnutý čelit nepřízním osudu, nepodvolit se a jít dál, bojovat. Už dlouho u mě žádný protagonista filmu nezískal takové sympatie. Je úžasné vidět takový talent mladého herce (skvělý Charlie Plummer) jak nese jako hlavní hrdina minimalistickými hereckými prostředky celou tíhu filmu, a ostatní, včetně velkých bardů, jako Steve Buscemi, mu ve vedlejších rolích jen přicmrndávají. Za mě 95%.(31.12.2018)

 • Radek99
  ****

  Sociálně laděné drama, které natočil Andrew Haigh, ukazující odvrácenou tvář Ameriky. Poetika nezávislého filmu, velmi pozvolná dynamika, smutný příběh, krásný film... Naprosto skvělý herecký výkon mladého Charlie Plummera, jehož obličej umí prodat utrpení, které jeho roli přisoudili tvůrci...opravdu procítěný filmový portrét chlapce či obecně dítěte, které v sobě kloubí univerzální touhu po bezpečí domova. Zajímavé je i geografické usazení příběhu na americký (pacifický) Severozápad, jak ho diváci jindy a jinde nemohou poznat... Tahle nezávisle posmutnělá road-movie (s dostihovým koněm) je opravdu emotivní podívaná přinášející řadu zvratů a silných momentů...další tvorbu Andrew Haigha se určitě vyplatí sledovat...(10.7.2018)

 • Rob Roy
  ****

  Charlie Plummer mě před pár lety nadchl již v King Jack a tady jen prokazuje, že si své herecké nadání nejspíš přenese i do dospělosti. Uvidíme, kde bude za pár let. Lean On Pete je film, který se může po 40 minutách zdát jako jasně nalajnovaná záležitost - o to víc vás ale s každou další přibývající minutou začne překvapovat.(15.7.2018)

 • Tosi
  ***

  Všechny počáteční indicie nasvědčovaly, že to bude film přesně pro mě. Ale nebyl. Jako pomalý tempo mně nevadí, ale drama to nebylo ani náhodou a já se většinu filmu nudil, navíc ten kuňkavej kluk mně trochu lezl na nervy. Film bude ovšem tutově slavit úspěch, protože meditativní příběh mladýho kluka, co se stará o koně, nemá peníze ani rodinu, jen vůli přežít, to je vděčné téma.(23.7.2018)

 • - Scény byly natočeny chronologicky za sebou (ne na přeskáčku, jak bývá častým zvykem). (Nine)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace