Hodina angličtiny

(TV film)
Drama / Psychologický
Československo, 1988, 59 min

V průběhu vyučovací hodiny angličtiny se učitelka dozvídá od své malé žačky věci, které děvčátko v podstatě nechápe, ale zkušené ženě napoví, že rodina Terezky se rozpadla a její matka si právě tento den, kdy zůstala v bytě sama, zvolila k sebevraždě. (mibara)

antragus

Z toho papundeklu televizních her, které Česká/Československá televize zvládala vždy s přehledem produkovat (protože tahle televize zvládala papundekl natočit i v reálu exteriérů) tenhle poměrně značně vyčnívá. Je to kousek, který vás donutí si jej všimnout, když hlavní představitelce dochází to, co vám tak trochu už došlo, podaří se mu vás dokonce posadit do křesla a počkat si jak to vlastně dopadne. V druhé půli bohužel někdo dramatizoval až předramatizoval a nejspíše s dobrým záměrem drnkat divákům o nervy ještě trochu víc nechal postavy jednat rozplizle, pomalu, nemotorně a totálně nelogicky. Co si jinak myslet o učitelce a instalatérovi, obou dospělých lidech, kteří se chovají, jakoby vůbec nevěděli co mají dělat, když jde někomu o život a ve svých rozhodnutích jsou rázní, že by jim člověk pomalu podal karty, aby si na rozhodnou dali partičku a potom jednali podle toho, kdo vyhraje. Tohle jinak nadějnou hru celkem slušně zabíjí... :-( PS: Jo, a ta angličtina je tam fakt vražedná, ale budiž všem odpuštěno vzhledem k době vzniku. I když s prostředky ČT/ČST ji taky nemuseli tak oje***... ()

Hombre8

Hodina angličtiny nemusí mít za každou cenu hodinu. Poloviční stopáž by tomu hodně slušela. Natažené a slabě zpracované. Protivná hudba. Docela slušný námět byl dle mého pokažen. Něco málo přes 30%. ()

francouz2

Námět dobrý, ale šlo to zpracovat výrazně lépe. Kolik bylo tomu dítěti? Takhle natvrdlá nebyla moje dcera ani ve třech letech. ()