Mrazivá tajemství (TV pořad)

Animovaný / Horor / Drama / Dokumentární / Komedie

Česko, 2016 - 2018, 1 h 29 min (Minutáž: 20x5 min)

"Když se malému zfetovanému dítěti pokusíte upřít sladkost, nastane teror." Musím se přiznat, že podívat se na pohádky konspiračním okem mě dost bavilo. Takže tímto děkuji vyšetřovateli genpor. René Šlichtovi, psychologovi PhDr. Janu Rozmluvilovi, lékaři MUDr. Imrichovi Bacilovi, právníkovi JUDr. Tomáši Káněmu, architektovi Ing. arch. Prokopovi Tunelovi a sociální pracovnici Mgr. Dorotě Odebralové za to, že mě svým podrobným rozborem pohádek vysvětlili, proč s těmito zvrácenostmi nemám ohrožovat duševní zdraví svých dětí.(29.11.2016)

Kdo to vymyslel toto?! už dlouho jsem neviděl tak skvělý nápad! A teď vážně, kdo někdy viděl nějaký americký dokument o ženě která viděla ufo v pátek 13. přesně o půlnoci (čert vem, že to byla lampa, nebo vrtulník), nebo o američanovi, který pracoval u policie a z ničeho nic mu přesně v tu dobu přestala fungovat vysílačka ( byť jí jen neslyšel, protože byl v nedalekém bistru pro koblihu) tak se potrhá smíchy. Namluvení panem Rýmským vtipnost jen podtrhuje.(7.2.2017)

Tohle je naprosto perfektní. Všichni, kterým je víc než... třeba osm, vědí, že na těch všech pohádkách je prostě skoro všechno špatně (nebo spíš jinak) a tenhle seriál s velmi povedenou animací a geniálním komentářem Pavla Rímského (dej mu věčnou slávu) mě dostal hned prvním dílem a i další čtyři epizody rozborů, pátrání a obviňování (které se povedlo zejména u Gepetta) byly naprosto perfektní, řekl bych až geniální. Mrazivá tajemství jsou skutečně jedním z nejlepších letošních českých projektů a já velmi doufám, že nezůstane jenom u pěti epizod, protože by to byla vážně velká škoda. Tahle podoba pohádek mě skutečně neuvěřitelně baví (a doporučuji jí jako povinnost pro všechny věkové kategorie a kdo tvrdí, že je ten seriál blbost, ať se laskavě ráčí zamyslet! - raději dvakrát) a podle mě jde i o jednu z nejlepších seriálových rekonstrukcí, které by se měly dostat do širšího povědomí. 100%. P.S.: Pokud opravdu stále naivně věříte v nevinnost vašich oblíbených příběhů, pak jste pravděpodobně jediná kategorie, které bych to nedoporučoval.(4.1.2017)

Svým způsobem velice originální nápad. Někde nějací tvůrci začít musí a dle mého je toto skvělý příklad. Problém je, že postupem času a dalšími epizodami kvalita klesá. Alespoň mi to tak přišlo. Tak nějak už začnete očekávat, co přijde a ta předvídatelnost bije do očí. Pak už vám to celé začne připadat jenom jako klubko cynismu a skepse. Je to asi převážně můj čistý pocit, ale s mnoha lidmi se asi na tom shodnu. Tím to, ale neubírá na faktu, že podle mne jde o v celku velice dobře myšlený a originální projekt. Uvidíme, co z toho tito "konspirační teoretici" vycpou příště.(17.11.2016)

• salahadin

Milí mraziví tvůrci, to, že pohádky jsou žánr veskrze hororový, úchylný, drastický a pro děti nevhodný, je věc všeobecně známá (bratři Grimmové zdraví). Tento způsob zpracování mi však přijde asi tak důležitý a přínosný, jako komentář ke složení vlčího lejna po pozřítí babičky. Pohádka je žánr, který si zaslouží mnohem více, než tuto jednohubkovou zbytečnou záležitost. Neboť - a to se ví o mnoho méně - v pohádkách je ukrytá i vysoká teologie a tolik mouder, která dnešní svět zapomněl. A že si žánr pohádky zaslouží trochu více úcty a ne jednostranné, zdánlivě zábavné "rozkrývání".(23.10.2016)