Le Diable noir

všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Fantasy / Horor
Francie, 1905, 4 min

V jednom hotelovém pokoji se zabydlel ďáblík. Nyní se má v pokoji ubytovat nový návštěvník a to se ďáblíkovi nelíbí. Návštěvníkovi tudíž připravuje všemožné peripetie pomocí přemisťování nábytku. Vše nakonec přeroste v zuřivý boj... (Stegr)

corpsy

Pri Mélièsových filmoch je stále načo sa pozerať. V tomto prípade, ale nemá snímok príliš zábavný charakter. ()

Zbyisek

Meliésům revouční stop trik v plné parádě. Dnešnímu divákovi přijde tento jednoduchý trik spíše vtipný, ale i tak musím uznat, že třeba v části, kde se objevují židle to docela vycházelo a sedělo. ()

Kwaichi

Ach čierny diabol, niekedy nám jeho kúsky môžu spestriť deň, no pravdepodobnejšia je druhá možnosť, kedy nám to pekne lezie na nervy :D ()

forsythia

Kouzelně jednoduché, jednoduše kouzelné. Od té doby byly vymyšleny desetitisíce trapností a člově si říká proč už je dneska někdy kumšt se jednoduše pobavit a jednoduše zasmát. Někdy je holt třeba se vrátit o nějaké to století zpět. ()

gjjm

Pěkná triková hříčka z Meliesovy dílny - ďáblík v hotelovém pokoji přemisťuje (pomocí stop tricku, který je tu ale narozdíl třeba od Cesty na měsíc doveden k dkonalosti) zákazníku (hraje sám Mélies) nábytek, nakonec mu zapálí postel a pokojské ho za to vyvedou z hotelu. Milá čtyřminutová scénka, jeden z lepších filmů z Meliesovy dílny. Dal bych čtyři hvězdy, ale dávám pátou za geniální sekvenci "židle útočí" a bravurní hudbu :)) http://www.youtube.com/watch?v=wbJ01n5uoxc ()

pytlik...

Trochu horší verzi natočil Melies už před třemi lety. V hlavní roli znovu prokazuje svoji ohromující kondičku. Tento film by se měl povinně pouštět těm našim lemrám před zápasem, ať se poučí, jak vypadá správný pohyb na hřišti. ()

Kmotr76

Musím říct, že natočil Meliés i vtipnější a trikově propracovanější kousky, a to jsou často i starší. I tak jsem se docela dobře pobavil. ()

Scevola

Melies bol trikovy genius, neviem si ani predstavit kam by posuval hranice modernej kinematografie ak by mal dnesnu techniku. 6/10 ()

RadimFišer

Zlo nakonec vždycky vyhraje, aneb takhle by mělo znít poučení pro děti z tohoto kratičkého, ale furiozního filmu. Musím říci, že Melies stále nápadově kraluje. Tak krásného čertíka bertíka jenom neuvidíte. Je to tvrdá komedie. Stop trik používaný naplno, jako by se nechumelilo. Čertík skočí do zásuvky a v půli skoku naprosto zmizí. Největší sranda byla když pan hotelový návštěvník padal z výšky a pořádně se rozkutálel p pokoji. Choreografie, to je silná stránka těchto prvních režírovaných filmů. Opět klobouk dolů. ()

bangee

Celý děj se točí okolo ďáblíka, který nenechá návštevníka spát, trochu ho potrápí, a nakonec se vyspí na jeho kavalci. Výborný střih. Námět. A nakonec jsem se i pobavil. ()

Drom

Vzhledem k roku vzniku je až s podivem, že ty moc hezky udělané efekty mohou konkurovat leckteré dnešní ptákovině. Dokonce i těm obohaceným o nepovedené digitální efekty. Taktéž by si mnozí soudobí tvůrci měli vzít příklad z dialogů a celkově se zamyslet nad tím, zda by nebylo lepší točit film němý, než plný bezúčelných prázdných keců. Každopádně, jak už stopáž napovídá, není to žádný dlouhošáhlý epos s půl miliardou postav a zapeklitými sociálními vztahy. A co jinak hodnotit u takovéhoto prehistorického dílka? Klepající se obraz je tak nějak normální. Světe div se, před sto a deseti lety. Rozhodně pozitivní bylo, že to není nijak tmavý a s obtížemi rozlišitelný, jako se u některých předpotopních filmů stává. Kulisy hezký, kostýmy nic moc, hlavně ten Imp, dupačky, kapuca a falešný plnovous... hm. Alespoň že dovedně poskakoval a dokonce tu je i několik speciálních efektů. Dobrý, o to více, když si člověk uvědomí, že Georges Méliès neměl k ruce veletucet poskoků a dalších slouhů a infrastruktura audiovizuální mašinérie vlastně neexistovala. ()