Medvěd Brigsby

• USA Brigsby Bear (více)

Posedlost fanouška Jamese zábavným dětským pořadem Medvěd Brigsby nezná mezí. Bystrý a citlivý muž s chlapeckou duší vyrostl v podzemním krytu společně se svým oblíbeným televizním pořadem. A jak James dospíval v muže, vyvíjel se stejně i samotný pořad. Jedné dramatické noci je však Jamesův uzavřený svět narušen. Přechod do nového, reálného života je pro Jamese značně dezorientující. V tomto novém světě ale není nic tak, jak to James zná. Nic kromě pořadu Medvěd Brigsby, který se stává jeho záchranným lanem. Poté však zjistí, že byl dětský pořad zcela zrušen. Jamesovi je ale jasné, že show musí pokračovat. Členové jeho rodiny i úřední autority mají sice starosti kvůli Jamesově očividné fixaci, ten však, coby nový tvůrce Medvěda Brigsbyho, pozvolna chápe čím dál více souvislostí, které jeho život doposud postrádal. (Cinemax)

rigby

Nejdřív mi to přišlo jako totální úlet, ale postupně z toho vykrystalizoval zvláštně zajímavý příběh. A hodně smutný, navzdory jinak veselému a bezstarostně ujetému povrchu. Až moc fyzicky smutný, že se mi chvílemi chtělo i brečet. Je to pro velké děti, nikdo jiný tomu asi neporozumí. Jen psycholog. Konec jsem už takový očekával, ale i tak jsem byl trochu zklamán, byl až moc nenápadný. ()

belinko

Nemôžem si pomôcť, ale pointa tohto filmu bola možno silnejšia, ako si mnohí uvedomujú. Zaradenie sa do života bez dospievania už rovno ako dospelí jedinec môže dopadnúť i takto. Nápad skvelý, herecké obsadenie príjemné. Ja som sa fakt bavil. ()

zoze

Při sledování toho filmu na vás čiší taková milá poetika, až to dojme. Vždy jsem měl rád filmy o natáčení filmů a Brigsby Bear není výjimkou. Hlavní postava James se dostal do nepříjemné situace, se kterou by se zřejmě těžce vyrovnával každý. Sám se rozhodne tuto životní kapitolu uzavřít po svém. Natočením filmu co by vrchol seriálu, ve kterém dá se říct, celý život vyrůstal. Originální příběh, který je krásně vyprávěn, nenudí ba naopak. ()

stoun

Pěkný film o tom být svůj. Je to spíš takové milé dílko, mírně fantasy, nebo lépe řečeno pohádkové. James je jiný a všichni ho postupně začnou brát a chápat a začnou ho mít rádi, jaký je. Nějaké drama o únosu a o stavu po tom se nekoná. Spíše jde o takový zvláštní úlet... Kyle Mooney Jamese dobře hraje, má stále takový trošku přihlouplý výraz... ()

Pythonator

Ujetá kravina, která se bere příliš bážně. Kdyby to bylo pojaté mnohem víc komediálně, mohl být ujetý námět využit mnohem lépe. Střet zaostalého neznalého se světem mohl být daleko výtěžnější a humornější, ale i tak jsem se párkrát dobře zasmál. Je to milé a neurazí to. Bohužel bych radši spíše odvážnější a drsnější verzi. ()

Sao Saoi

Aj keď si ho pozriete iba raz, bude to stáť za to. Netradičné, možno divné by sme povedali, ale slovíčko "ujeté/uletené" to vystihuje viac. Plné človečiny, vtipných momentov ale aj sĺz. 5/5 ()