Uhol pohľadu

Scénografie:

Viliam Gruska

Kostýmy:

Mona Hafsahl

V kine a s predkomentárom Vlada Balca, ktorému nikto nikdy nerozumie, je to za štyri. Vážne sme nevedeli, čo nás čaká, ale nakoniec sa z Uhľa pohľadu "vyklubala" zaujímavá štúdia na tému.....uhol pohľadu. Je to trochu amatérske, ale na druhej strane aj prekvapivo profesionálne na celovečerný debut a otvára to viaceré otázky svedomia, názorov, generačných postojov a všeličoho iného. Veď poznáte staršie slovenské filmy.(2.12.2014)

• Martin741

Normalizacna konverzacka za 5 %(10.12.2013)

Hrať na organe je skutočné umenie. Ale pre neznalca často ohromná nuda. Aj tento film, ako (ne)točiť dokument podľa stanovených predstáv, je umenie. V roku 1984 nemohol ťať viac do živého, takže obsahuje len taký jemný konflikt a zvyšné pasáže sú vyplnené hudbou alebo bezcieľným obsahom, a aj 70 minút sa tak zdá veľa. –––– Tak čo s vami? Scenár o jednom, film je o druhom. Ako to máme hodnotiť? ... Tu musíte predviesť, ako zvládnuť vopred stanovený zámer.(14.1.2017)

• PatoP

Vskutku neviem kde režisér Balco nachádza ľudí do svojich filmov. Sú to postavy, ktoré by sa skôr hodili do filmov dokumentárnych. Dobré herecké obsadenie popredných slovenských hercov môže, a neraz sa to aj stalo, zachrániť priemerný alebo dokonca podpriemerný filmový scenár a režijné spracovanie. Nakoniec aj do divadla chodia diváci na obľúbených a kvalitných hercov. U mňa takéto veľmi podivné obsadzovanie nehercov a ľudí bez akéhokoľvek talentu a typového vyznenia do hraných filmov vyznieva nelogicky a už vopred ma odrádza od sledovania toho ktorého filmu. Skôr mi to pripadá, že si režisér natočil film len sám pre seba a nie pre divákov, ibaže v čase socializmu za štátne a nie za svoje peniaze. Taký je môj uhol pohľadu.(26.1.2012)

• ScarPoul

Neukotvenosť, neukotvenosť a zase raz neukotvenosť. Príbeh rozpráva v dvoch rovinách príbeh navzájom poprepletaný, ale výsledok je veľmi tŕpky, nezáživný a vo všetkých " uhľoch pohľadu" nezaujímavý, fádny a nudný. Balco je možno zručný režisér, ktorý dokáže predostrieť kostru príbehu zaujímavým spôsobom, a tak isto vie ako určiť charakter postavy na malom poli, tak aby pôsobili ako tak uveriteľne. Sú zasadené do kontextu, nevybočujú zo svojich charakterov, ale práve preto nemajú nejaký väčší - hlbší presah. To je vlastne veľkou chybou tohto filmu. Žiadny vývin, žiadny posun dopredu, snaha o zobrazenie autenticity reakcií na určité situácie u charakterov vystreľuje v dramatických scénach do prázdna a koniec je ako keby blúdenie po slepej uličke, snažiac sa nájsť aspoň minimálnu satisfakciu, ktorá by diváka túžiaceho po poriadnej dráme skutočne uspokojila. Jediné plus je mladý Šulík a tiež zobrazenie určitých politických postupov, ktorým strarší hrdina prepadol a proti ktorým mladší revoltuje. Podpriemerná snímka, ktorá sa snažila nájsť myšlienku v dobe, ktorá podobným myšlienkam veľmi nepriala.(19.4.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v lokalitách Bratislava, Košice a Vojka. (Raccoon.city)