Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

diahexik

Geniální komedie (a filmový debut) Petera Jacksona, který s poměrně nízkým rozpočtem dokázal natočit absolutně kultovní snímek. Spousta až komicky přehnanýho goru, zápletka je tak hloupá, až se stává geniální. Celej film je tak naprosto infantilní a přehranej, že to z něj dělá naprosto kultovní snímek. Pokud jste fanoušci vybuchujících a vytékajících mozků, jste tu naprosto správně, ale pokud jen hledáte komedie na odpoledne k pivu a chipsům, jste tu ještě správněji. ()

Mefisto_

Peter Jackson měl u tohoto žánru (bad taste a braindead) zůstat. Kam se na toto hrabe Pán prstenů a Hobit. I samotný Tolkien by se mnou jistě souhlasil. Nevidím konkurenci. Naprosto jedinečné a dokonale šílené. Mohu jen doufat, že Peter Jackson znovu spadne na nějaké to ptactvo, otevře se mu mozek a bude pokračovat v tomto dokonale-nepopsatelném filmovém klenotu. ()

Nikolas__

Braindead je o veeelkou míli lepší ale to podle mě neznamená že by měl někdo tenhle film ignorovat. Jsem vlastně rád že jsem z těchto dvou filmů viděl první Bad Taste, nevím jestli by mě to tak bavilo a jestli bych od Braindead nečekal něco dost podobného. Protože ruku na srdce, ty dva filmy jsou si podobný režisérem a kurwa tím, že to jsou fakin splattery. Ale tady nejsou nemrtví (či co to je), tady jsou vesmírní kanibalové, no nic. Sláva se nekoná, pohroma není přítomna, takže co s tím. Nechci ten film rozpitvávat do detailů, první třetina je vážně monumentálně vtipná, navíc se to odehrává ve vážně pozoruhodném prostředí. Klasicky se to potom přesouvá dovnitř a právě v prostředku to je nejhorší. První třetina je dost fajn, brousil jsem si zuby na 4*, v druhé třetině to tak fakin klopýtalo a trvalo to reálně docela dlouho, ty přestřelky prostě nebyli záživné ani cool (efekty), to by bylo za 2*, potom těch posledních 15-20 minut je zase skvělých, tudíž je to mega těžký rozhodnutí a nechci se do toho motat. ()

Marv

Naprosto nechutné a úchylné s mizerným scénářem, triky a hereckýmy výkony, o dialozích radši ani nemluvím . Slintám u toho blahem vžydcky když to vidím. Derek je bůh. ()

Madax

Vynikající snímek, pocházející z otevřené hlavy geniálního šílence. Velmi mě potěšil pohled na Jacksonův mozek, který vypadal celkem normálně. ()

mr.sulas

Ač se může zdát tento film geniální parodií nebo čímkoliv,do svého žánru zapadá,divák se u něj možná i pobaví,mě v žádném případě neoslovil a s radostí ho házím do koše filmů na které se už nepodívám.To si radši vezmu učení,půjdu si sednout na záchod a budu si chvílemi číst hlášky napsané jinými uživately záchodové mísy na dveřích.To mi připadne jako lépe využitý čas než strávený u tohoto filmu. ()

Hird

Je to místy zábavné a je tam skvělý černý humor, ale pořád to je téměř čistě amatérský film, natočený několika kamarády.... Vyšší hodnocení si nezaslouží, i když určitě stojí za to ho vidět.... ()

Skund

Uchylnej film ve kterym pusobi vsechno hrozne smesne takze se u toho clovek hodne nasmeje,nemyslim ze by to bylo jen pro silne zaludky....nasili v tomhle filmu vypada proste srandovne... ()

Bytchaz

Neskutečně nechutná podívaná - rozstřelená lebka, následný papání mozku lžící, pití alieních zvratků a tak dále. Přidejte k tomu dětsky naivní triky, krásně nechutně ztvárněný emzáky, ochotnický herecký výkony, nejnevkusnější muziku a zvuky vůbec, dementní dialogy a oživlý Beatles a máte zhruba představu, jak Bad Taste vypadá. Někomu to může znít jako brak, a možná to tak i je, ale je to přesně to, co miluju. Díky za Petera Jacksona - kéž by se někdy k tomuhle žánru vrátil :) 80% ()

geedee

Něco tak nechutně dobrého už nikdy asi neuvidíme. Škoda, že Peter Jackson začal dělat blockbustery! Tohle je o hodně víc koukatelné. ()

picsisko

Pozerať tento film v dnešnej dobe a nevedieť o ňom základné fakty, ako napríklad ako vznikal, je zavádzajúce. Ja som to tak urobil a okrem niekoľkých humorných momentov a zopár ozaj hnusných scén som v ňom nevidel nič viac. Ani nebolo treba. Tu išlo o to zasmiať sa a byť občas správne zhnusený. Na tie časy je to ozaj dielo nevšedné, ale to som len možno videl príliš málo filmov. No točiť tento žáner, ktoý si priam pýta efekty, s mizivým rozpočtom ... klobúk dole. ()

Pateyl

Asi jsem od toho čekal víc, protože jsem dříve viděl Braindead. Je tam hodně vidět, že P. Jackson neměl moc peněz. Ale to nevadí, takhle by měli vypadat horory. Ne, když ve filmu je 5-ti členná skupina studentů a jedn vrah s nožem. Měli by lítat hlavy a střeva a žádné lekání. Docela jsem se podivil, když v titulkách byl P. Jackson jako Derek! Poznal jsem ho jen v roli kanibala.4 hvězdy. ()

aannemer

Úžasné, totální kravina a přesto geniální! Klasické filmové vychytávky dotažené do absurdní morbidnosti. Smál jsem se od první minuty až do konce! ()

sew810

Kdysi dávno jsem shlédl tento snímek někdy v noci na čt2 a byl jsem uchvácen, masakrózní a šílený, už jen ten nápad rozšlehaný lebky stažený opaskem a kloboukem. Super ()

Mawete

Každý nějak začínal a nutno dodat, že Jackson začal opravdu na úrovni. Ne každému se tento film musí líbit, ale pro mě opravdu zábavný film. ()