Skam (TV seriál)

Norsko, 2015–2017, 19 h 1 min (Minutáž: 14–50 min)

Tvůrci:

Julie Andem

Josefine Frida Pettersen, Iman Meskini, Lisa Teige, Tarjei Sandvik Moe, Ulrikke Falch, Marlon Langeland, Ina Svenningdal, Thomas Hayes, Herman Tømmeraas, Henrik Holm, Liv-Anne Trulsrud, Marit Synnøve Berg, Kristina Ødegaard, Cecilie Martinsen, Justina Diekontaite, Johan Ratvik, Laura Maria Therese Aniksdal, Laila Gatonye, Elias Selhi, Gry Antonie Øverby, Fredrik Aure, Joakim Reinskou, Harald Mork Aune, Erik Alexander Malm Lien, Ines Asserson, Vilde Lindhjem, Astrid Arefjord, Sebastian Andersen, Celine Nordheim, Jakob Steine, Markus Askevold, Linn Wellerop, Helene Moltzau Søgård, Rumen Rainov Ivelinov, David Alexander Sjøholt, Matias Dahl, Eskil Hisdal, August Damm, Mathias Walmann, Nicolas Africanus Gjefle, Ada Eide, Asgeir Alvestad Skogseth, Alfred Ekker Strande, Shaun A. Nguema, Petter Martinussen, Carl Martin Eggesbø, Rakel Øfsti Nesje, Nadia Hassan, Axel Onshuus, Arne Vangild, Nadim Lahlahi, Baard Røthe, Sondre Opedal, Julian Lara Asperheim, Henriette Espmarker, Selma Ibrahim Karlsen, Marcus Piippo, Arthur Hakalahti, Volkan Dogan, Fredrik Vildgren, Dennis Orlien, Ruben Gran, Astrid Smeplass, Marius Borg Høiby, Viktoria Eikeland, Maja Christine Zachariassen Lay, Sacha Kleber Nyiligira, Ruby Dagnall, Theresa Frostad Eggesbø, Mikkel Maanum, Christine Brita Mortvedt Johnsen, Sigyn Åsa Sætereng, Thea Marie Øverkil, Emilie Nikolaysen, Åshild Dybwad, Nora Krog, Tinka Havnen Amundsen, Vilde Marie Eid, Andrea Paulsen Råstad, Thea Christiansen, Helene Marie Alvim, Kristine Vestby Holstad, Mari Straume Ramberg, Jakob Benito, Marius Hofstad, Hanna Alise Møller, Tomas Nilsen, Ragna Nordenborg, Christine Lossius Thorin, Lise Bang Brandtmar, Marianne Furevold-Boland, Nils Bech, Terje Ragnes, Yousef Hjelde el Mofty, Simo Mohamed Elhbabi, Sherin Wahab, Cengiz Al, Adam Ezzari, Mutasim Ahmed, Amalie Blom Aarnes, Shoukat Changazi, Evelina Moholt, Carmen Myhre, Mohammad Rahees Malik, Shawn Jonas Munir Choudri, Anna Bratfos, Herman Ljung Opedal, Zeeshan ul-Hassan

Nemyslel som si, že je vôbec možné vytvoriť tínedžerský seriál, ktorý mentalitou nekončí pri 15-ročnom divákovi a nebude obsahovať len ploché zaškatuľkované postavy, ale dajte to Nórom a oni vám vytvoria hotový poklad. Síce už dávno nemám 15, ale bolo až neuveriteľne jednoduché vžiť sa do malých každodenných problémov skupiny stredoškolákov, ktoré pre nich však predstavujú neprekonateľné životné prekážky a zlyhania. Hlavne vďaka krásne realisticky napísaným replikám a ich vierohodnému podaniu rovnako starými hercami je to tým väčšie prekvapenie, pretože tieto silné stránky malo aj napríklad Skins nebyť predstavy tvorcov, že každé druhé dieťa je závislé na drogách a liekoch. 43/43 - 90%(23.9.2017)

• ProfesorJJ

Pubertalní nesmysl kde se řeši "problemy" teenageru. Takze se tam reší jak šukat , jak vypadat nejlepe , jak kazdeho pomlouvat a vsechny mozne hovadiny dnešnich vymašťených teenageru. Herci a jejich postavy ktere hrajou jsou ztělesněním antipatie a jelikož se tenhle rádoby serial toči jenom kolem tehle nemyslicich a nelogicky chovajících se postav , tak to nejde jinak než zodpadovat. Tak vysoke hodnoceni si vysvetluji jedině tím , že to zde hodnotily jenom slečny nizkeho věku , ktere se chovaji stejně jako hlavní protagoniste tohohle norského marasu.(2.8.2018)

Ono je to samo o sobě celkem cáklý a pitomý, no ale ty písničky, drby, norština, Oslo no a samozřejmě Noora mají v sobě něco, co mě přinutilo chodit, co chvíli na dailymotion a než bys řekl švec mám po dvou sérkách a jsem zpátky ve věku náctiletejch, ve věku kdy se řešily a dělaly fakt neskutečný kokotiny, a právě proto jsou vzpomínky z tohoto období mnohdy to nejlepší co pak na smrtelném lóži máme. ESKILD(20.8.2018)

One day, someone will walk into your life and make you see, why it never worked out with anyone else...a je to tu...the yellow curtains ... môj paralelný vesmír ♥! Toľko asi k aktuálne bežiacej tretej sérii, ospravedlňujem sa, ale nemohla som si pomôcť. Práve táto séria ma totiž k tejto výbornej sérii príbehov zo života stredoškolákov v Osle priviedla. Skutočne realisticky stvárnený svet mladých ľudí a ich radosti a hlavne starostí každodenného života, podané nielen pre mladých veľmi zrozumiteľnou rečou a tým teraz nemyslím nórčinu...(26.11.2016)

Není to určitě špatný seriál, ale na mnohá ta teenagerská "dramata" už jsem buď trochu stará nebo bych se v nich neviděla ani ve věku hlavních hrdinů. Na seriál jsem se dívala kvůli třetí sérii, která mi přijde jednoznačně nejlepší. První série 55-60 %, druhá tak 70 %, třetí 95 %, čtvrtá 40-50% za Sanu, na 60 % ji vytáhne pár Evak momentů. Celkově tak mezi 3-4 hvězdami, ale za Isakovu (a Evenovu) třetí řadu musím dát vyšší hodnocení.(30.1.2019)

• - V epizodě se vyskytuje scéna, dívky koukají na Saninu (Iman Meskini) skříňku, která je počmáraná slovem sharmuta (přeloženo jako "mrcha"). Přibližně v 9. minutě se vpravo dole mihne na okamžik mikrofon. (blondcamel)

• - Představitel Isaka (Tarjei Sandvik Moe) nepil v serialu alkohol. Láhve a plechovky byly naplněny vodou. (mjkuba)

• - Na oficiálním webu lze nalézt také více či méně aktualizované profily postav na facebooku a instagramu. Soukromí herců samotných je pro jejich nízký věk naopak poměrně chráněno. (TheTrouble)