Belzebuth

Po tom, čo detektív Ritter (Joaquín Cosio) prišiel tragicky o svojho syna i manželku, je povolaný na vyšetrovanie k prípadom, ktoré môžu mať spojitosť so smrťou jeho rodiny. To, čo sa zdalo ako banálne prípady s jasnými páchateľmi má však oveľa hlbšie pozadie. Zistenie, že sa u všetkých prípadov objavil exkomunikovaný kňaz z Vatikánu tomu tiež rozhodne nepridávajú na jednoznačnosti. (dixx)

pornogrind

Belzebuth je celkem koukatelným pozdravem z Mexika. První hodinu se to sice tváří spíš jako kriminálka ale druhá půlka už je podstatně hororovější. Dojde na posednutí i exorcismus. Celkem mě zde překvapila účast Tobina Bella. Pravdou je, že Tobin Bell zde ztvárnil sice celkem důležitou postavu ale na druhou stranu moc si ho divák na obrazovce neužije. Za to tlustej policajt v hlavní roli si zpočátku moje sympatie zrovna nezískal. Po pár minutách jsem si na něho ale zvykl a po zbytek filmu mi až tak nevadil. Větší problém vidím ve zbytečně dlouhý stopáži. Pár minut bych určitě ubral. Celkově mi film ale celkem sedl. Úvod v porodnici byl efektivní a určitě z něho zamrazilo ikdyž samozřejmě divák napřímo nic nevidí. Mně osobně ani nevadila ta úvodní spíš kriminálně laděná hodinka. Jelikož druhá půle mi to celkem vynahradila. ()

Kudly4

Mexiko, Chile, Argentina, odtud jsou Horory pro mě velkým lákadlem, vždy očekávám tu největší špínu, jakou si v Hororech dokážu představit. Ten úvod, kdy frajerka vytáhne skalpel a zmasakruje novorozence, to bylo šílený. Většinou jsou mordy ale mimo záběr (u těch novorozenců to asi chápu), každopádně, v některých scénách se mohlo klidně přitvrdit a nechat diváka nakouknout, no masakrují se tu jenom děti, takže máme prostě smůlu. První polovina spíše připomíná drsnější kriminálku, v té druhé narazíme na solidní exorcismus. Scény v podzemním tunelu patří asi k tomu nejlepšímu co film nabídne. Zklamal mě mluvící ježíš, to mi přišlo strašně hloupý a v jednom záběru i digitální cákance krve. Jinak atmosféra po celou dobu slušná, nikdo z herců mě vyloženě nesral, nejvíce potěšil Tobin Bell (SAW). Za mě slušná trojka a spíše jednohubka, podruhé už to vidět asi nikdy nechci. (16. hodnocení, 4. komentář) ()

Morholt

Úvod v porodnici byl parádní a i když se masakr odehrával mimo záběr, představivost v mém případě pracovala na plné obrátky a nebylo to nic hezkého. V dobrém slova smyslu. Jenže celkem záhy film sklouzl do obyčejné satanistické slátaniny s týmem paranormálních vyšetřovatelů, který se snaží skeptického policajta přesvědčit, aby prozřel a postavil se démonovi jak se sluší a patří. Sice ještě proběhlo pár scén s útoky na děti, které byly celkem solidní a mě se hodně líbila sekvence s Ježíšovou sochou, ale jinak mě film nechával chladným až do nepříliš povedeného finále. Svůj podíl na tom má i Cosio, který není zrovna tím typem hrdiny, kterému by člověk fandil a neprospívá ani přetažená stopáž. Na jedno podívání OK, ale od Mexičanů jsem zvyklý na mnohem lepší kousky. 50% ()

oveckaoa

V Mexiku někdo vraždí děcka a případ vyšetřují dva tlustí vyžraní detektivové , kteří by z fleku mohly dělat reklamu na Kfc a Mcdonald. Největší problém filmu je ten , že pokud se zde nevraždí ty děcka (porodnice, škola, plavecký bazén, kino) tak film nemá co nabídnout jelikož vyšetřování vypadá zhruba takhle někdo říká věci o satanovi démonech atd. a ten tlustý blbeček se tam pořád směje nebo ho zesměšňuje. Film nebude nejspíše oblíbený ani u muslimské komunity ani u křesťanské za větu, že dříve byl Mesiáš muslim, ale křesťané proti němu zahájily křížovou výpravu a zabily ho. Konec se též nepovedl a táhne se. 60 procent vidět to vícekrát jdu níže. ()

Solverino

Dal bych i vyšší hodnocení, ale to by tam museli hrát aspoň trochu sympatičtí herci... je to jen samej nesympatickej starej, tlustej mexikánec a pak dlouho nic... celý to dost herecky táhne ten starej páprda ze SAW, bez něj by to bylo už tak slabší. Jinak dějově docela dobrý a koukatelný. Triky slabší, nejlepší je oživlej Ježíš. Dobrá atmosféra, interiéry i exteriéry, jen to herecký obsazení je marný, jednotlivé postavy jsou vám úplně buřt. Škoda, mělo to větší potenciál. ()

• Do závěrečných titulků je vložena ještě jedna krátká scéna. (pornogrind)