Skam (TV seriál)

Norsko, 2015 - 2017, 19 h 1 min (Minutáž: 43x15–50 min)

Tvůrci:

Julie Andem

Josefine Frida Pettersen, Iman Meskini, Lisa Teige, Tarjei Sandvik Moe, Ulrikke Falch, Marlon Langeland, Ina Svenningdal, Thomas Hayes, Herman Tømmeraas, Henrik Holm, Liv-Anne Trulsrud, Marit Synnøve Berg, Kristina Ødegaard, Cecilie Martinsen, Justina Diekontaite, Johan Ratvik, Laura Maria Therese Aniksdal, Laila Gatonye, Elias Selhi, Gry Antonie Øverby, Fredrik Aure, Joakim Reinskou, Harald Mork Aune, Erik Alexander Malm Lien, Ines Asserson, Vilde Lindhjem, Astrid Arefjord, Sebastian Andersen, Celine Nordheim, Jakob Steine, Markus Askevold, Linn Wellerop, Helene Moltzau Søgård, Rumen Rainov Ivelinov, David Alexander Sjøholt, Matias Dahl, Eskil Hisdal, August Damm, Mathias Walmann, Nicolas Africanus Gjefle, Ada Eide, Asgeir Alvestad Skogseth, Alfred Ekker Strande, Shaun A. Nguema, Petter Martinussen, Carl Martin Eggesbø, Rakel Øfsti Nesje, Nadia Hassan, Axel Onshuus, Arne Vangild, Nadim Lahlahi, Baard Røthe, Sondre Opedal, Julian Lara Asperheim, Henriette Espmarker, Selma Ibrahim Karlsen, Marcus Piippo, Arthur Hakalahti, Volkan Dogan, Fredrik Vildgren, Dennis Orlien, Ruben Gran, Astrid Smeplass, Marius Borg Høiby, Viktoria Eikeland, Maja Christine Zachariassen Lay, Sacha Kleber Nyiligira, Ruby Dagnall, Theresa Frostad Eggesbø, Mikkel Maanum, Christine Brita Mortvedt Johnsen, Sigyn Åsa Sætereng, Thea Marie Øverkil, Emilie Nikolaysen, Åshild Dybwad, Nora Krog, Tinka Havnen Amundsen, Vilde Marie Eid, Andrea Paulsen Råstad, Thea Christiansen, Helene Marie Alvim, Kristine Vestby Holstad, Mari Straume Ramberg, Jakob Benito, Marius Hofstad, Hanna Alise Møller, Tomas Nilsen, Ragna Nordenborg, Christine Lossius Thorin, Lise Bang Brandtmar, Marianne Furevold-Boland, Nils Bech, Terje Ragnes, Yousef Hjelde el Mofty, Simo Mohamed Elhbabi, Sherin Wahab, Cengiz Al, Adam Ezzari, Mutasim Ahmed, Amalie Blom Aarnes, Shoukat Changazi, Evelina Moholt, Carmen Myhre, Mohammad Rahees Malik, Shawn Jonas Munir Choudri, Anna Bratfos, Herman Ljung Opedal, Zeeshan ul-Hassan

One day, someone will walk into your life and make you see, why it never worked out with anyone else...a je to tu...the yellow curtains ... môj paralelný vesmír ♥! Toľko asi k aktuálne bežiacej tretej sérii, ospravedlňujem sa, ale nemohla som si pomôcť. Práve táto séria ma totiž k tejto výbornej sérii príbehov zo života stredoškolákov v Osle priviedla. Skutočne realisticky stvárnený svet mladých ľudí a ich radosti a hlavne starostí každodenného života, podané nielen pre mladých veľmi zrozumiteľnou rečou a tým teraz nemyslím nórčinu...(26.11.2016)

Seriál to rozhodně není špatný, připomněl mi moje oblíbené "Skins". Tady je vyprávění příběhu rozdělené ale na série a ne na episody- každou serii vidíme z pohledu jiné postavy. Asi už jsem ale na tohle trochu stará. Občas mi přišel děj úplně absurdní a nelogický, stejně jako postavy, nejhorší bylo že po dané serii se mi postavy, které jsem předtím měla ráda líbili o dost méně. Ale nechci tomu zase křívdit. Moc se mi líbilo norské prostředí, je to něco úplně jiného než všechny ty high school záležitosti co se hrnou z USA a zároven taky něco jiného, než jak to vypadá všechno tady. Když bych to viděla před pár lety, tak myslím,že by se mi to moc líbilo a že bych dala v hodnocení minimálně 4 hvězdičky. Třeba si to ještě rozmyslím a budu potom hodnotit více v rámci žánru, ale když to vezmu objektivně tak je to za mě na 3 silné hvězdičky.(2.11.2017)

• ProfesorJJ

Pubertalní nesmysl kde se řeši "problemy" teenageru. Takze se tam reší jak šukat , jak vypadat nejlepe , jak kazdeho pomlouvat a vsechny mozne hovadiny dnešnich vymašťených teenageru. Herci a jejich postavy ktere hrajou jsou ztělesněním antipatie a jelikož se tenhle rádoby serial toči jenom kolem tehle nemyslicich a nelogicky chovajících se postav , tak to nejde jinak než zodpadovat. Tak vysoke hodnoceni si vysvetluji jedině tím , že to zde hodnotily jenom slečny nizkeho věku , ktere se chovaji stejně jako hlavní protagoniste tohohle norského marasu. No škoda slov.(2.8.2018)

Tak na první sérii už jsem asi moc stará. Drama typu, že se někdo s někým líbal, že se holky pomlouvají a pletichaří už prožívat s hrdinama fakt nedokážu. Navíc vzpomínání na to, že se člověk v tom prváku choval stejně trapně jako ty postavy není úplně povzbudivý. Druhá série už je o něco lepší, potěšilo mě, že tady je hlavní postavou Noora, která mi byla z děvčat nejsympatičtější, moc nemluvila a chovala se docela normálně. Bohužel moje nadšení z Noory vydrželo tak do páté epizody, navíc ta zápletka je tak strašlivý klišé, že už to asi ani víc nejde. ALE druhou sérii zachránil WILLIAM!!!!! A konečně ta třetí, kvůli který jsem se vlastně k tomuto seriálu dostala. Ta je rozhodně nejlepší, praštěný holky jsou v pozadí a větší prostor dostanou kluci. Herecký výkony na jedničku, i když představitel Evena mi moc neseděl, ale na druhou stranu to jaksi dokreslilo charakter jeho postavy. A mazlící sekvence v kapucách z pátý epizody je tak krásná. Přijde mi líto, že Isakův příběh ve třetí sérii dostal daleko menší prostor, než Noořin ve druhé, ta měla více epizod, některé dokonce s dvojnásobnou stopáží a mohli jsme si příběh víc užít. Jsem zvědavá, kdo bude na řadě ve čtvrté sérii. Že by Vilde? A málem bych zapomněla hlavní výtku - to moralizování a přílišnou korektnost. // Čtvrtá série je první v bleděmodrým, osvěta mládeže tady dosáhla za hranici snesitelnosti. Takže má smysl sledovat 3, pokud zapomínáte dýchat když se objeví Thomas Hayes tak ještě dvojku.(26.3.2017)

Jeden z nejlepších seriálů o teenagerech, který jsem zatím viděla. Trochu se inspiruje u Skins ale zároveň jde ještě dál. Vzhledem k tomu, že herci jsou skuteční teenageři a scénáristé o všem diskutují s teenagerama dostaneme seriál, který je velmi realistický ve svém vyobrazení dnešních teenagerů a zároveň se nebojí témat jako je bulimie, psychických poruch či date rape. Nikdy však narozdíl od amerických seriálů nespadne do melodrama. Způsob jakým zapojili do příběhu sociální média je neotřelý stejně jako vydávání jednotlivých klipů v reálném čase.(27.11.2016)

• - V epizodě se vyskytuje scéna, dívky koukají na Saninu (Iman Meskini) skříňku, která je počmáraná slovem sharmuta (přeloženo jako "mrcha"). Přibližně v 9. minutě se vpravo dole mihne na okamžik mikrofon. (blondcamel)

• - Epizody byly původně určeny výhradně pro internet a mají tak nepravidelnou stopáž (15 - 50 minut v rámci prvních 3 sérií). Většina epizod je mezi 20-30 minutami. (TheTrouble)

• - Představitel Isaka (Tarjei Sandvik Moe) nepil v serialu alkohol. Láhve a plechovky byly naplněny vodou. (mjkuba)