Mrazivá tajemství (TV pořad)

Animovaný / Horor / Drama / Dokumentární / Komedie

Česko, 2016 - 2018, 1 h 30 min (Minutáž: 20x5 min)

Ta myšlenka rozebrat pohádky a najít v nich všechny možné psychopatologie a trestné činy je výborná, podle mě ji však tvůrci vzali za špatný konec a zatímco přehlíželi spoustu jiných zajímavých okamžiků, rozebírali zbytečnosti a zápletky si tahali tak trochu z paty. Kromě nápadu však oceňuji také výbornou animaci.(14.12.2016)

Je pro mne docela překvapivý dramatický sešup v hodnocení jednotlivých sérií. Že by místní hodnotitele nepohoršovala konspirační a zvrácená vysvětlení pohádek, ale podobný pohled na křesťanství či naše češství už jim nevoněl? Těžko říci. Já se každopádně skvěle bavím a i když se autoři jisté repetitivnosti nevyhnou, neustále mne svými nápady překvapují a uchvacují. Z křesťanského nebe, které tvoří homosexuální obal Země, jsem šel do kolen... 100%(13.3.2018)

• Bozvav

Jednu hvězdu za zvrácený humor, který umím docenit. Byť klasické pohádky bych asi nechala na pokoji. Takhle pověsti, to by bylo lepší sousto. Jako celek poněkud bezobsažné a primitivní. Nápad není úplně špatný, ale provedení poněkud pokulhává. Za mne ( po shlédnutí dvou epizod) 25%. Po shlédnutí druhé série jsem chtěla jít na dvě hvězdy, nicméně třetí mě postavila zase zpátky na zem. Raději už se nebudu koukat, abych nesmázla i tu jednu za snahu o inovativní pohled na věc.(28.10.2016)

Naprosto dokonalý pořad o tom, že pohádky nejsou tak nevinné, jak se na první pohled zdá a měli bychom si rozmyslet zda chceme takto vychovávat své děti. Pořad je udělaný v pěkné grafice a plný nadsázky a humoru, jelikož jsou zde situace vyhnané do extrému s kterými autoři pohádek jistě nepočítali. Geniální. Požději zpracovali i různé báje či pověsti, ale na kvalitě to nikterak neubírá. Je to i nadále velmi povedené a vtipné. Hodnocení: 98/100(2.11.2016)

Pohádky jsou plné kriminálníků a je třeba je pozavírat a ne je třeba oslavovat jako je např. Jeníček a Mařenka... Stream to vzal pěkně od podlahy a vyhnal to do ad absurdum, ale mě to baví, ale smíchy se u toho naválím. Hlas Rímského to celé podtrhuje, kdo rád černý humor a humor tvrdšího ražení, tak je zde správně. Ale opravdu nejsou pohádky v původu, tak nevinné, jak se zdají.(2.11.2016)

• - Původně měl být tento díl odvysílán 28. prosince 2017, ale byl kvůli tématu odvysílán až v neděli 31. prosince 2017. [Zdroj: Wikipedia.cz] (asdfasdf)