Nechte mrtvoly chytat bronz!

(festivalový název)
  • Belgie Laissez bronzer les cadavres (více)

Jednoduchý příběh vypráví o bankovních lupičích s autem plným zlatých cihel, kterým se situace hodně vymkne z rukou u odlehlého stavení, kde žije párek avantgardních umělců. Děj by se dal zpracovat jako komorní konverzační drama, ale Cattet a Forzani z něj udělali neobyčejně opojný audiovizuální zážitek, který si bere ty nejvíc cool prvky evropské žánrové kinematografie sedmdesátých let a dělá z nich extravagantní kaleidoskop plný krve, špíny, střelných zbraní, nahých těl a roztaveného zlata. (Festival otrlého diváka)

totalySICK

Forma zvítězila nad obsahem. Je to mistrně natočený film, kamera je nádherná, záběry opravdu zajímavé a výstižné, prostředí, zvuk... ale postupem času to začne ubíjet, už jsem nemohla vydržet další blízký záběr na ty samé hnusné tváře a i snové sekvence působily jaksi nuceně. Ano, vím, že krev na zlatu měla být symbolická a co měla vyjadřovat. Ale působilo to hrozně uměle, vytrženě, jako kdyby vám k tomu filmaři dali návod a uráželo by to vaší inteligenci. Film mě iritoval čím dál tím víc. Možná kdybych byla chlap... tak by to střílečky a prsa mohly zachránit, nevím. Asi na mě té uměleckosti bylo až příliš. Každopádně posledních 20 minut pro mě byla čirá nuda, jen jsem si přála, aby už konečně byli všichni mrtví a já mohla odejít z kina. :) Škoda, úvod byl slušný a poutavý. Ale kouzlo nevydrželo. ()

Rockerman

Pokud se někomu tento artový krimitriller líbí, je to jeho věc. Já se dokonale nudil a ocenil jen krásné scenérie na pobřeží moře. Možná jednoduchý, ale ve finále hodně chaotický a nesrozumitelný příběh. ()

Gendarme

Jo i když máte spoustu fakt dobrých nápadů a asi 3 stylizace ... jo z toho musí být spektakulární slow-western. Noo vlastně ani ne méně je někdy více a více je někdy méně ... ()

mira.l odpad!

Tak jako fakt mi bylo úplně jedno, jak tahle úchylná hovadina dopadne, kdo koho ve tmě postřílí. To zas bylo dílo. Dekuju pěkně. Fujtajbl vespolek. ()

rivah

Obsah utonul v přebujelé formě vyjádřené barvami, střihem, efekty, záběry na tvář, oči či jedno oko. ()

pushover

Jde sice o prvoplánově "umělecký" experiment, ale řemeslně je to nejlepší filmařina co jsem za poslední roky viděl. Kdyby obsah odpovídal formě dám za pět. Tleskám. ()

Pitryx

Tak Sergio Leone křížený s Quentinem Tarantinem. Nebo obráceně? No proč ne? Jenže. Tady mi vinou někdy velmi krátkého střihu sem tam něco uniklo. A ta naprosto perfektní kamera mi po hodině začala lézt krkem. Nevím proč. Přiznám se, že nyní, hodinu po projekci, netuším, kdo byl kdo a proti komu. Ale vůbec mi nebude vadit podívat se ještě jednou. A scházelo pár vysvětlení ne? Takto zůstane divákovi navždy utajen účel sekvencí které tvoří samostatný mini příběh. Zda to byla jen nějaká snová pasáž, či nějaký jiný úsek dřívějšího života se nedozvíme. ()

solisoli odpad!

Toľko sprostosti v jedna a pol hodinovej kope je priam umenie. Takže toto bol moderne podaný umelecký zážitok zrejme motivovaný kultovým - Vtedy na západe. Lenže tu bolo všetko, uvarené do takej gebuziny, že aj v sne nedosiahnuteľné. Tomuto kinematografickému flajstru je nemožné pričleniť ani len žáner. ()

TOPmoovie odpad!

kopia tarantino kamery. ale bez obsahu nemaju tie zabery silu. a ma to zlu postprodukciu -- take farby ako zly dokumetarny film z komunizmu. takze uplne o nicom. jedine ak hanba k francuzskej produkcii, pretoze ta je inak dokonala a presahuje v kazdej stranke hollywood ()