poster

Mrazivá tajemství (TV pořad)

 • anglický

  The Dark Secret

  (festivalový název)

Animovaný / Horor / Drama / Dokumentární / Komedie

Česko, 2016 - 2018, 1 h 30 min (Minutáž: 20x5 min)

 • ryba443
  ***

  Spíše než útok na pohádky nebo dokonce snahu odhalit jejich pozadí v Mrazivých tajemstvích vidím parodii na rádobyšokující americké "dokumenty", na takové ty které manipulují s dostupnými fakty tak, aby na konci vyšel předem autory připravený, naprosto zcestný, ale sugestivně podaný závěr. Takto ad absurdum dotažená parodie podle mě fugnuje celkem dobře.(31.12.2017)

 • boshke
  *****

  Je pro mne docela překvapivý dramatický sešup v hodnocení jednotlivých sérií. Že by místní hodnotitele nepohoršovala konspirační a zvrácená vysvětlení pohádek, ale podobný pohled na křesťanství či naše češství už jim nevoněl? Těžko říci. Já se každopádně skvěle bavím a i když se autoři jisté repetitivnosti nevyhnou, neustále mne svými nápady překvapují a uchvacují. Z křesťanského nebe, které tvoří homosexuální obal Země, jsem šel do kolen... 100%(13.3.2018)

 • easaque
  ***

  -3* několik epizod, které bych spočítal na prstech jedné ruky, se mi opravdu trefilo do vkusu a za ty bych dal možná i 4 hvězdičky, ale kvalitativní nevyváženost celého konceptu stahuje laťku skoro pod tři hvězdičky. Mezi plusy bych dal vtipný nadhled, konspirační teorie, černý humor a vlastně i animace. K mínusům zase srandu za každou cenu a ke konci už opakované ždímání použitých témat. Kdo má rád podobný žánr, tak si svoji oblíbenou epizodu nejspíš najde. Po třetí sérii bych určitě další pokračování nedělal. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](18.7.2018)

 • filmmovier
  *****

  Tohle je naprosto perfektní. Všichni, kterým je víc než... třeba osm, vědí, že na těch všech pohádkách je prostě skoro všechno špatně (nebo spíš jinak) a tenhle seriál s velmi povedenou animací a geniálním komentářem Pavla Rímského (dej mu věčnou slávu) mě dostal hned prvním dílem a i další čtyři epizody rozborů, pátrání a obviňování (které se povedlo zejména u Gepetta) byly naprosto perfektní, řekl bych až geniální. Mrazivá tajemství jsou skutečně jedním z nejlepších letošních českých projektů a já velmi doufám, že nezůstane jenom u pěti epizod, protože by to byla vážně velká škoda. Tahle podoba pohádek mě skutečně neuvěřitelně baví (a doporučuji jí jako povinnost pro všechny věkové kategorie a kdo tvrdí, že je ten seriál blbost, ať se laskavě ráčí zamyslet! - raději dvakrát) a podle mě jde i o jednu z nejlepších seriálových rekonstrukcí, které by se měly dostat do širšího povědomí. 100%. P.S.: Pokud opravdu stále naivně věříte v nevinnost vašich oblíbených příběhů, pak jste pravděpodobně jediná kategorie, které bych to nedoporučoval.(4.1.2017)

 • dan4815
  *****

  První série, potažmo druhá má dobrou úroveň. Druhá série má i nějaké slabší díly, třetí série se dělí spíše na to, že má i nějaké dobré díly. Kvalita seriálu klesá postupem času, jak má erektivní schopnost. Poměrně originálním nápadem se Mrazivá tajemství mohou chlubit ještě dlouho, než přijde něco lepšího. I když... podle negativního hodnocení jiných diváků soudím, že něco lepšího nalezli. Já jsem ve stádiu hledání, zatím se ale bavím. Díly jsou napěchované myšlenkami, které mají vyvolat kontroverzi a cílený úsměv na tváři. Mnoho konspiračních teorií od tvůrců tajemství mají někdy silnější logické opodstatnění, než masivně a vážně prosazované bludy konspiračních teoretiků, celkově na některých věcech něco bude, ačkoliv je to prvoplánově zmíněno pro zábavu. To mě přivádí k myšlence, že někteří zdejší diskutéři zapomněli, že Mrazivá tajemství nemají odhalit tajemství nebo vysvětlit pravou podstatu věci - což by třeba u náboženství parádně sedělo. Má to primárně pobavit svou chvílemi až abstraktností.(7.4.2018)

 • - Původně měl být tento díl odvysílán 28. prosince 2017, ale byl kvůli tématu odvysílán až v neděli 31. prosince 2017. [Zdroj: Wikipedia.cz] (asdfasdf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace